Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

BRC Sequent 24 - opada wskazówka benzyny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

2 miesiące temu założyłem taką instalację gazową. Na początku wskaźnik paliwa opadał (komputer myślał że jeździ na benzynie :) ) ale został założony emulator i wskazówka nadal opadała ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika stan paliwa był właściwy.

Po miesiący wskaźnik nie wracał już do właściwej pozycji. Został wymieniony emulator i dotankowana benzyna (było 1/4 zbiornika a jest 1/2).

Po tankowaniu wskazało więcej paliwa ale znowu opada i nie kasuje się po ponownym uruchomieniu silnika.

 

Wiecie co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim został wymieniony emulator to miałem właśnie taki przypadek że zaparkowałem krzywo samochód (przechylony na lewą stronę) i po zapaleniu silnika wskazówka się skasowała i zaczęła pokazywać prawidłowy poziom. Wtedy jakoś tego nie połączyłem ale dziś po napisaniu tego posta zaparkowałem przypadkiem samochód pochylony przodem do dołu i znowu skasował się wskaźnik benzyny do właściwego poziomu.

 

Co to może być skoro wcześniej poziom benzyny był kasowany przy każdym zapaleniu silnika a teraz mimo że emulator został wymieniony już tak nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa rozwiązana.

Emulator kasuje poziom benzyny w przypadku, gdy wskaźnik pokazuje przynajmniej 1/4 zbiornika. Wtedy nawet na krótkich odcinkach jest ok. Poniżej tego poziomu nie zawsze jest kasowany poziom benzyny.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy mam podobną sytuację. Tylko ja nie zakładałem emulatora. Mam instalacje stag 300+. Mój problem polega na tym, że jadę nieustannie i jednorazowo 1000 km i ucieka mi paliwko, w sensie opada wskazówka paliwa, ale faktycznie to paliwo ubywa. Tankuje za 50 zl PB i do pełna gaz, przejeżdzam 1000 km i tankuje gaz i znów PB. Czy ktoś może podpowiedzieć co jest nie tak?

pozdrawiam

 

Nie raz gasiłem i zapalałem auto ale to nic nie daje. Wciąż zapala się kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie podbiera paliwo (wykluczamy na 100% brak emulatora i opadanie z tego powodu) to musisz udać się do gazownika i sprawdzić czy nie jest tak ustawione, że np. w chwili dużego obciążenia czy wysokich obrotów następuje przejście na pb. Nie zawsze jest to sygnalizowane i nawet nie wiesz, że na pb jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, tylko użytkownik Arzago piszę że ma Staga instalacje więc proszę czytać dokładnie :-)

 

My w naszym Megane mamy instalkę BRC bez emulatora a w baku przeważnie jest 1/2 paliwa. Jak się jedzie to ono sobie schodzi ale potem się zresetuje albo co jakiś czas tata do tankuje benzyny i wtedy też się resetuje :)Ważne że już prawie 2 lata będzie z tą instalacja, powyżej 40 tyś km najechane i żadnych problemów. Najważniejsze to u fachowca to zamontować a nie w szopie, lepiej dopłacić czasem te 100-200zł i mieć spokój i to zawsze będę powtarzać :-)

Edytowane przez Tom_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!