Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem wygląda następująco. Scenic I, rocznik 1998,1.6 8v, kluczyk na podczerwień. Kilka dni temu uwagę moją zwróciła dioda( ta widoczna z góry) mianowicie wciskając guzik zapalała się na czerwono, prędzej niezauważyłem aby się świeciła, może poprostu niezwróciłem uwagi. Podchodzę dzisiaj do auta, chcę otworzyć- brak reakcji,dioda na kluczyku w ogóle się nie świeci, podjechałem szybko wymienić baterię, założono 2 nowe baterie, nadal auto sie nie otwiera. Sprawdziłem w obiektywie włączonego aparatu cyfrowego, brak jakiegokolwiek błysku przy wciskaniu guzika otwierania ,zamykania i obserwowania reakcji po drugiej stronie obiektywu.

Pomóżcie proszę, nakierujcie może co teraz robić bo jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie błyska dioda IR, ta obok grota, należy sprawdzić to co w kluczyku, od poprawnego ustawienia baterii zarówno do styków jak i wobec siebie, po działanie przycisku i lutowania diody do płytki.

Czerwona obok przycisku powinna zawsze świecić jak naciskasz przycisk. IR w tym czasie powinna błyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po całonocnej lekturze i podpowiedzi kolegi "gojgien'a" przystąpiłem do działania. Podjechałem z kluczem do firmy zajmującej się alarmami i montażem centralnych zamków. Pan coś tam polutował, chyba tą nieszczęsną diodę, niewiem dokładnie-efekt jest teraz taki że naciskając na kluczu otwórz-zamknij dioda zapala się na czerwono, jeszcze jak to było kilka dni temu, z tymże świeci się nieregularnie-raz krócej , raz dłużej, innym razem mignie szybko, natomiast nadal nie komunikuje się z autem, nie wysyła wiązki podczerwonej patrząc przez cyfrówkę. Dzisiaj rano postukałem trochę kluczem i faktycznie raz albo dwa razy mignął mi punkcik partząc przez cyfrówkę i to by było na tyle. W chwili obecnej dioda na kluczu miga tak jak pisałem powyżej, wiązka nie jest wysyłana. Klucz obecnie jest u kolejnego elektronika, pod kątem sprawdzenia przewodzenia prądu i zimnych lutów, później jeszcze mam jednego fachowca który wyraził chęć zapoznania się bliżej z w/w tematem. Co mi teraz pozostaje, nowy klucz w ASO 700 zł, więc to odpada zdecydowanie, może macie jakieś pomysły, może jest na forum ktoś z Torunia kto miał już podobne doświadczenia? Pozdrawiam i dziękuję za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułamała się nóżka od diody IR. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, widać dopiero po delikatnym odchyleniu tej diody od płytki.

Jak by się ułamała tak, że nie można jej ponownie wlutować, to nie jest od razu tragedia. Diodę taką można bez problemu kupić w praktycznie każdym elektroniku za grosze (nie więcej jak 2-3 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucza nadal niemam, będę walczył z nim aby udało się go uruchomić, czy jest prawdą, że jak klucz się rozkoduje, a napewno się rozkodował-to że nie będzie otwierał centralnego zamka do chwili aż go nie przuczę?

Kolejne pytanie, czy jest ktoś w stanie wygenerować mi kod immo na podstawie tego numeru z klucza, wiem że jeszcze powinien byc jakiś inny numer potrzebny ale nie mam teraz auta i nie mogę go odczytać z naklejki na słupku.

W Aso uzyskanie kodu kosztuje 110 zl, tragedii niema, ale jak można to zrobić jakoś inaczej tzn uzyskać kod to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- tak to prawda.

2- jest potrzebny ciąg liter i cyfr z kluczyka i kilka początkowych z numeru VIN (ale nie od pierwszej) jest potrzebne. Mijasz VF1 i kolejne 4 wpisujesz w program.

Numer VIN masz w Dowodzie Rejestracyjnym i zapewne w jakichś dokumentach które w domu posiadasz, (karta pojazdu, umowa kupna, stara polisa ubezpieczeniowa) jakby DR był razem z autem u mechanika.

Potrzebny program i opis jest w tym temacie, najlepiej uruchomić go pod WIN Xp. Przy nowszych jest problem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Dziękuję kolejny raz na pomoc kolego, mam jednak jeszcze pewne wątpliwości. Więc tak jutro jestem umówiony ze specem od immo i centralnych zamków, dzwoniłem do niego, powiedział żebym podjechał z kluczem to on sprawdzi, naprawi i że jeżeli to jest klucz na podczerwień to nie są potrzebne żadne kody do niego. Czy jest on w stanie sam zakodować klucz nie mając auta, pytam żeby poprostu mnie nienaciągnął a auto i tak będzie martwe.

Instaluję teraz Windowsa Xp i postaram się jakoś ten kod wygenerować, numer z kluczyka w postaci pięciu cyfr i pięciu liter z cyframi posiadam, numer VIN również, widziałem że jeszcze bede potrzebował coś żeby wpisać "wehicle type", skąd to wzaiąć?Czy numery które podałem powyżej czyli numery z wnętrza klucza i numer VIN wystarczą do wygenerowania kodu?Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję.

 

Więc tak, Windows Xp już zapodany, odpaliłem w/w program w rubryce "wehicle type" wpisałem 4 symbole z VIN(pomijając VF1), w rubryce key code wpisałem drugi wers pięciu symboli z wnętrza klucza enter i wyskoczyło: RESULTAT CODE ANTIDEMARRAGE: czterocyfrowy kod w tym miejscu. Tak to powinno wyglądać?

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno wyglądać?

Dokładnie tak.

Ten kod faktycznie dla samego kluczyka nie jest potrzebny, jest to kod do awaryjnego obejścia immo i możliwości odpalenia auta, nawet jak kluczyki blokady immo nie dezaktywują.

W opisie przyuczenia kluczyków, które kod zapomniały, jest jednak wymagany dla tej operacji.

Niestety nic mi nie wiadomo, czy są jakieś inne warsztatowe sposoby na synchronizację, tak jak to stwierdził spec od immo. Może mają jakieś magiczne pudełka, by tego dokonać......

A w kwestii formalnej, przeczytaj regulamin, z naciskiem na zasady cytowania....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk będę miał wieczorem także w dniu jutrzejszym spróbuję pobawić się z tym tematem, dziękuję za pomoc, w razie problemów się odezwę. Pozdrawiam

 

Klucz wrócił, przetestowany pod kątam wysyłania sygnału podczerwieni za pomocą cyfrówki-wszystko ok, wysyła sygnał, dioda świeci się tak więc dzisiaj przystąpiłem do dalszej procedury.

Za pomocą wygenerowanego kodu immo udało mi się odpalić auto(za pierwszym razem o dziwo), przyjechałem od razu na parkng strzeżony czyli docelowe miejsce postoju.Wyłączyłem zapłon, wyjąłem klucz, przy otwartych dzwiach kierowcy wcisnąłem guzik na pilocie, nastąpiło takjakby półzamknięcie-niewiem jak to opisać. Nic więcej nie robiłem, klucz od razu po tym narmalnie działa, otwiera, zamyka, immo też działa, uzbraja się i rozzbraja.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc, bez Was nic bym nie zrobił i napewno kilka setek bym stracił. Pozdrawiam.

Edytowane przez bohen25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od niedawna jestem posiadaczem renault megane I coupe z 2000r. Mam mały problem, a mianowicie drzwi od pasażera nie zawsze zamykają się z zamka centralnego. Jak zamykam auto za pomocą zamka centralnego, to drzwi od kierowcy oraz bagażnik są zamknięte, natomiast drzwi od pasażera nie zawsze, muszę otworzyć i ponownie trzasnąć drzwiami, a następnie zamknąć za pomocą centralnego zamka i tak kilka razy aż się zamkną. Zauważyłem że jak mocniej trzasnę drzwiami to się zamykają. Jaka może być przyczyna?

Dodam, że jak zamykam kluczykiem drzwi obojętnie jakie czy od pasażera, czy od kierowcy to zamknięte są tylko te drzwi - bagażnik oraz drzwi po drugiej stronie są nadal otwarte.Proszę o pomoc, bo uciążliwe jest kilkakrotnie otwieranie i zamykanie drzwi. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak zamykam kluczykiem drzwi obojętnie jakie czy od pasażera, czy od kierowcy to zamknięte są tylko te drzwi - bagażnik oraz drzwi po drugiej stronie są nadal otwarte

To działanie jest poprawne. Mechanicznie zamykasz tylko te zamki gdzie jest kluczyk. Wszystkie zamykają się albo z przycisku na kluczyku albo na konsoli.

Co do problemy opisanego na początku, zdejmij tapicerkę drzwi i popraw styki w siłownikach zamka. (na złączkach) Gdyby to nie pomogło, to sprawdź również złącze pomiędzy słupkiem i drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe jeżei zamykam kluczykiem drzwi to zamykają się i otwierają bez najmniejszego problemu, tylko za pomocą centralnego nie chcą sie zakmnąć- siłownik w ogóle nie przeskakuje. jak znajde chwilę to się tym pobawie i sprawdze te styki- chociaż jakby ze stykami był problem, to za pomocą kluczyka też bym nie otworzył drzwi, dobrze myślę? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż jakby ze stykami był problem, to za pomocą kluczyka też bym nie otworzył drzwi, dobrze myślę?

Nie, to błędna interpretacja. Kluczyk mechanicznie porusza zamkiem (nie chodzi o sam bębenek zamka, tylko to co głębiej)

Identycznie jest z siłownikiem elektrycznym, on niejako zastępuje kluczyk, też działa na ustrojstwa które są głębiej. Jeśli ma przerwy w zasilaniu, to efekt jest taki, jakbyś kluczyk wsadził w bębenek, a nim nie przekręcił, co nie spowoduje poruszenia tych elementów blokujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , mam ten sam problem z kluczykami piloty przestały działać.

 

Dodano: 28 sie 2012 - 11:21

Mam pytanko czy przypisanie nowego pilota musi odbyć się w serwisie? Czy dobrze to rozumiem, serwis zamawia pilota do konkretnego auta-sterownika i tylko serwis wie jaki kod pilota działa w danym aucie? Pilota ze szrotu nie da się przypisać? (megane 98r)

Edytowane przez grippen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!