Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

wracam z moim tematem - sprawa załatwiona za pomocą: http://www.autoklucze.eu/

polecam - najkorzystniejsza oferta, pod każdym względem. Nie będę podawał szczegółów [$], żeby nie robić krypto-reklamy bo nie wszystkie fora dyskusyjne to akceptują.

kolego: qzyn - proponuję zadzwoń pod link, który podałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ otrzymuję wiele zapytań na GG i PW czy rzeczywiście działa mi powyższy programik do rozkodowania immobilisera.

Odpowiadam - działa

Nie wiem co mam podinstalowane, ale działa.

Ponieważ jak na razie jedyny komp z W7 mam w pracy nie sprawdzałem czy działa to na innych komputerach, na XP działa.

Komputer jest firmowy + firmowa konfiguracja, bez możliwości instalowania programów.

W załączeniu filmik pokazujący uruchomienie programu, niestety nie mam odpowiednich nr więc jakby ktoś miał i podesłał, mogę nagrać jak to działa

na prawdziwych kodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie i potrzebuje jednoznacznej odpowiedzi (po przewertowaniu tego tematu jej nie uzyskałem). Czy da się zaprogramować obcy (od drugiego auta) kluczyk.

Prawdopodobnie jeden z moich jest uszkodzony i chciałbym kupić drugi używany.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mogę wziąc "typ techniczny pojazdu"?

Mam Megane z 96 r. 1.4 i mam problem z kluczykiem, a nawet z dwoma. Ściągnąłem polecany już tutaj program, ale nie wiem gdzie znajdę właśnie ten typ techniczny pojazdu. Mam, wydaje mi się, wszystkie dokumenty związane z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kod awaryjny ale masz go na stałe. Jest tylko do tego auta. Należy go wprowadzać przy każdym rozruchu silnika do czasu aż usterki nie usuniesz i nie zacznie działać poprawie z kluczyka.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usterką jest tylko zgubienie kodu przez kluczyki czy też odbiornik, to sam to naprawisz, przyuczając zabawki do siebie według opisów w tym temacie.

Czasami nawet drobna naprawa styków w kluczyku, czy poprawienie lutowania diody IR jest sposobem by ani złotówki w serwisie nie wydać. To zależy gdzie jest przyczyna.

Może nowe baterie potrzebne??? trudno zgadywać, a wróżka forumowa nie dość że leniwa, to jeszcze i bumelantka.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe baterie nie. Wymieniałem. Zresztą przy naciśnięciu przycisku diodka się świeci. Problem rozpoczął się dość dziwnie, bo po pewnych problemach z klemami i aku, imo zaczął działać coraz trudniej, czasem trzeba było nacisnąć 5 razy, czasem 20 a czasem działał od razu, jak auto postało trzy dni to już można tak naciskać w nieskończoność i nic.

Dlatego szukam innego rozwiązania jak udanie się do serwisu bo obawiam się, że to coś banalnego. Niestety jestem początkującym laikiem w tej kwestii, stąd moje posty (dla niektórych być może nudne i głupie - przepraszam, ale jakoś trzeba się dowiedzieć co i jak).

Mam kluczyk na podczerwień.

Moment bo się motam już coraz mocniej.

Hi jak zrobiłem tak:

Zamknąć dobrym pilotem samochód, będąc w środku auta

-włączyć stacyjkę, dioda w przełączniku centralnego zamka powinna szybko mrugać

-przycisnąć LEWY przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra

-puścić przycisk

-postępować tak samo dla następnych cyfr

-po wprowadzeniu ostatniej cyfry (czwartej) dioda powinna zapalić się na dłużej (około 5s) i zgasnąć.

-wyłączyć stacyjkę

-nacisnąć na LEWY przycisk centralnego zamka i czekać aż zamki zamkną się i otworzą,

-nacisnąć kilka razy pilotem, zamki powinny się otworzyć i zamknąć u mnie zadziałało jak się uzbroił alarm (czerwona dioda na podsufitce)

To jest to przyuczenie?

A te cyfry mają pochodzić z kodu wygenerowanego przez program?

 

P.S. Sprawdziłem aparatem - podczerwień nie hula...

Tylko, odnaleziony drugi, długo nieużywany kluczyk też nie działa, choć test aparatu przeszedł pomyślnie... ;/

Edytowane przez 600392
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obydwa pytania odpowiedź TAK.

Skoro IR nie widać przez cyfrówkę, to tak jak pisałem, sprawdzić lutowania jej nóżek do płytki, zazwyczaj tam jest problem.

Problem też może leżeć na stykach kostki czytnika w podsufitce......

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dioda podczerwieni działa (miga trzy razy) to prawdopodobnie auto "zgubiło" pilota (ja tak miałem). Jeżeli na drugim pilocie dioda podczerwieni nie działa, a dioda sygnalizacyjna świeci to może wystarczy przelutoać diodę IR. U mnie był taki problem przelutowałem luty diod IR w obu pilotach (były popękane a diody nie świeciły lub świeciły słabo). Do tego musiałem jednego zaprogramować bo mimo wysyłania kodu (migania diody IR) pilot nie otwierał auta.

Edytowane przez T.Boy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a powiedzcie mi jak wygenerować ten kod awaryjny(byłem dziś w sklepie co dorabiają klucze i powiedział że wygenerować kod to jest chwila moment, tylko wiecie po co kasę tracić), no i jak się go wprowadza?

. Piszecie ciąglę o tym z ilu cyfr się składa i wg. ale nikt nie pisze jak to się robi. Proszę o odpowiedz

Dodam że moj pilot działa w trybie IR

Edytowane przez poli259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą ale Ty nie czytasz, mamy ci narysować w których to jest postach w tym temacie????

Jest powtórzone w tekście i kilka razy w załącznikach do postów jest program do wygenerowania kodu, z obrazkami i opisem. Nawet na kilku ostatnich stronach go odnajdziesz. Kod ma 4 cyfry ale do jego wygenerowania potrzebujesz 6 znakowy ciąg liter i cyfr z kluczyków i początek numeru VIN. Potem procedura wprowadzania kodu przed każdym zapaleniem jak immo odmawia posłuszeństwa.

Przed momentem zrobiłem Ci pdf-a jest w załączniku.

Są to cytaty z postów użytkowników właśnie z tego tematu.

NADAL TWIERDZISZ, ŻE NIKT TEGO NIE WYJAŚNIA????

procedura wprowadzania kodu awaryjnego.pdf

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!