Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

pozwolę sobie nie zakładać nowego topiku i zapytać w tym ponieważ problem dotyczy właśnie centralnego zamka.

Jakiś czas temu zacząłem mieć problemy z dostaniem się do auta, tzn. podchodzę klikam na kluczyku i nie otwiera. Dopiero jak wsiądę do środka po otworzeniu drzwi kluczykiem i klikam kilka razy blisko centralki przy podsufitce to odblokowuje mi imo i mogę odpalić samochód. Z zamykaniem nie ma takiego problemu jak z otwieranie.

 

Sprawdziłem kamerą, że pilot działa za każdym kliknięciem, bo widać błysk podczerwieni. Baterie były wymieniane ze 2 lata temu i raczej powinny być ok, zresztą gdyby były padnięte, to tak samo byłby problem z zamykaniem, jak i z otwieraniem - nie?

 

A może odłączyć aku na jakiś czas, bo może złapał jakiś durny błąd i teraz miesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, patrząc na wasze wpisy, pomyślałem że też opisze swój problem z imo;) zakupiłem meganke z97r wszytko w niej hulało, dostałem do niej dwa zestawy kluczyków jeden ładnie otwierał a drugi wcale nie dało się nim odtworzyć, myślałem że słabe baterie bo nawet ta dioda czerwona słabiej świeciła niż w tych kluczykach co otwierałem samochód.Ale po wymianie bateryjek dioda dalej słabo świeciła więc kluczyki zostawiłem w domu nie używałem ich, otwierałem samochód tymi sprawnymi.

Ale po pewnym czasie i coś nawaliło w sprawnych kluczykach i samochodu nie da rady odpalić z włączoną blokadą imo, wiadomo.I w dodatku stało się to u kumpla daleko od centrum miasta, myślałem że baterie padły ale po wymianie nic to nie dało. Więc trzeba było pojechać do serwisu Renault i dostać kod za 70zł, oczywiście ręcznie wyłączyłem imo i można jeździć, ale przed każdym wyjazdem muszę ręcznie wyłączać imo co jest uciążliwe, jeździłem tak dość długo z ciągłym wpisywaniem kodu, więc postanowiłem coś z tym zrobić i rozkręciłem kluczyki żeby popatrzeć co jest nie tak w nich.

dsc0038j.jpg

dsc0039w.jpg

dsc0043xjz.jpg

na pierwszym obrazku widać że styki się zwaliły no i oczywiście nie widać przez aparat jak świeci ta dioda, a na 2 i 3 obrazku są drugie kluczyki gdzie widać że ta dioda świeci ale nimi nie da rady odtworzyć auta , i mam takie pytanie czy jak zespawam te lampeczkę do styków to czy będzie już sprawne. Czy raczej nie będzie działać bo ręcznie wyłączałem imo.

Doradzie co i jak, z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem cały dzień w pracy ale dobrnąłem od początku do samego końca tego tematu :)

 

To i może ja się pochwale co zauważyłem, choć auto nadal nieuruchomione. Przypomne, że mam Renaul megane Scenic 99 kupiony w salonie i od nowości w mojej rodzinie. Kluczyk radiowy. Pierwszy raz zawiódł, choć nie ukrywam że dzięki temu że nie odpalił nie zalało mi mieszkania (długa historia).

 

Chciałbym podsumować wszystko dla ludzi którzy mają już Scenica PhII

 

Kodowanie kluczyka w naszych autach jest bardzo proste i nawet opisane w oryginalnej instrukcji obsługi:

 

Trzymamy przycisk kluczyka aż do momentu kiedy dioda zgaśnie, po zgaśnieciu naciskamy 2 razy i kluczyk zakodowany. Niestety nie mam możliwości w tym momencie sprawdzenia tego dlatego nie pisze czy trzeba to robić w aucie lub przekręcając stacyjke.

 

 

 

U mnie problemy z autem zaczęły się kiedy otwieranie z kluczyka przestało działać. Nie wspomne o tym ze zamki były użyte dwa razy od nowości, więc zamki w drzwiach odpadają aby dostać się do środka. Skoro nie mogę dostać sie do środka - odepnę akumulator - kiedyś pomogło. I tutaj niestety forum mi nie pomogło w awaryjnym otwarciu maski. Dzięki mojemu wkur... w złości udało mi sie otworzyć maske w 5 minut. Oczywiście nic nie urywając :). Niestety odłączenie i podłączenie akumulatora podczas pięknie przygrywającej muzyczce z alarmu nic nie dało. Kluczyk dalej nie otwiera. Chwila namysłu - cóż, trzeba sie włamać. Podczas pół godzinnej zabawie we włamywacza, kiedy to udało mi sie naliczyć dwa radiowozy, które nawet nie zwróciły uwagi na mnie, udało mi sie dostać do środka, oczywiście, jak poprzednio przy pięknie przygrywającej muzyczce a głośnika alarmu.

 

Okazał się, że niejaki modul UCH padł. Sprawdziłem wszystkie rzeczy które są do niego podłączone. Wycieraczka tylnia działa impulsowo, światło wewnątrz gaśnie dwie sekundy po zamknięciu drzwi. Akurat u mnie przestały działać tylko te rzeczy ale dodatkowo przestała migać dioda immo. Wytargałem modul UCH który właśnie leży na kaloryferze bo był zawilgocony. Będę go próbował jutro podłączyć, jak nic to nie da spróbuje go obejrzeć fachowym okiem, jeśli dalej to nic nie da - trzeba będzie wysłać fachmanowi. Będe was informował na bieżąco.

 

pozdrawiam

 

 

ps.

myśle ze potraktowanie modułu płynnym plastikiem do zabezpieczenia płytek PCB powinno pomóc na lata i zabezpieczyć przed wilgocią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieli dzwonic po kod do Francji (he?), ale nie powiedza mi jaki to pin bo takie maja zasady.

 

coś mi tutaj się nie podoba, Samo dzwonienie pewnie nie da im nic, wydaje mi się że powinni mieć jakiś skan Twojego dowodu i jakiś Twój podpis , dwa że jak już dostaną to ten kod mam zdaniem CI się należy zwłaszcza że pewnie za to Cię policzą. Na forum dużo pisali ludzie że kod dostawali od ręki w stacjach ASO niektórzy nawet za darmo inni za grosze, zresztą w tym temacie jest kilka takich przypadków opisane> Chyba że w Niemczech takie jednak mają zasady, nie chcę osądzać ale nie ładnie z ich strony.

 

Wytargałem modul UCH który właśnie leży na kaloryferze bo był zawilgocony.

 

Ja wcale nie jestem pewien czy akurat taka ostra zmiana temp wyjdzie mu na dobrze. Z reguły każdą elektronikę przynosi się do domu i stawia bez żadnego opakowania w miejscu o temp pokojowej . A tak, to po zdjęciu z kaloryfera jednak proponuję Ci aby z dzień czy dobę jednak poleżał gdzieś na wierzchu w domu daleko od źródeł Ciepła :):):)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wcale nie jestem pewien czy akurat taka ostra zmiana temp wyjdzie mu na dobrze. Z reguły każdą elektronikę przynosi się do domu i stawia bez żadnego opakowania w miejscu o temp pokojowej . A tak, to po zdjęciu z kaloryfera jednak proponuję Ci aby z dzień czy dobę jednak poleżał gdzieś na wierzchu w domu daleko od źródeł Ciepła :):):)

 

ależ oczywiście :) traktuje to tak, że przez noc na kaloryferze, a od rana leży na półce i dopiero jak wrócę z pracy będe montował

 

Czy ktoś z was orientuje się czy można ten moduł UCH zaprogoramować, znaczy zaprogramować to wiem że sie da ale czy przy użyciu jakiegos CLIPa bądź DDT2000 ? Czy jednak trzeba mieć czysty wsad do procka ?

 

Jeśli nie będzie sie dało go zaprogramować to rozumiem, że jak kupie "nowy" moduł np z allegro to nie będe mógł otwierać auta radiowo i trzeba będzie usunąć immo z komputera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro to nie będe mógł otwierać auta radiowo i trzeba będzie usunąć immo z komputera ?

 

nie wiem czy to to samo o czym ja myślę ale już myślałem nad tym i nawet na poprzedniej stronie znajdziesz moje pytanie o to :)TUTAJ--->>> ale w sumie odpowiedzi nie miałem a pytałem bo na allegro można z używek kupić właśnie zestaw dwa moduły i kluczyk ( a jak dobrze poszukać z dwoma kluczykami za ok 400 złotych ) czyli teoretycznie i alarm i immo by do tego z kompletu były przypasowane. Ale to tylko teoretycznie bo nie znalazłem odpowiedzi czy wystarczy przełożyć tylko obie "skrzynki" czy jeszcze trzeba coś gdzieś przeprogramować. Jak uprzesz się na nówkę to mniemam że naliczą Cię na kupę kasy za moduł, kolejne kilka stów za kluczyki i kolejną kasę za przyuczenie. tak mi się wydaje

 

PS a jak w sumie myślisz o nie otwieraniu radiowym i usunięciu immo to generalnie nic nie musisz kupować tylko albo wybierasz się do speca który to zrobi (wywali immo montując w kompie emulator) widziałem już ceny po 300 ( ja płaciłem w wawie 600 ale nic nie wymontowywałem nie wysyłałem tylko wstawiłem samochód i odebrałem) a widziałem też na allegro gotowe emulatory po ok 100 złotych i instrukcję jak wstawić jak polutować i co i jak zmienić w ustawieniach komputera ale na to za odważny nie byłem :):):)

Edytowane przez morph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym żeby to było takie łatwe ale u mnie problem objawia się ....... ciszą, brakiem jakiegokolwiek odzewu ze strony części elektroniki, także prawdopodobnie uwalony jest procek. Właśnie leży ten moduł u mnie na biurku i się złoszczę bo na nim jest tylko kilka multiplekserów ULN2003 i ten nieszczęsny procek i nie moge nic zrobić. Zamówiłem sobie już kabel do podłączenie auto-laptop i będę testował oprogramowanie DDT2000 i XT25PC, może uda się zaprogramować ten badziew. Jeśli się uda to opiszę to aby było pomocne dla wszystkich użytkowników tego badziewnego modułu, zwłaszcza w zimie :)

 

nie doczytałem, ty miałeś to szczęście że twoja dioda od immo migała, moja niet

Edytowane przez levykrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie komp z allegro będzie najlepszym rozwiązaniem. Jak uda Ci się kupić z dwoma kluczykami to już bajka , tylko groty przełożysz aby stacyjki nie zmieniać. Jednak pozostaje ciągle pytanie czy wystarczy tylko przełożyć te "skrzynki" ? :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops... dopadło i mnie...

Zdechła mi kontrolka immo. Nie świeci się w ogóle.

Wszystko inne działa jak należy. Przy okazji rozładował mi się akku.

Czy to padło całkowicie, czy podłączenie pod kompa rozwiąże problem?

a jak tak, to tylko clip?

Kurdę potrzebuje pilnie samochód a tutaj wielkie nic... stoi jak kamień...

Dodam, że kluczyki działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

 

Pozwolę sobie podpiąc się pod ten wątek bo wydaje mi się najbardziej odpowiedni

do problemu z moją Meganką. Jakiś tydzień temu, przy największych mrozach, padł mi

akumlator, wymontowałem i doładowałem do pełna, niestety po wmontowaniu czekała mnie

niemiła niespodzianka w postaci migającego immo. Przegrzebałem ten i inne tematy,

udało mi się wygenerowac kod do awaryjnego odpalenia auta, niestety nie jestem

w stanie go wstukac, bo dioda nie gaśnie tylko miga cały czas przy trzymaniu centralnego,

jak to było podane w instrukcji. Nie uśmiecha mi się zbytnio wożenie auta na lawecie

do warsztatu, nie dalej jak 3 tygodnie temu wpakowałem w nie sporo kasy i kolejny

wydatek już mnie nieco załamuje. Czy ktoś z Was ma może pomysł z czym może byc problem

i jak ewentualnie mu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kryska i na mnie. Rano przy -18 bez problemu zapaliłem, wieczorem było -11 ...i tylko szybko migająca dioda immobilizera. Chyba za dużo o tym czytałem w ostatnich dniach na forum i ciągle się obawiając doprowadziłem do samospełnienia się proroctwa. :l:

Próby z kodowaniem (radiowego) kluczyka (trzymanie przycisku 10 sek i 2x przyciśnięcie) nic nie dały, odłączenie akumulatora nic nie dało. Zatem laweta do speca od francuzów i ponowne zaprogramowanie komputera (100zł). Wszystko działa i nadal żyję w niepewności z immobilizerem. ;)

Dowiedziałem się, że przyczyną problemów jest przede wszystkim wilgoć, a teraz jej szczególnie dużo (woda/śnieg z butów odparowujące z dywaników). Prawdopodobnie na płytce robią się jakieś "mikro zwarcia" albo śniedzieją styki i komputer gubi program. A właściwie, jak powiedział spec - przeprogramowuje się na inny model (stąd problemy z dziwnym działaniem wycieraczek, lampek itp...). Podobno wgrał mi od nowa właściwy do modelu program kompa i to wystarczyło. Na koniec miałem porządnie przesuszyć wnętrze przez ok godzinę (gorący nawiew na nogi na max) i nie powinno być problemów przy dbaniu o suchą atmosferę w samochodzie. W tej sytuacji rozsądne wydaje się proponowane przez kogoś profilaktyczne zamalowanie płytek UCH specjalnym lakierem zabezpieczającym przed wilgocią i korozją.

 

@leewus - dobrze, by było jak byś dopisał w profilu rocznik i wersję samochodu, bo można tylko zgadywać co masz..

Jeśli kluczyk radiowy, to żadnego kodu nie wprowadzisz bez podpięcia się do komputera, jeśli masz IR, to powinno się udać wygenerować awaryjny kod i uruchomić.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leewus - dobrze, by było jak byś dopisał w profilu rocznik i wersję samochodu, bo można tylko zgadywać co masz..

Jeśli kluczyk radiowy, to żadnego kodu nie wprowadzisz bez podpięcia się do komputera, jeśli masz IR, to powinno się udać wygenerować awaryjny kod i uruchomić.

 

Auto to Megane I 1999 DTI, wydaje mi się, że pilot jest na podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!