Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

julio, sorry przyznaję się do błędu, to powinno wystarczyć. Przeczytałem raz jeszcze pdf-a i jest tam fragment, że w systemach blokady 1 i 2 generacji, kod awaryjny pozwala także obejść sygnał z pamięci chipa magnetycznego, ulokowanego w obudowie kluczyka (mała czarna kość bez zasilania) i odczytywany przez cewkę przy stacyjce. Normalnie to jest on potrzebny do identyfikacji 2 kluczyków przydzielonych do auta.

Do posta dołączam lekturę.

 

O co chodzi z tymi stawonogami i pajęczakami?

"pod wanną" właśnie jest królestwo takich stworzeń, ty masz tą lokalizację w profilu, więc nie dziw się, że cię przed tymi ustrojstwami ostrzegam <ok>

zeszyt.rar

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzedniego mojego posta, postanowiłem sprawdzić czy ta info o kodzie jest prawdziwa. Udałem się do auta wyposażony jedynie w grot kluczyka, kombinerki by można nim przekręcić w zamku drzwi i stacyjce, oraz kod do awaryjnego odblokowania. Potwierdzam prawdziwość informacji. Auto zostało uruchomione bez zbliżania chipa magnetycznego do cewki odbiorczej w stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i dostałem kod do imo - 8 cyfrowy. Od razu dowiedziałem się, że mam nowszy immobilizer i nie ma możliwości odpalenia auta wpisując kod! Kod jest potrzebny do zaprogramowania drugiego kluczyka!

 

Byłem w punkcie, gdzie dorabiają klucze do auta z imo. W Megance 1 PH2 sa dwa typy imo:

- jeden tańszy - kod 4 cyfry - dorobienie kluczyka ok 100zł,

- drugi droższy - kod 8 cyfr - dorobienie kluczyka ok 250zł.

Robi się kopię poprzedniego kluczyka i działa.

 

Musiałem zapłacić 250zł i mam drugi kluczyk z imo, ale bez centralnego zamka! Koszt centralnego, to ok 700zł i tylko w serwisie Renault!

 

Moje auto, to Meganka 1 PH2 z 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam jeszcze inny problem. Naczytałem sie o rozkodowywaniu kluczy, o ich przyuczaniu itp. i naszły mnie obawy czy spotka mnie cos podobnego jak was koledzy.

Ale od początku.

Kupuijąc auto dostałem od poprzedniej właścicielki komplet kluczy, z czego jeden oczywiście nie działał. Kobita powiedziała, że nie wie co sie z nim stało, ale daje, może cos sie uda z nim zrobić. No i zanim się za niego wziąłem poczytałem wasze forum. Poczytałem, rozważyłem i poleciałem do puktu dorabiania kluczy. Koleś na pierwszy rzut oka powiedział ze wymieni mi tylko baterie bo z pilotem na IR niec nie zrobi. No i wymienił. Sprawdził klucz pod aparatem i mowi, że działa. Zapłaciłem i poleciałem na parking sprawdzić czy sie nie rozkodował.

Drzwi się odtworzyły, przekręcam klucz i słyszę jak dziurawy wydech wydał z siebie pomruk, auto odpaliło. Szczęśliwy zajechałem do domu i ten kluczyk, który słyżyć miał jako zapasowy schowałem w szufladzie. Po ok 2 tyg przypomniałem sobie o nim i stwierdziłem, że sprawdzę czy działa. Zszedłem do samochodu klikam i lipa, nawet drzwi sie nie otworzyły. Czerwona dioda w obudowie się nie pali. :-(

Pojechałem na starym kluczyku do ów punku dorabiania kluczy i zarządałem nowych baterii, bo te jak stwierdziłem były stare. Koleś chcąc nie chcąc, wymienił mi na nowe i zadowolony na nowych bateriach wróciłem. Po dwóch tygodniach znów wziąłem ten ferelny klucz i znów rozczarowanie. Znów nie działa, auto nie reaguje.

Poratujcie. Co to może być?? Jakaś zwara w kluczu?? Klątwa??

Sprawdziłem wszystkie połączenia i nie widzę usterki,m wszystkie luty ok, nic sie nie styka, a baterie siadają w ekspresowym tempie.

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę serdecznie podziękować wszystkim forumowiczom, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. A w szczególności lukashino, który pisał o trzymaniu lewej strony przycisku blokady drzwi podczas kodowania kluczyka. "Fachowiec" od kluczy i zamków powiedział mi dzisiaj, że tego kluczyka nie da się zakodować a rozwiązaniem będzie usunięcie blokady silnika. Jak się okazuje nie potrafił przyuczyć kluczyka ha, ha. Wskazówki z forum są bezcenne. Już w kilku naprawach mi pomogliście. Dzięki, dzięki , dzięki ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. To masakra jakaś jest. W ciągu 1,5 miesiąca 3 (słownie : trzy) razy immo odmówił posłuszeństwa. Auto : Classic `99. Niestety kluczyk radiowy czyli samemu to se można ...... Koszt operacji to :

 

Laweta do serwisu - TYLKO ASO :)

"przyuczenie kluczyków" :)

powrót do domu :)

 

razem ok 3 h i 300 PLN

 

Zastanawia mnie sprawa "przyuczenia kluczyków" bo do serwisu dałem jeden a po naprawie działają oba, więc nie podejrzewam, że to była wina kluczyków.

Naprawa tego uszkodzenia polegać miałaby na wymianie kluczyków oraz jeszcze czegoś. Koszt to ok 20% wartości auta. Usunąć immo z auta im nie wolno !!!!. DLACZEGO ????

Nie podali mi przyczyny takiego zachowania auta, więc podejrzewam że to "taki urok" więc DLACZEGO tego mi nie usuną ??!! nawet zapłacić chciałem, a przecież to nie z mojej winy się tak dzieje. EEEhhhhhh. W związku z tym pytam tych co mają podobny problem, a wiem że są, co robić ? Jak sobie z tym poradziliście ?

Ja widzę takie opcje :

1.ASO - 2000 PLN większe prawdopodobieństwo że będzie dobrze

2. Znaleźć kogoś kto usunie immo - 300-600 PLN mniejsze prawdopodobieństwo że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!