Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

pewnie się powtarzam, ale...

po skierowaniu pilota na odbiornik podczerwieni nie reaguje, kluczykiem drzwi otwieram, ale jest blokada wtrysku, troszkę sie orientowałem w tej kwestii- potrzebny będzie mi kod plip...

nie wiem czy w czymś pomoze ta informacja, kilka dni przed tym jak nie mogłem otworzyć pilotem drzwi, od strony pasażera, za poduchą- pod deska rozdzielczą zaczęło cos stukac, dość jednostajnie i był też słyszalny jakby jakiś wiatraczek, silniczek. Mogło dojść tam do zwarcia, czego skutkiem jest problem z immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

w poście o rozkodowanym kluczyku podano link do programu Renault Immo Test Kit.

Mam program i problem.

Wpisuje najpierw kod z tabliczki z auta ten spod nr9 (na oznaczeniu w instrukcji)

Natomiast nie wiem jaki kod jest tym drugim, który trzeba wpisać, gdzieś na forum wyczytałem, że jest to 5 cyfrowy kod drukowany na płytce pilota, tylko ze u mnie na płytce jest taki kod: s105078003

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast natomiast kluczyk sie rozkodował bo mój syn sie nim bawił, drugi kluczyk rozkodowałem sam podczas naprawy siłownika centralnego zamka. Co do przyuczania kluczyków każdy pisze co innego i tak kombinowałem aż w końcu zadziałało. Czyli po wprowadzeniu ręcznie kodu, wyjąć kluczyk, przytrzymać przycisk CZ na desce az sie otworzy i zamknie, szybko puścić i szybko z 4-5 razy pilotem w kluczyku przyciskać aż zacznie działać. I wszystko OK. Jutro powtórze z drugim kluczykiem. Zycze cierpliwości wszystkim bo to koszmarny wynalazek ten cały immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przeniesiono, scalono

Witam, sprawa wygląda tak, że umówiłem się do Serwisu na zakodowanie DRUGIEGO kluczyka, tyle że mój kluczyk ani nie otwiera drzwi, ani nie da się nim odpalić (rozkodowany). Sprawa jest taka, że zamek w drzwiach jest popsuty, nie da się go przekręcić, drzwi mogę tylko otworzyć poprzez naciśnięcie działającym kluczykiem. Mam pytanie czy w takim układzie, gdy zamek jest popsuty, kodowanie kluczyka coś da ? da się to zrobić ? aby on również otwierał drzwi, a nie tylko dało się nim odpalać(po zakodowaniu w ASO) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriota, jeśli masz tylko jeden kluczyk to go sam nie przyuczysz do kodu. A to z tej przyczyny, że chcąc przeprowadzić tą procedurę musi być włączony zapłon. (kluczyk w stacyjce) Wprowadzasz wówczas kod awaryjny i w końcowej fazie musisz kliknąć kilka razy przyciskiem na kluczyku skierowanym do odbiornika IMO czyli trzeba go ze stacyjki wyjąć, a to przerywa procedurę. Można spróbować dorobić kluczyk tylko z pasującą rzeźbą grota ale nie mam pewności, czy nie wystąpi błąd, gdyż taki zamiennik nie posiada transpondera identyfikowanego przez cewkę przy stacyjce. Może wystąpić błąd usterki elektronicznej. Takie coś ostatnio przerabiałem, tzn. uczestniczyłem w takim eksperymencie i tak się to zakończyło. Dobre w tym było to, że usterką były połączenia lutowane pomiędzy płytką kluczyka i nóżkami diody IR, które po podgrzaniu lutownicą sprawiły, że kluczyk został naprawiony i nawet przyuczenia nie potrzebował. Teraz działa idealnie.

Co do zamków to zastosuj WD40 i poświęć trochę czasu. Zamki nieużywane mają to do siebie, że są zabrudzone i bębenki się obracają. Przemycie WD i uporczywe kręcenie kluczykiem, zazwyczaj przywracają im sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę co do zamka, w poniedziałek powalczę z nim.

A co do kluczyków to mam dwa, jeden działa - otwiera centralny i odpala(jest cały sprawny)

Tyle że drugi ani nie odpala ani nie otwiera zamka, byłem w serwisie i zapisałem się na kodowanie kluczyka w przyszłym tygodniu. Chodziło mi o to, czy musi być sprawny zamek, żeby zakodowali mi ten kluczyk zarówno na otwieranie centralnego jak i uruchamianie silnika?Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriota, jeśli masz dwa kluczyki i jeden działa to spróbuj sam go sobie przyuczyć, zawsze jest możliwość, że się powiedzie i grosz w portfelu (i to niemały) zostanie.

Tu masz dosyć przydługi temat, z którego się dowiesz jak tego dokonać. http://megane.com.pl/kod-...czyka-vt337.htm

Warunek- kluczyk do przyuczenia musi wysyłać sygnał w podczerwieni, sprawdzisz to klikając nim przed obiektywem włączonego aparatu cyfrowego, może być taki z telefonu.

Następnie wygeneruj sobie kod do awaryjnego omijania IMO, jeśli go nie posiadasz i zapoznaj się z procedurą przyuczania kluczyka. To wszystko jest w tym temacie. Miłej lektury i udanej zabawy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowym forumowiczem i na wstępie chciałem Wszystkich serdecznie przywitać. :)

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Megane z 98, 1.6 55kW. Niestety to model z kluczykiem na podczerwień. Obecnie mam tylko jeden sprawny kluczyk i kod wygenerowany dzięki programowi dostępnemu na forum.

 

Chciałem nabyć drugi kluczyk, ale ceny w ASO mnie zdecydowanie odrzuciły. W ciągu tygodnia dzwoniłem tam dwa razy i usłyszałem za pierwszym sumę 500-600 zł. Gdy już to przetrawiłem i zadzwoniłem do tego samego ASO (Jasiak we Wrocławiu) usłyszałem sumę 800 zł. Nie wiem o co tu chodzi, ale na mój prosty rozum wydaje mi się, ze chcą mnie w niefajny sposób oskubać. :-(

 

Postanowiłem zatem kupić sprawny kluczyk na allegro ( często sprzedają je na allegro ze stacyjką, ale i tak wychodzi tanio) i przyuczyć do mojego immo. I tu właśnie pojawiają się pytania:

 

Czy można przyuczyć kluczyk na podczerień od innego samochodu (oczywiście innej Meganki) tak aby działał w innym (w tym przypadku mojej Megi) samochodzie?

 

Jeśli tak, to czy mogę dla Renault Megane przyuczyć kluczyk kupiony dla Renault Megane Scenic? Czyli kupić używany kluczyk na podczerwień ze Scenica i przyuczyć go dla swojej Megi. Pytam gdyż jest na allegro kilka ofert sprawnych kluczyków na podczerwień zarówno do Renault Megane jak i wersji Scenic.

 

Chciałem się spytać jakiś doświadczonych w elektronice kolegów forumowiczów, czy ten pomysł ma szansę powodzenia.

 

P.S. Przeglądałem forum i szukałem podobnego wątku. Nie znalazłem, choć przy rozmiarach całej strony możliwym jest, że wyważam już otwarte drzwi. W takim przypadku proszę o wyrozumiałość. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum i szukałem podobnego wątku. Nie znalazłem, choć przy rozmiarach całej strony możliwym jest, że wyważam już otwarte drzwi.

mutig, Wystarczyło poczytać tylko ten temat i wyciągnąć wnioski. :) Zrób to a się dowiesz co się da a co się nie da ;-)

Jasiaka omijaj z daleka - dryndnij do Nawrota w Długołęce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały wątek. Ludzie pytają się jak przyuczyć kluczyk który im się rozkodował. Są różne algorytmy postępowania. Ale nikt pisał, że chce przyuczyć kluczyk z innego samocodu. Zazwyczaj rozkodowują się "oryginalne" kluczyki.

 

To że kluczyk na podczerwień wygląda tak samo w Megance jak i Sceniku też mi nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Bo idąc logiką nigdy nie przypuszczałbym, że Renault Megane nie ma centralnego z kluczyka ( centralny otwiera się i zamyka po przekręceniu w zamku), oraz że koniecznie trzeba wysłać sygnał na podczerwień, żeby rozbroić immo. Jeżeli chodzi o kluczyki to uważam, ze konstruktorzy Renault zrobili coś na miarę kamienia łupanego. Ale nie liczą się tu moje opinie tylko kontynuacja wątku.

 

Jeśli pytasz co zrozumiałem po przeczytaniu całego wątku to odpowiadam. Wydaje się, że można przekodować kluczyk z "obcego" samochodu tak aby rozbrajał mój immobiliser. Tylko, że czytałem o tych kodach wewnątrz kluczyka izastanawia mnie czy służą one jedynie wywołaniu za pomocą programu specjalnego PINu do dezaktywacji immo, czy też może kluczyk jest w jakiś trwalszy sposób przypisany do konkretnego kodu. To mi zasiało ziarno niepokoju i o to chciałem pytać.

 

P.S. A przy zamówieniu w ASO zamawia się na numery nadwozia i wiadomo że konkretny kluczyk jest do konkretnego samochodu. Ale oczywiście ASO ze względu na soje ceny odpada. ( przynajmniej Jasiak)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!