Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie dioda od immo nie świeci wogóle:/ w pilocie tak, ale od immo nie.

 

Nie mryga dioda od immo prze zegaracg.?? Otwierasz auto z kluczyka np rano wsiadasz i bez żadnego problemu odpalasz auto.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odpalam bez żadnego problemu!

Tak jak pisałem wszystko zaczęło się od odłączenia akumulatora na noc, może to zbieg okoliczności nie wiem. Fakt jest taki, że od tamtego momentu centralny nie działa. Dioda od immo także (w sumie to akurat na dobre że immo przy tej usterce też nie działa).

O co tu kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpalasz bez problemu to tak jakby nie działał immo bo normalnie w takiej sytuacji to trzeba wprowadzić kod...

 

Dodano: 15 mar 2012 - 18:56

Może to Ci coś pomoże, poczytaj http://megane.com.pl/topic/36477-wymiana-sterownika-silnika-megane-scenic-i-20-8v-rok-1997/page__hl__%2Bnie+%2Bdzia%C5%82a+%2Bimmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na plusie i otwieranie oryginalne działa bez zarzutu... prawie

Tylko nie mam już zamykania drzwi po uzyskaniu określonej prędkości, i jak zamknę drzwi z konsoli i otworzę je, to centrala mi nie odblokowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydra_Scenic Ty najpierw określ jakie masz sterowanie centralnym i IMMO. Podczerwień czy radiówka?? We wcześniejszych postach nic na ten temat nie napisałeś, a jest różnica w rozwiązaniu tego problemu i sposobie programowania układu. Nawet rocznika auta nie podałeś co mogło by na rodzaj układu naprowadzić, ani w postach, ani w swoim profilu, a z przebiegu trudno rocznik zgadywać. Przy kilku tysiącach użytkowników trudno pamiętać kto ma jakie auto, tak samo jak przeglądanie wszystkich postów usera w poszukiwaniu tych informacji jest mało interesujące.)

Jeśli nie potrafisz właściwie określić i zidentyfikować auta, popatrz tu i porównaj: http://megane.com.pl/topic/22738-instrukcja-korzystania-z-forum-meganecompl/

(wpisz to w profil, będzie przydatne w przyszłości i łatwiej odpowiadającym to odszukać

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kluczyk z diodą, to sterowanie na podczerwień.

Kluczyk bez diody to radiówka.

Dołącze się. U mnie też radiówka a kluczyki z dziodami.

Nie ma to jak auto bez imo. Dziś jeździłem autem ojca i kocham ten prosty styl :lol: bez imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kluczyk na podczerwień koduje wpisuje kod, centralka wszystko ładnie wyciągam kluczyk,

centralkę znów klikam odblokują się i zarobkując zamki, kontrolka się świeci... klikam na pilota kilkanaście razy i nic. zero reakcji, pilot normalnie działa sprawdzałem kamerka

 

Co to może być? dodam też ze dioda przy podsufitce "odbiorniku" normalnie mruga co sek czy częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi tez padła komunikacja między IR w kluczyku (dioda IR działa) a autem. Wyszedłem na parkingu przy sklepie zamknąłem auto pilotem, a jak wróciłem to już nie mogłem otworzyć auta pilotem. musiałem wchodzić przez bagażnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Immo, poza tym próbowałem zaprogramować, ale kontrolka Immo mruga wciąż szybko bez znaczenia czy wcisnę przycisk centralnego czy nie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

 

Dodano: 28 mar 2012 - 21:16

muszę sprawdzić czy odbiornik "się odzywa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto zdjęcia mojego odbiornika IR

img1472.jpg

img1476.jpg

Przejścia nie ma na tych 3-ech pierwszych elementach od wtyczki

Pytanie

Czy to warto naprawiać czy lepiej wstawić drugą centralkę?

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!