Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Prócz linków potrzebna jest i inna dodatkowa wiedza w tej sprawie, więc samo ich wyciągniecie na wierzch i tak niewiele pomoże jeśli nie załapie się genezy działania tego ustrojstwa. Już samo odnalezienie numerów w kluczyku, pomimo obrazków na podanej stronie z programem do uzyskania kodu niekiedy jest problemem, co zresztą z postów tu zamieszczonych wynika. To samo z ustaleniem potrzebnej części numeru VIN.

Temat, jako jeden z ważniejszych jest w przyklejonych, by łatwo go było odnaleźć.

Jest nawet wstawiony jako jeden z nielicznych, opisany link w Instrukcji korzystania z forum.

http://megane.com.pl/topic/22738-instrukcja-korzystania-z-forum-meganecompl/

No ale kto tam zagląda w czasie rejestracji jak link do instrukcji jest podsyłany.......

Najlepiej iść na skróty, chcieć wszystko na tacy, a jak się tego nie otrzymuje to przypisać winę za to Administracji.

Ktoś potrzebuje kodu do IMMO, ktoś inny kodu do radia, jeszcze inny przepisu sprawdzania świec żarowych czy naprawy klimatyzacji. Trudno by wszystko było wyciągnięte na zewnątrz i jeszcze podklejone na pierwszym miejscu.

Kto pyta, w domyśle CZYTA, nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie i Panie :)

stałem się posiadaczem scenika z 2003 roku po lifcie, silnik 1.6 - 16v, niestety mam tylko jeden kluczyk, siedzę i czytam ten temat i mam już łeb jak sklep ;) więc nie krzyczcie na mnie mocno, chciałbym zrobić dodatkowy kluczyk na wszelki wypadek, pytanko - czy kluczyk do mojego auta dorobię tylko w aso lub specjalnym zakładzie czy jest szansa że dopasuję lub przerobie inny pilot a dorobię tylko sam grot? z góry dziękuję i pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipem można przyuczyć kluczyk, który stracił pamięć, pod warunkiem, że był od tego samego auta.

Nie wiem jak jest w przypadku kluczyka z innego auta, nie wiem czy da się przyuczyć clipem.

Ostatnio przyuczałem kluczyk w Kangoo i był potrzebny kod AVP z serwisu. W megankach/scenicach po lifcie ten kod nie jest wymagany (kodowałem swój kluczyk z megane 2002 i scenica 2000 i obyło się bez kodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem cały ten temat i inne pokrewne odnośnie problemów związanych z immo i nie natrafiłem na problem który mnie spotkał. Zaczęło się tydzień temu wsiadam do auta i nic rozrusznik kręci nie odpala, immo się nie odblokował, przekonany że to winna kluczyka zasuwam do domu po drugi zapasowy a tu klops bateria siadła dioda nie miga. Z powrotem do auta wkładam kluczyk do stacyjki i nic próbuję około 10 razy i szok odblokował się. Zadowolony że problem zginą doprowadziłem drugi kluczyk do używalności włożyłem baterię i zaczął działać beż problemu. Rozebrałem osłonę kolumny kierowniczej znalazłem tam płytkę od immo wchodzi w nią wsuwka jak dla mnie wszystko ok. Wykręciłem sam grot z kluczyka immo się nie odblokował przy zbliżeniu do stacyjki pozostałej części kluczyka wszystko gra czujnik zbliżeniowy działa. Uradowany że mam dwa sprawne kluczyki i problem z immobilaizerem rozwiązany zakończyłem dzionek browarem. Rano wsiadam i znowu to samo dioda miga szybko po przekręceniu kluczyka i nie odblokowuje immobilaizera. Dowiedziałem się z forum że do mojej reni nie ma kodu awaryjnego MI PhII. Zastanawia mnie fakt że problem z odblokowaniem immo mam tylko rano jak już raz odpali to cały dzień jest ok odpalam około 50 razy w ciągu dnia i zawsze jest ok. Problem zaczął się jak spadła temperatura w nocy około 0 stopni. Dziś mnie tchnęło i pomyślałem że to może wina akumulatora jako że ma cztery lata . Rano odpalił dopiero za 12 razem pojechałem do brata na zamianę akumulatorów. Założyłem jego i nic nie chce zapalić immo zablokowany,założyłem swój z powrotem i jest ok, naszło mi na myśl że może są zaśniedziałe styki od klem wychodzą tam dwa kable jeden do rozrusznika a drugi do ,,chyba,, komputera. Wyczyściłem je bardzo dokładnie. Jak na razie wszystko cacy zobaczymy jutro rano czy odpali czy immobilaizer zadziała prawidłowo. Rozpisałem się trochę ale chciałem opisać mój przypadek dokładnie jeśli macie jakieś pomysły sugestię to będę wdzięczy.

Zakładam że kluczyki są ok, stacyjka ok klemy przeczyszczone.

Na szczęście mam mechaniora co pracuję w serwisie renault to jak coś zawitam do niego, u mnie w mieście nikt nie chce się podjąć tego tematu.

Pozdrawiam.

 

Dziś rano godz 6 wsiadam do reni i immo odblokowuje sie bez najmniejszego problemu na dziesięć prób wszystkie pozytywne było cztery stopnie na plusie, zaznaczam że miałem problemy przy temperaturze -1. Pozostaje czekać na przymrozek wtedy się okaże czy wyczyszczenie styków pomogło.

pozdrawiam.

 

Dodano: 24 paź 2011 - 10:25

Żadnej pomocy sugestii może ktoś coś doradzi.

Edytowane przez Piotrekglowno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość to podjedź do kogoś z clipem. Na 100% będziesz miał błąd "zasilanie pierścienia" mrugający na pomarańczowo, ale to nie on jest winny (ten błąd jest zawsze w każdej megance i scenicu I ). Interesować Cię będą pozostałe błędy.

Jest jeszcze jedna sprawa - sprawdź czy masz szczelną antenę na dachu i czy nie dostaje się tamtędy woda do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz mocowanie anteny sprawdziłem od środka jest ok suchutko. Może macie jakieś namiary na kogoś rozsądnego aby podłączyć moją megi i zobaczyć jakie ma błędy. Wyczyściłem jeszcze bezpieczniki przy akumulatorze jak na razie jest w deche, czekam na niższe temperatury wtedy się okaże się czy moje zabiegi coś pomogły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem dzisiaj elektroniczne urządzenie sterujące (bo musiałem coś zrobić) i przy okazji zauważyłem że mam zgiętą jedną nóżkę dokładnie pin 37 więc pomyślałem sobie że coś pewnie pracuje nie tak i wyprostowałem tą nogę, po godzinie roboty przy samochodzie mówię zwijam się do domu, wsiadam do auta przekręcam kluczyk a tutaj mryga mi kontrolka niesprawności systemu i zonk uszkodziłem chyba urządzenie sterujące, rozebrałem całą kość stykową przeczyściłem, podłączyłem i to samo ;/ więc pomyślałem że z tym pinem 37 musi być coś nie tak i zagiąłem ten pin z powrotem jak był i wow auto odpaliło, wpadam do domu sprawdzam ten pin a on jest odpowiedzialny za sygnał IMMO

Edytowane przez SZYLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje zabiegi nic nie pomogły renia dalej ma kaprysy rano przy lekkich przymrozkach. Dzwoniłem do zaprzyjaźnionego mechaniora który pracuje w servisie renaulta i od razu zaproponował mi usunięcie immobilaizera czas dwa dni koszt nieznany ;) ponieważ on tego nie robi tylko jakiś jego zaprzyjaźniony elektronik. Podjechałem dziś do podobno superowego elektronika z moich okolic podobno najlepszy w okolicy wszyscy go chwalą. Wstępna diagnoza że prawdopodobnie jest to ta skrzynka od bezpieczników do przeczyszczenia :D i jeszcze coś tam ale nie pamiętam co jakaś fachowa nazwa. Umówiony jestem na wtorek rano wieczorem ma być do odebrania. Zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Postanowiłem się podpiąć pod temat ponieważ mam poważny problem. Po kolei. Autko To Scenic I po liftingu 2001r. 1.9 dCi. Problem już klasyczny w tym samochodzie, nie odpala.

Zeszłą zimę przestał pod blokiem i nie odpalał w tym roku już został sprawdzony. Więc tak elektryk sprawdził błędy w kompie i wymienił czujnik położenia wału, reszta z układu zapłonu sprawna. Pompiarz sprawdził pompę i wtryski wszystko cacy. Mam pytanie gdzie mogę dalej szukać problemu, postanowiłem jutro zadzwonić do ASO w Morach żeby się umówić na rentgen. Czy nie robię błędu odstawiając tam samochód? Problem jeszcze nie jest wielki po prostu odpala za 1-5 razem w zależności od mrozu. Problemu z immo nie ma dioda milczy przy kręceniu. Tylko mnie zastanawia mrugająca dioda SERV i ABS przy kręceniu.

 

Proszę o jakieś porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda moje ostatnie doświadczenie z kluczykiem:

 

Niedawno wymieniałem profilaktycznie bateryjkę w kluczyku (mam radiowy), bo już słabo działał.

Rano schodzę do samochodu, próbuję otworzyć z dużej odległości (test nowej bateryjki :D) ...i nic. Podchodzę bliżej - nic.

Wtedy mnie olśniło, że kluczyk mógł się rozkodować przy wymianie baterii.

Nie mając żadnej możliwości manewru (miałem przy sobie jeden kluczyk, a zamki mechaniczne nie działają) nacisnąłem przycisk na kluczyku na 10, może 20 sekund i trzymałem cały czas. Puściłem. Spróbowałem kolejny raz i samochód się otworzył. Z odpalaniem żadnych problemów już nie było. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy ta dioda podczerwieni jest wymienialna?

Miałem wcześniej problemu z IMO, rozprogramowal się. Za nim zaprogramowałem na nowo IMO przejrzałem kluczyki. W jednym zauważyłem odlutowana nóżkę diody. Zalutowałem na nowo, lecz pilot nie działa. Drugi pilot udało się zakodować i działał. Lecz czasami nie otwierał za pierwszym razem, pilot parę razy mi spadł i w końcu pewnego dnia nie otworzył auta. Rozebrałem pilot i się okazało ze w nim tez odlutowana nóżka, lecz stykała się z układem, odlutowałem i przylutowałem na nowo lecz dalej nic.

IMO i centralny nie działają i nie mogę zaprogramować pilotu. Nie wiem jak to ogarnąć.

Zostaje mi tylko usunięcie IMO i założenie jakiegoś innego centralnego?

Zastanawiałem się czy jest możliwość kupienia nowego pilota i zaprogramowanie go do obecnego IMO i centralnego zamka.

Jeszcze ewentualnie kupić nowa diodę podczerwieni i niech to jakiś fachowiec wymieni.

Elektryk da radę sprawdzić kluczyk czy działa? Czy np. po naciśnięciu guzika zostaje wysyłany prze diodę sygnał, czy dochodzi napięcie do diody i czy może jasno wskazać na to że dioda uszkodzona?

 

Dodano: 20 lis 2011 - 17:07

Ok. Sprawdziłem diodę, pilot działa.

Teraz musze szukać w środku auta co sie stało.

Nie wiem jak sprawdzić czujnik w aucie czy nie padł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie

 

Mam Renault Scenic 1998 , piloty na podczerwień. Wygenerowałem sobie awaryjny kod . Jeden pilot działa drugi nie. Znając moje szczęście przestanie działać i ten drugi. Mam kod i zastanawiam się jak go wpisać w celu odpalenia w przypadku nie możliwosci otwarcia z pilota no i odkodowania immo.

 

I teraz pytania:

 

- jak wpisywać kod? Wsiadam do auta po otwarciu kluczykiem i co dalej? Mam zamknąć drzwi czy jak? Czy jak wpisuje kod po prostu odpalam?

 

Proszę o poradę:)

Następnym razem użyj :)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!