Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pobrałem wczoraj program do generowania kodu do immobilizera. Sam program zadał tylko dwa pytania: type number - więc podał odpowiednio BA0L i kod z srodka pilota. Po tym wygenerował 4-cyfrowy kod. Nie sprawdzałem bo nie chce jeszcze ryzykowac czy jest prawidłowy, ale moje pytanie to czy u was też program zadaje tylko dwa pytania i już? troszke to za proste sie wydaje jak na kod za który w ASO różnie sobie liczą.

 

 

ok sorki, pytanie nieaktualne, doszukałem się odp. w innym temacie

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem wymieniłem baterie w pilocie i wyjąłem akumulator w celu jego naładowania, a teraz nie mogę wyłączyć alarmu, ani otworzyć drzwi przez pilot, dodam, że od strony kierowcy zamek jest spiepszony ;/ (samochód jest kupiony niedawno i dopiero teraz wszystkie spierdzielone sprawy wychodzą) doczytałem w temacie coś na temat kodów itp. proszę mnie oświecić i o nakierowanie o co tutaj chodzi. Prosze o łaskawe posty, ponieważ jestem w tym zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ jaki masz system komunikacji kluczyka z centralką. Meganie I to za mało by wywnioskować. Przypuszczam że to M I po liftingu czyli ph II, bo dopiero te były w kombi produkowane.

Jeśli masz radiówkę to niestety sposobem podanym na forum kodu nie wygenerujesz.

To jest możliwe tylko jak komunikacja jest na podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem M I dTi claasic 98' dostałem od gościa tylko jeden kluczyk (centraly z immo iRda) i teraz jak chce dorobić sobie kluczyk to musze jechać do serwisu ASO i płacić ok 600zł za klucz z kodowaniem czy moge dokupić sobie kluczyk i próbować zakodować, i chciałbym wymienić obudowe od kluczyka tego co mam i teraz znowu pytanie czy jak wyciagne baterię z klucza to padnie i będzie problem czy nie ? Proszę o jasną odpowiedź i najlepiej nby było jakby ktoś poprostu podkleił post "do góry" z samym kodowaniem kluczy iRda i radiowym bo ten temat się bardzo rozrósł i po przeczytaniu wszystkiego różne rzeczy siedzą w głowie także z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600zł to kosztuje sam kluczyk + 150zł kod + 100zł kodowanie. W swoich kluczach wymieniam baterie i nic nie muszę kodować. Mnie udało się zakodować kluczyk od auta sąsiadów (1.4e), ale już z kluczykiem auta kolegi się nie udało (1.6e). Nie wiem czy to wynika z różnicy silników czy roczników (1.4e-97' a 16e-98'). Obudowę kluczyka kupujesz nową czy używaną i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę kupił bym nową na allegro jest ich dużo tylko że pewnie są to zamienniki ale jeżeli by była ori używana w dobrym stanie to dlaczge nie. A może kolego ci kluczyk przypasował bo masz go z auta o takim samym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bezpieczniki wszystkie sprawdzać czy któryś konkretny ? Znajomy jeszcze doradza żeby klemy sprawdzić czy nie zaśniedziały, no i ok.2 m-ce temu też nie chciał odpalić bo okazało się że zrobił się bąbel gdzieś w przewodzie paliwa, i przy tej okazji mechanik mówił że zawór zwrotny szwankuje, ale wtedy wystarczyło podpompować paliwo pompką i odpalił, teraz to nie działa. No i musiałaby być to niesłychana zbieżność zdarzeń że po wymianie stacyjki coś jeszcze się posypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kręci rozrusznik to nie ma nic wpólnego z paliwem. Co do bezpiecznika to nie wiem jak jest w dti, czy to ma osobny bezpiecznik czy tylko główny na aku przy klemie. Może ktoś kto posiada diesla to Ci powie. Jeszcze jedno pytanie czy jak 'próbujesz odpalić' i przekręcasz kluczyk to przygasają kontrolki? Cieżko stwierdzić bo możesz mieć odcięcie rozrusznika np. na alarmie i tam coś siedzi albo padł aku. Jak jesteś wstanie to może faktycznie sprawdz czy na głownym plusie idącym do rozrusznika pojawia się napięcie podczas przekrecenia kluczyka. Pod maską jest przekaźnik który sterowany ze stacyjki załącza napięcie na rozrusznik. Z tego co piszesz to po przekreceniu stacyjki w pozycję startową słychać przekaźnik, czyli ze stacyjki coś się wysterowuje (wygląda, że działa ale cykanie też może pochodzić od bendixu). Teraz należało by sprawdzić, jak już wcześniej wspomniałem, czy jest napięcie na grubym kablu prowadzącym do rozrusznika (w momencie jak przekręcasz kluczyk). Ewentualnie jak masz możliwość to nagraj telefonem film jak się zachowują kontrolki na desce podczas próby odpalenia i drugi film zrób pod maską i niech ktoś próbuje odpalać w kabinie. Może się coś uda usłyszeć i zdiagnozować online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale odbiegacie od tematu kluczyka jego budowy, kodach i synchronizacji, a tego ten temat dotyczy.

Zalecam trzymać się tematu, bo znowu będzie wszędzie o wszystkim i problemy z odszukaniem dla niezorientowanych.....

Mechanika i problemy z zapalaniem w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!