Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj przytrafilo mi sie to samo:( Mam Megane 96 rocznik i kluczyk na podczerwien. Wczoraj wymieniłem baterie w pilocie gdyz juz kiepsko lapal i sie zepsul. Lampka na pilocie zapala na 2 sek ale dioda nie wysyla syg. wiec ja wylutowalem i sprawdzilem w pilocie i dziala. Kod 4 cyfrowy juz posiadam:) Pomozecie ?? Wesołych Swiat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: "[Megane I phII] problemy z immobilajzerem"

Witajcie ,stałem sie szczęsliwym posiadaczem renault megane 1.6 16v 2000 rok,lecz za dużo sie nim nie nacieszyłem gdyż cały czas bujam się z immobilajzerem,auto czasami pali i jezdzi normalnie a czasami nie, w ASO nie dają sobie rady,dodam tylko ze klucze sa sprawne oba,centralny chodzi bez zażutu, a dioda czasami po przekreceniu zapłonu miga jak wsciekła noi już wtedy nie jade ,dodam ze dzieje to się nie zawsze,auto mam od pierwszego własciciela z kpl dokumentów kodów itp.

Na wydruku diagnostyki z serwisu był taki opis

zasilanie pierścienia czytnika zwarcie,zwarcie do zasilania +12v,błąd nieciągły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja kluczyk z immo u mnie w miescie miałem zrobiony za 220 zł - fakt, że bez centralnego ale jak w ASO zaśpiewali mi 750 zł to szczęka mi opadła. Jak ktoś chce namiar w Koszalinie na taką firmę to nie ma problemu.

 

ASO Szczecin (Dąbie) nowy kluczyk(podczerwien, CZ, IMMO) - 565zl(zaliczka w dniu zamawiania 400zl) - 5 dni czekania az przyjedzie z Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Renault Megane z 1998 Rn 1,4 otóż nie dizła mi

zamykanie zamka z kluczyka gdy wciskam przycisk na desce w środku samochodu

wszytko sie zamyka ale na kluczyk wogóle nie reaguje kluczyki mam dwa wo obu sa

chyba sprawne baterie bo lampa sie zapala na kluczyka ale auto sie ani nie

otwiera ani nie zamyka mam to odkąd kupiłem samochód ale jakos nie chciało mi

się tym zajmować więc prosze o pomoc

 

tak jak pisze wuto dzila zamykanie od środka dziła tylko ten kluczyk nie mógłby ktos jakos to wyjaśnic jak laikowi czytałem temat ale jakos nie bardzo zrozumiałem

Poradziłeś sobie z tym? Mam od dziś identyczny problem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, gdyż to samo mnie dziś spotkało. Mam już kod i auto odpaliło. Mam jednak pytanie, czy można jeździć w trybie awaryjnym bez problemu. Nie mogę bowiem zakodować kluczyka. Pomijając zatem kwestię upierdliwości wklikania kodu, czy można tak trochę (dwa-tygodnie) pojeździć, po prostu czekam na wypłatę<ok> Czy ma to jakiś negatywny wpływ? I jeszcze jedna sprawa, bo nie sprawdziłem jeszcze u siebie, ale znalazłem gdzieś na elektrodzie, że jak się odpali silnik awaryjnie i wyjmie i włoży bezpiecznik 5A od immo to wtedy ma się spokój z nim na jakiś czas, mówiąc krótko nie uzbraja się po 10 minutach, ktoś to może potwierdzić? Albo zna inny genialny sposób na obejście immo aby się nie uzbrajało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam to zamiar wypróbować dzisiaj , tylko nie wiem czy jak wyłącze ( jeżeli się da ) w ten sposób immo to czy nie pozbawie się też wtedy centralnego zamkna z kluczyka .

Pytanie do osób które mają problem właśnie z rozprogramowanym kluczykiem .Czy kiedy przyciska się kluczyk powinno działać otwieranie drzwi czy też nie ? U mnie ani wyłączenie immo ani centralny z kluczyka nie działa , tak jak by coś z centralką podczerwieni było nie tak .

 

 

edit : Czy ktoś próbował już sprawdzić bezpieczniki ? z tego co patrzyłem bezp. z oznaczeniem F31 jest odpowiedzialny za immo a F13 za centralny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj numer z bezpiecznikiem i niestety nie pomogło, immo dalej się uzbraja po 10 minutach. Czy na prawdę nie ma możliwości jego zneutralizowania, wyłączając jego likwidację za ok. 350 złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem rozwiązany :

próbowałem programowania klucza , sprawdzenia bezpieczników odpowiedzialnych za immo i centralny , odłączenia aq i sprawdzenia centralki ( czy jest napięcie)

w końcu zacząłem w desperacji sprawdzać wszystkie bezpieczniki i winowajca się znalazł :

ALLUM UC BIC (F39) - Zespól zasilania sterowany elektrycznie . Po wymianie wszystko działa jak nowe .

zloty888, sprawdź u siebie a jak nie zadziała napisz na pw dam Ci prosty opis jak się koduję kluczyk i na pewno dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, problem mam taki jak opisany też wyżej czyli auto odpala, wszystko ok tylko nie otwieram-zamykam kluczykami auta,centralny nie działa,chciałbym się upwenić,że mam dobrą procedurę kodowania kluczyka:

Wkładamy klucz do stacyjki i przekręcamy zapłon, dioda od immo zacznie szybko migać.

przyciskamy guzik od centralnego zamka i go trzymamy, dioda w immo zacznie powoli migać. (pierwsza liczba z kodu - tyle mignięć diody)

puszczamy guzik i powtarzamy tą samą operację dla każdej cyfry.

Po wprowadzeniu kodu dioda od immo zapali sie na długo a następnie zgaśnie wtedy wyłączamy zapłon i wyjmujemy klucz.

Naciskamy guzik od centralnego i trzymamy go aż zamki same nie otworzą się i zamkną.

Następnie celujemy kluczem na podczerwień w centralkę i naciskamy guzik w kluczy aż nie zadziała centralka.

I cieszymy się zakodowanym kluczem.

Mam w jednym kluczyku (w środku 4 cyfrowy kod) w drugim też ale inny.Jeśli zrobię tak jak pisze wyżej zaprogramuje je i wszystko będzie ok czy jeszcze jakaś procedura mnie czeka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o pomoc. Co może się dziać w kluczyku, że rozładowuje mi baterię?? Puki odizolowałem styk od baterii i schowałem zapasowy klucz na 2 tygodnie wszystko było pięknie. Wystarczyło ze znów zwarłem styki z baterią i po 2 dniach bateria poległa. Co może ją rozładowywać?? To mój zapasowy kluczyk, mam też działający kod, ale wolałbym, aby w razie potrzeby żonka mogła odpalić auto bez takich akrobacji. Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu - nie działąjącego pilota.

wstaje sobie dziś rano, lece do auta a tu lipa. pilot nie działa. otwarłem z kluczyka ale auto nie odpaliło bo immo nie odblokowany. więc szybko na forum, poczytałem, troszkę sie pomartwiłem bo nie miałem kodu do ręcznego wklepania. jednak program który został zamieszczony działa w 100%, wygenreowałem sobie kod a później zsynchronizowałem kluczyk zgodnie z opisem. wszystko już działa bez zarzutu.

forum jest genialne i wy jesteście genialni. zaoszczędziłem pare dobrych złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj napisać jedną rzecz-sprostotwanie.Jeśli nie działa Wam tyko centralny zamek z kluczyka a auto odpala(u mnie tak było) to wcale nie trzeba żadnych kodów z immo ani nawet nie trzeba znać numeru Immo.Wczoraj troszkę się pobawiłem, przytrzymałem długo kluczyk,zapaliła się na stałe dioda w kluczyku,włożyłęm kluczyk do stacyjki i kąbinowałem,raz na włączonym raz na wyłączonym zapłonie,otwieralem-zamykałem centralny ten na desce rozdzielczej,niestety kombinacji nie pamietam ale po około 30 minutach ładnie sobie zaadoptowałem kluczyki i wszystko ładnie śmiga :)

Wcześniej ktoś opisywał,że do przyuczenia trzeba znać 4ro cyfrowy kod i cała procedura była jak się go wbija itp.Jeśli chodzi o immo może być ale jeśli chodzi o sam centralny zamek żaden kod Immo nie jest potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi pilot podczerwieni - tzn nie odłącza immo i nie otwiera cenralnego zamka. Otwieram kluczykiem drzwi i chcę ręcznie wprowadzić kod do immo przyciskiem od centralnego, ale.... nie działa otwieranie. Nic nie reaguje na wciskanie przycisku. Jak wciskam przeciwnie, to jest OK. Tak więc nie mogę wprowadzić kodu do immo. Sprawdzałem bezpieczniki pod kierownicą i wygląda na ok. Macie jakieś pomysły jak go uruchomić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!