Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że za pomocą przycisku od centalnego zamka na słupku środkowym. Ale pisałem wcześniej, że nie działa mi ten przycisk - strona do otwierania zamka. Zamykanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam posiadam jeden kluczyk i od jakiegoś czasu szukam informacji na ten temat.

Dzwoniłem do ASO i jest tak jak piszecie. W poszukiwaniach znalazłem również takie ogłoszenie:

http://www.moto.allegro.pl/item923332003_k...rakow_reno.html

cena prawie taka sama.

Wniosek taki że nie tylko ASO potrafi dorobić kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, problem z immo w skrócie tak jak w temacie. Za pomocą wskazówek z forum sprawdziłem antenę i faktycznie zaczęło przeciekać i wodą skapywała przez tą czerwoną zaślepkę od czujnika immo. Po osuszeniu całego układu i uszczelnieniu jej silikonem tak jak pisaliście, immo dalej nie działa, tzn. nie mogę przyuczyć kluczyka. Podejrzewam, że płytka mogła się na stałe uszkodzić. Pytanie mam zatem jedno, czy w ogóle jest możliwa regeneracja tej płytki lub jakaś wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, byłem właśnie u sąsiada (elektryka) i zmierzył mi miernikiem, że generalnie prąd przez płytkę przepływa, ale nie jest mi w stanie nic więcej powiedzieć, bo w samochodach się nie specjalizuje. Ale tak jak pisałeś pro forma luty poprawił i dalej lipa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie wczoraj przeczytałem cały ten temat i trochę spraw się mi rozjaśniło. Jednak nie wszystko. Mój problem polega na tym, że w Megi nie działa centralny zamek. Samochód otwieram za pomocą kluczyka (każde drzwi osobno). Klucz nie posiada baterii a jedynie mały układzik z zapisanym kodem do immo (wczoraj się bawiłem, wyciągnąłem ten układ z kluczyka i samochód nie chciał odpalić, więc przynajmniej wiem , że immo działa).

 

Zastanawiałem się już nawet czy w mojej Megi w ogóle jest centralny zamek, no ale chyba tak, skoro przycisk koło radia, odpowiedzialny za zamkniecie drzwi jest podłaczony kablami do układu immo (sprawdziłem to ściągając deskę, nad schowkiem jest układzik immobilisera). Dodam, że naciskanie wspomnianego przycisku nie daje jakichkolwiek efektów.

Wspomnę też , że w samochodzie jest zainstalowany fabrycznie alarm DEFA Patriot 500 (fotka poniżej), sterowany z dodatkowego pilota - alarm ten jest sprawny , reaguje na działanie pilota, uzbraja się, itd. tyle, że nie wydaje dźwięków <czerwona> . Kierunki mrugają a syrena nie daje znaku życia. Czy to może być spowodowane tym, że autko stało ponad 2 lata bez akumulatora (dziadek chorował) i przez to jest coś nie tak z syreną?

No i jeszcze jedno pytanko, czy ten pilot z alarmu , może w jakiś sposób być powiązany z działaniem centralnego zamka?

 

Dodam, że miałem już zamiar oddać autko do serwisu od alarmów, no ale ostatecznie sie wstrzymałem, bo może sie okazać , że to jakiś dupsik a skasują mnie jak za zboże.

 

Z góry dzieka:)

 

CAN_utstyr_pakke.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, miałem podobny problem jak wszyscy - chcę otworzyć samochód a tu psikus - zero reakcji. Głowiłem się, dwoiłem i troiłem i nie miałem pojęcia o co chodzi. Wymieniłem baterie u zegarmistrza - powiedział że były padnięte, więc myślałem że to zadziała. Ale nie... Drugi kluczyk to samo więc myślałem że padło coś w samochodziku w zamku centralnym.

 

Poczytałem jednak forum i postanowiłem dokładnie obejrzeć kluczyk - rozebrałem i okazało się że puściły luty do diody - są bardzo delikatne. Wystarczyło przelutować i wszystko chodzi jak trzeba!

 

Moja rada - posprawdzajcie zawsze czy po prostu nie ma uszkodzeń mechanicznych ;-)

 

A drugi kluczyk... hmm nadal nie wiem czemu nie działa <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

mam takie pytanko. czy opisana metoda zadziala w Lagunie ? kumpel ma podobny problem, kluczyk nie dziala (ani centralny ani immo), posiada kod awaryjny. ma odlaczony rowniez immo, przez podpiecie jakiegos kabla tak ze nie musi wklepywac kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Wiem, że na różnych forach był poruszany ten temat, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Megane Scenic 1,6 z 1997r. Od właściciela przy zakupie dostałem komplet dwóch kluczyków ( oba sprawne ). Niestety pewnego pięknego dnia postanowiłem wymienić w jednym z nich baterie, ponieważ zaczął słabo działać. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że z kluczyka wyjąłem baterie i wziąłem ją na wzór do sklepu, co było przyczyną rozkodowania kluczyka.

Po rozkręceniu kluczyka w środku jest naklejka z kodem ( zdjęcie znajduje się w załączniku ). Czy to jest ten kod którym trzeba zakodować kluczyk??? Z tego co wyczytałem na forach to powinien on być 4 cyfrowy??? Jak w ogóle zakodować ten kluczyk ponownie???

pozdrawiam

marc112

post-20904-1268568928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod wygenerujesz programem Renault Immo Test Kit. W przypadku kluczyka na podczerwień na pewno działa bo sprawdzałem.

 

[ Dodano: 2010-03-14, 14:19 ]

Sprawdź 3443 lub 7519, a jeśli jest 8 cyfrowy to 34437519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!