Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Po wyjęciu bezpiecznika 'alim' od ECU daje się zsynchronizować ale później i tak po jakimś czasie gubi mi klucze. Możesz spróbować. Ja jak się ociepli wstawiam poprostu cetralke i dorobie sobie kluczyk z pilotem w środku. 87041a2ad14d32c8a51d7a53e6ff703a21872.jpg

lub scyzoryk

08a2ebd1adb4cda938ae847e54e98a7612406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orientuje się ktoś co takiego robią przy usunięciu immo?

Napewno mostek w sterowniku silnika. Coś jeszcze?

 

z tego co czytałem to dłubią w kompie coś przycinają coś mostkują i generalnie podłączają jakąś płytkę zwaną emulatorem, potem coś ustawiają w kompie, aby komp rozumiał się z tym emulatorem, potem odcinają diodę bo inaczej miga jak głupia , ja najpierw nie chciałem ale wytrzymałem z nią jeden dzień i czym prędzej pojechałem aby ją wywalili ;)

 

Ale w sumie widzę że też jesteś po zabiegu ;)

poprostu cetralke i dorobie sobie kluczyk z pilotem w środku

 

takie jakieś te kluczyki nieciekawe, może dlatego że ja jakoś lubię tak jak fabryka dała ze wszystkim :l: już i tak boli mnie to wywalenie immo:) nie cierpię modyfikować nic. A co do kluczyków jak ja w końcu zbiorę się i założę jakąś centralkę to poszukam jakiegoś najmniejszego kluczyka aby układ zmieścił się w obudowę od oryginału :)Miałem jeden kluczyk ( jak zresztą widzę sporo osób ) dorobiłem sobie taki prosty bez immo ale wydłubałem grot zamocowałem do obudowy z kluczyka który w sumie dla obudowy kupiłem na allegro i przynajmniej psychicznie nie męczyłem się przy patrzeniu na niego, choć w sumie nadawał się wtedy tylko do otwierania drzwi ;););) Taki jakiś głupi jestem ;) ale cóż poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dioda nie wydawała żadnej wiązki świetlnej w moim kierunku.

immo wyeliminowane. centralka będzie montowana z osobnymi pilotami jednak. Grunt, żeby jeździł i wszystko było już ok.

Fakt faktem mnie też wkurza to, że nie działa jak fabryka dała... może nie dała a skaszaniła, bo skoro nie działa to odwalili lipę.

Trzeba sobie jakoś radzić, bo inaczej to tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego- strasznie nie lubie jak coś działa losowo. W kabinie raczej wilgoci nie mam bo auto sporo jeździ wiec się wygrzewa. No nic zobaczymy ile to działanie potrwa. Jedno jest pewne - nie było to związane z synchronizacją kluczyka bo nic nie robiłem i samo zaczęło działać. Chyba, że coś z odbiornikiem w podsufitce się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zgubiłem kluczyk przed pracą, znalazłem go ale ktoś zdążył po nim przejechać. Ogólnie to bardzo nie ucierpiał, kostka od imo cała, auto odpala bez problemu, ale nie działa otwieranie centralnego z przycisku. Rozebralem klucze i zauważyłem że czarna kostka na środku jest pęknięta :l: i to chyba przez to nie działa kluczyk. Można samą tą kostkę wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie używam centralnego z fabrycznego pilota ponieważ za nic nie działa. Przyuczanie nic nie daje itd. Założyłem więc osobną centralke sterowania centralnym zamkiem. Osobne piloty itd. Dziś spróbowałem otworzyć fabrycznym i pilot działa normalnie. Już nie wiem o co chodzi. Temperatura czy jak? Cóż i tak mam teraz 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARREK czy blaszki w kostce, którą zakładasz na płytkę odbierającą sygnał z pilota, dotykają styków na tej płytce.?? Miałem taki przypadek, jedna z trzech blaszek tak się rozgięła że raz dotykała styku na płytce a raz nie, w efekcie centralny raz działał a raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, każdy pisze tutaj o jakiejś synchronizacji kluczyka z immo, itd itp.

Mi centralny nie działa przy użyciu pilota (ani jednego ani drugiego - baterie są dobre, dioda także świeci).

Wszystko zaczęło się od silnych mrozów i wyciągnięcia akumulatora. Nie wiem może faktycznie coś się rozkodowało, ale wytłumaczy mi ktoś w prosty sposób jak to z powrotem zakodować? Ktoś pisał o przycisku do zamykania drzwi w aucie - ok ale w jaki sposób. Przytrzymać coś długo, krótko? co i jak?

Nigdzie nie mogę tutaj znaleźć sensownej odpowiedzi. A na głowę można dostać zamykając drzwi kluczem w zamku:/

 

Proszę o pomoc!:/

 

Dodam tylko jeszcze, bo każdy tutaj opisywał metodę synchro ..

u mnie dioda od immo nie świeci wogóle:/ w pilocie tak, ale od immo nie.

Próbowalem synchro ze stacyjką, przekręcałem na zapłon, trzymałem wciśnięty guzik w pilocie póki dioda nie zgasła, następnie szybo dwa razy wcisnąłem ten guzik i nic. Zero kompletne zero reakcji:/

Edytowane przez Wydra_Scenic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!