Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

I nie ma na to żadnej rady , żeby było tak jak wcześniej ?? Do dzisiejszego dnia wystarczyło , że nacisnąłem guzik na pilocie i immobilizer sam się wyłączał. Teraz za każdym razem będę musiał wklepywać ten kod?? Nie da się go jakoś zaprogramować na stałe ?;/

 

[ Dodano: 2010-06-03, 14:18 ]

Witam ponownie !!

 

Przeczytałem kilka postów w tym temacie i udało mi się to zrobić. Po wklepaniu tego kodu należało wyjąć kluczk i nacisnąć 4 razy przycisk wyłączenia immobilizera i kluczyk został rozkodowany !! Dziękuje za pomoc ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ;)

 

Mam pewien problem, więc z góry dzięki za pomoc!

 

Posiadam Renault Megane 1.6 16V z kwietnia 1999 r. Tydzień temu zostawiłem go na włączonych światłach na 3 dni, więc akumulator siadł kompletnie. Nie działała elektryka, oczywiście nie palił, itp. Akumultor miał już swoje lata (7), więc kupiłem nowy - 60Ah/600A. Elektryka zaczęła działać (poza np. przednią elektryczną szybą po stronie kierowcy), ale nadal nie zapalał i nie działał pilot radiowy w kluczyku.

 

Oddałem go do serwisu i szybko naprawili za stówkę. Podobno padło kilka bezpieczników, o resztę nie pytałem. Teraz działa wszystko poza centralnym zamkiem z pilota w kluczyku. Mówią, że potrzebny jest do tego "magik", który policzy 500 zł :/

 

Samochód jakby w ogóle "nie łapie" sygnału z kluczyka. Mam dwa, żaden nie działa:

8e1000kluczyki.jpg

 

 

Auto mogę otworzyć i zamknąć tylko ręcznie. Centralny zamek działa tylko z przycisku na konsoli:

 

352600centralny.jpg

 

- zamyka i otwiera wszystkie 4 drzwi i drzwiczki do wlewki baku...ale nie zamyka już bagażnika ;) Zresztą w ogóle nie mogę go zamknąć - zamek jest zablokowany i nie mogę włożyć kluczyka:

 

d40c00bagaznik.jpg

 

Nigdy zresztą nie próbowałem zamykać go "manualnie", zawsze wszystko otwierałem pilotem.

 

Czy to możliwe, że samochód po prostu zgubił kod od kluczyka radiowego i dlatego nie reaguje? Kluczyki (mam 2 sztuki) na pewno są sprawne, mają dobre baterie, dioda nadajnika w kluczyku miga itp.

 

Da się jakoś zakodować kluczyk bez wizyty w serwisie? I w jaki sposób mogę teraz zamknąć bagażnik?

 

Jeśli ma to jakies znaczenie, to samochód posiada alarm (z ciągle migającą diodą sygnaliacyjną przy kierownicy):

 

6d8a00dioda.jpg

 

który jednak w tej chwili jest odłączony:

 

c2c600alarm.jpg

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Przeniosłem do odpowiedniego tematu. meganecoupe02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przegladam ten temat i czytam, iz niektórzy mają problem z pilotem po wymianie baterii. W instrukcji jest napisane, że czasem po takiej akcji należy wykonać synchronizację pilota:

 

 

 

pilotr.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pomocy!!!

 

Moja Megi przy zakupie miała dwa kluczyki w jednym mówili że padła bateria a drugi działał, po pewnym czasie wymieniłem baterie i klops.Jeden działa drugi nie. Zawiozłem do elektronika który stwierdził iż padła dioda i ja wymienił lecz niestety nie potrafił przyuczyć kluczyka zaproponował ASO, ale jako że uważnie czytam forum więc postanowiłem sam przyuczyć oryginalny kluczyk.

 

Więc użyłem procedury z kodem awaryjnego uruchamiania - czyli dobry kluczyk w stacyjkę a następnie przycisk centralnego zamka liczenie mrygnieć diody no i po wprowadzeniu kodu dobry kluczyk w stacyjce a zepsuty do odbiornika przy lusterku i co nastąpiło zaczęła mrygać kontrolka z zygzakiem.

Kluczyka nie udało się dobić a stary działa.

Próbowałem kilka razy i nic zawsze to samo.

Muszę to szybko zrobić bo mi dobry szwankuje i nie zawsze działa, coś w kluczyku nie łączy, dzisiaj pogrzebałem w nim i jest ok - coś nie łączyło.

 

Czy ktoś mi może wytłumaczyć co złego i gdzie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze posty i musze powiedziec ze z zadnymi kodami sie nie bede bawil. Popsul mi sie kluczyk i za nic w zyciu nie moge wylaczyc tego glupiego centralnego co miga przez caly czas na tarczy. Samochod jest otwarty i jedyne co mysle, ze najlepiej bedzie zrobic to po prostu wylaczyc albo shackowac caly ten glupi system , problem w tym , ze niewiem jak sie to robi?. Wymieniac , ani naprawiac kluczyka nie mam zamiaru gdyz jest to zbyt drogie. Do serwisu tez niechce isc gdyz nie mieszkam w Polsce i niewiem czego sie moge tam spodziewac bo jak juz pisalem z kodami tez nie bede walczyl. Czy mozecie wiec wspomoc mnie rada jak mam, ze tak powiem odinstalowac cale te antywlamaniowe szajstwo?? Jestem kompletnie nieobznajomiony z tym, moze trzeba wylaczyc jakis bezpiecznik i tyle.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Mam Renault Megane Scenic 2.0 z 1998 roku. Od dluzszego czasu mam problemy z kluczykami tego samochodu. Nie raz juz musialem przylutowywac diode bo luty puszczaly. Ostatnio w jednym z kluczykow dioda przestala dzialac (juz nie swieci). Chce gdzies kupic taka diode tylko nie wiem jaka to dioda. Czy ktos wie jaka to dioda? Ponadto w drugim kluczyku poszedl mi chyba mikrostyk - raz dziala a raz nie :mrgreen:. Najlepiej to oddalbym to do naprawy do kogos kto sie na tym zna. Jestem z okolic Wroclawia. Diode moge wymienic sam ale musze wiedziec jaka to dioda :P

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam procedure przyuczania kluczyka właśnie za sobą.

W instrukcjach które piszecie jest sporo niejasności. Ja dopiszę kilka ważnych rzeczy (rocznik 96, pilot z diodą na podczerwień)

 

Po pierwsze da się przyuczyć dwa rozkodowane kluczyki. Kluczyk nie musi być w stacyjce.

Po drugie. Jak to zrobić.

Pomijam pozyskanie awaryjnego kodu, bo to jest jasno opisane.

Dalej:

1. wkładamy kluczyk do stacyjki, przekręcamy zapalając kontrolki.

2. przyciskiem "zamknij" na desce rozdzielczej wbijamy kod

3. jeśli kod był poprawny, czerwona lampka zapali się na dłużej ciągłym światłem.

4. wyciagamy kluczyk ze stacyjki

5. naciskamy ponownie przycisk "zamknij" (długo!), po kilku sekundach centralny zamek otworzy się i zamknie

6. wtedy naciskasz przycisk na pilocie, kilka razy (nie było to więcej niż 4), aż załapie

 

Dla drugiego kluczyka powtarzasz punkty 5 i 6.

Et voila!

 

 

P.S. Nie wiem czy ktoś to potwierdzi, ale u mnie oba piloty przed smiercią stopniowo traciły swoje właściwości. Początkowo łapały co drugie naciśnięcie, później coraz rzadziej, aż zupełnie przestały działać.

A teraz nawet ten ze słabą baterią działa jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam przed śmiercią trzeba było przykładać coraz bliżej odbiornika. Na początku łapały z metra potem z około 15 cm. zaczęły łapać..

 

I podczas kroku 5 i 6 nie powinno się trzymać cały czas przycisku (na panelu)?

 

Kluczyk ASO Gdańsk 500zł+kodowanie 220zł (nic nowego).

Jedna z firm 3miejskich napisała:

Kluczyk z pilotem centralnego zamka wykona Pan jedynie w serwisie. Klucz z

samym immobilizerem prawdopodobnie daloby sie skopiowac.

Cena zalezna jest od immobilizera. Musialby Pan podjechac do naszego

sklepu

I tak zrobię i podam wam mniej więcej koszt. A do centralki dorobiłbym sobie pilota od autoalarmu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!