Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj moja Renata zapodała focha. Pod praca najpierw nie chciała się otworzyć po nienaciśnięciu guzika centralnego zamka na kluczyku. Za X razem się udało. W domu pomyślałem ze może baterie już dokonały żywota. Rozkręciłem kluczyk żeby zobaczyć jakie baterie kupić. Skręciłem kluczyk - naciskam guziczek i nie świeci diodka obok grota kluczyka za to świeci się druga widoczna u góry. Idę do auta chce odpalić, rozrusznik kręci silnik nie pali. Po kilku godzinach wygenerowałem kod immo. Wymigałem go przyciskiem centralnego zamka - auta pali. Jednak w kluczyku dalej nie świeci diodka obok grota tylko ta druga. Zamykanie samochodu jest mocno kłopotliwe. Od kierowce zamek kręci się w kółko wiec zamykam od strony pasażera :) Samochód to Coupeta 2.0 16v z 1996. Kluczyk posiadam tylko jedne, baterie są nowe. Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie świeciła,bo jest dioda na podczerwień. Będzie świeciła we włączonym aparacie fotograficznym jak wciśnie się przycisk na pilocie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilotr.jpg

Pod czerwoną strzałką jest dioda nadawcza IR. Nie świeci ona w widmie widzialnym gołym okiem dla człowieka. Po naciśnięciu przycisku na kluczyku widać tylko świecącą diodę oznaczoną na zdjęciu numerem 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciq, przecież na zdjęciu jest kluczyk radiowy, a nie IR. A ta dioda sygnalizuje jedynie naciśnięcie przycisku pilota.

Kolega powyżej coś kręci bo prawdopodobnie ma coś totalnie namieszane. Potrzebna jest fotka kluczyka. Tym bardziej, że:

Samochód to Coupeta 2.0 16v z 1996

Takie silniki były montowane w tym modelu od 1999r. Stąd wnoszę, że coś tu jest namieszane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak przypuszczam, to ma on jakiś nieoryginalny kluczyk z dwoma diodami (??)

Jednak w kluczyku dalej nie świeci diodka obok grota tylko ta druga

Nie pasuje mi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mam od miesiąca i wybitnym znawcą marki ani modelu nie jestem. Przy zakupie amortyzatorów i tarcz w sklepach nie było problemu ze znalezieniem 2.0 16v motowanym a coupjce z 96 roku. Ale kłocić się nie będę samochód ma swoje lata i być może ktoś wcześniej coś mieszał.

 

Co do kluczyka - mam identyczny jak ten http://allegro.pl/klucz-renault-kluczyk-megane-clio-scenic-fvat-i2001915850.html. Do przedwczoraj przy naciśnięciu guzika na kluczyku świeciła diodka która ponoć ma nieświecić, a nie świeciła ta która ma świecić. Teraz świeci wspomniana diodka nr 3, dioda przy grocie (podczerwień) działa - sprawdziłem w aparacie. Temat o przuczaniu kluczyka przeczytałem od deski do deski. Niestety mój kluczyk nie chce sie 'przuczyć' i ostani punkt po wpisaniu kodu jest nie do wykonania.

 

Dodano: 17 gru 2011 - 22:05

Jeszcze jedno pytanie diodka przy grocie powinna migać czy świecić światłem ciągłym w aparacie ?

Edytowane przez slaweksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna mignąć raz przez ok. 0,5 s przy każdorazowym przyciśnięciu przycisku na kluczyku.

PS- Twój link do aukcji nie działa. Chyba chodzi Tobie o tą aukcję.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kreciq diodka miga jak piszesz a kluczyk jest taki jak w Twoim linku. Zaczynam od najprostszych rzeczy. Baterie nie pomogły więc dziś wykręce 'jajko' i zobaczy czy wilgoci tam nie ma jakiejś.

 

Dziś wykręciłem 'jajko' była w nim niezła kałuża :/ Póki co leży na kaloryferze. Kluczyk udało się na przestrzeni ostatniego tygodnia 'nauczyć' immob ale działał tylko z bardzo bliskiej odległości z wnętrza samochodu. O zamknieciu centralengo zamka zapomnij.

 

Czy w razi nie udanej próby osuszenia wymiana tej płytki z jajka może pomóc ? Czy jest ona w jakis sposób sprowana z kluczykiem i immo ?

 

Zdrowych i pogodnych Forumowiczki i Forumowicze :)

 

Noc na kaloryferze pomogła. Do ogarnięcia pozostał kręcący sie w kółko zamek od strony kierowcy. Na forum znalazlem info zeby wpsikac WD40 po 1 psikaniu nie kreci sie juz w kółko tylko normlanie prawo lewo ale drzwi nie chcą sie otworzyć. Walczymy dalej :)Właśnie było drugie psikanie. Niestety nie mam garażu a pogoda nie sprzyja rozkręcaniu tapicerki z drzwi.

 

WD40 pomogło :) zamek dziala

Edytowane przez slaweksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Sprawa z immo w mojej Megane I wygląda następująco:

Padł mi jedyny kluczyk jaki posiadam (uszkodzeniu uległ scalak, nie do naprawy) w serwisie wołają za nowy 660 zł. Auto odpalam awaryjnie za pomocą kodu, wklepywanego przyciskiem zamykania drzwi, jest to dosyć uciążliwe. Myślałem nad usunięciem immo + dołożenie jakiegoś centralnego z pilotem - koszt 300 - 400 zł.

ale znalazłem inny mało profesjonalny sposób na ominięcie blokady immo

 

poprzedni właściciel mojej megi też miał problem z immo, a obszedł go w dość prosty sposób, mianowicie podłączył stały plus do przewodu stacyjki który jest odpowiedzialny za "plus akcsoria" (pierwsza pozycja stacyjki) czyli radio nawiew i takie tam, i wtedy immo było stale zasilane tak więc nigdy nie było sytuacji aby blokada zapłonu się aktywowała. Minusem było tylko to że trzeba było pamiętać aby wyłączyć nawiew, radio no i zegarek ciągle się świecił, a jaki to miało wpływ na akumulator tego nie wiem.

 

co myślicie to tym sposobie?

czy są możliwe jakieś niepożądane następstwa tego stałego zasilania immo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z immo rozwiązany miesiąc jazdy i żadnych problemów w rannym odpalaniem. Przyczyna była zanikająca i pojawiająca się masa. Przy stacyjce jest kostka od immo wychodzą z niej tzry albo cztery kabelki jeden z nich to masa została ona zdublowana i jest cacy. Pozdrawiam wszystkich walczących z immo mi to zajęło dwa miechy. Jeśli macie jakieś pytanie to na PW.

 

 

NIestety problem się pojawił po jakiś paru dniach, zanazłem innego elektronika o któwym pisałem wyżej i wywalił mi to immo w cholerę. Odpala prawie rok bez problemu polecam tego gościa, nie macie co walczyć na własną rękę z tym syfem szkoda wazsej kosy i nerw wywalić to i zapomnieć.

Edytowane przez Piotrekglowno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siedzę już parę godzin w necie, zauważyłem, że wielu ludzi pisze, że nic się nie da zrobić samemu ale u nich się da, więc niech ktoś uczciwie napisze bo po to są fora.

ZGubiłęm kluczuk, sterowanie radiowe. Co mam zrobić aby mieć drugi:

1. Zakupić pustą obudowę z grotem, dorobic go i włożyć bebechy z innego dowolnego. Czy to się uda i czy można "dopasować" obcy kluczyk np. DDT200?

2. Zakupić pustą obudowę z grotem, wyłączyć immo (czy DDT200 to zrobi) na stałe i zamontować centralny korzystający ze swoich pilotów ?

3. Zakupić stacyjkę z 2 kluczami - czy jest sens?

4. Kupić komplet kluczyki, stacyjka, komputer z samochodu z demontażu?

5. Iść do fachowca i za 600 zł dorobić kluczyk bez męczenia się ( o ile to jedyna opcja, bo dla mnie dać prawie 10% wartości auta za taką usługę to bezsens).

 

Wiem, że temat wałkowany, wyrywkowe odpowiedzi sa w wielu miejscach, ale niech ktoś, kto się zna odpowie zbiorczo, pomoże wielu szukającym.

To nie auta dla bogatych - wiadomo, ze szuka się najtańszych rozwiązań.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!