Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, co polecacie do mojego scenica: mam trochę elektroniki: webasto które załączam przed odpaleniem auta, czujniki cofania, podgrzewane fotele, lusterka i inne rzeczy które są w standardzie. Jeżdżę jakieś 30km do pracy codziennie przez miasto a trasy robię rzadko. Co radzicie, bo mam teraz firmy Motrio , ale jest z 2008 więc już stary no i rano przy -2 już słabiej kreci a ładowałem go tydzień temu, wiec podejrzewam że jak będzie zimniej to całkiem padnie.

Edytowane przez 1982robo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Macie więcej info na temat akumulatorów Jenox? Tzn jak się sprawuje?

Znajomy sprzedawca mówi, że to niby dobry towar. W autach ciężarowych czy ciagnikach OK. Ich strona jest do bani. Wyszukiwarka średnia. Owszem znalazłem coś ale w katalogu a normalnie to nie można znaleźć aut renault :mrgreen: a co za tym idzie przyporządkować akumulatora. Jakiś wejdzie bo porównałem wielkości.

Mój akumulatorek Kager jeszcze dycha ale to już chyba ostatnie oddechy bo dziś własnie ładuje. Zdechło rano. Od tej nazwy jak najdalej(mówie za siebie bo każdy ma inne odczucia) Sąsiad kupił nowego, Pewne źródło. Dziś na auto mógł tylko popatrzeć. Podstawił stary akumulator i odpalił od pierwszego.

Wcześniej na forum pytałem o Forse. Troche poczytałem i też nie jestem pewny na 100%. Tzw markowe czyli Boshe, Centry czy Varty są przereklamowane ale coś trzeba wsadzić :D Obecnie jest 72/680 Kager czyli w sumie Bosh ale widzi mi się, że ciut większy może być. Przynajmniej na wyszukiwarce Bosha wyskakuje że 780. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na forum pytałem o Forse. Troche poczytałem i też nie jestem pewny na 100%

Ja używam akumulator tej firmy Forse, kupiłem go 2,5 roku temu i jak na razie jest oki, przed zimą zawsze podładuje bo jeżdżę głownie po mieście i krótkie trasy no i mam diesla. Żałuje jedynie że kupiłem 60Ah a nie 65 bo większy nie wejdzie :mrgreen:.

kupiłem go bo polecił go kolega sprzedawca, ponoć są testowane na dalekim wschodzie i są robione dla Niemców. I ponoć są bardzie wytrzymałe bo mają płytki wapienne o ile mnie pamieć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie więcej info na temat akumulatorów Jenox? Tzn jak się sprawuje?

Znajomy sprzedawca mówi, że to niby dobry towar. W autach ciężarowych czy ciagnikach OK. Ich strona jest do bani. Wyszukiwarka średnia. Owszem znalazłem coś ale w katalogu a normalnie to nie można znaleźć aut renault :D

 

Akurat wyszukiwarkę właśnie uruchomili nową, dużo lepsza :D A co do akumulatorów - jeszcze parę lat temu nie były rewelacyjne, teraz jest już dużo lepiej - potrafią wytrzymać dłużej od Varty czy Centry (zwłaszcza). Na pewno zachęcająca jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu akumulator firmy Forse 65Ah. Po tym weekendzie,w nocy do -15, w dzień -10, 3 dni nie uruchamiane auto, odpalił z półobrotu. W sklepie mi polecił gość, sam ma w większym silniku mniejszej pojemności aku i już drugą zimę mu kręci bez problemu. Dałem 270 zł.

Edytowane przez 1982robo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje pytanie: jaki powinienem kupić akumulator ???

Megane II PhI

Rocznik 2003

Poj. 1.6 16V

83Kw 113km

Teraz mam 55Ah 420A

W ASO powiedzieli mi że powinien być 62Ah 540A

Jak Wy uważacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie właściwego akumulatora do Państwa samochodu

Typ lub model RENAULT Model (seria) MEGANE II (BM0/1_, CM0/1_)

Vehicle 1.6 16V (BM0C, CM0C) kW/KM 83 / 113

Rocznik od 2002-09 do

Wyniki szukania:

Te akumulatory mogą być stosowane w Państwa samochodzie. Więcej danych na temat akumulatora uzyskacie klikając określony nr artykułlu.

Nr artykułlu Rodzina wyrobów Napięcie [V] Pojemność akumulatora [Ah] Prąd rozruchu wg EN [A] Start / Stop

561 400 060 3162 SILVER dynamic 12 61 600

574 402 075 3162 SILVER dynamic 12 74 750

560 409 054 3132 BLUE dynamic 12 60 540

553 400 047 3122 BLACK dynamic 12 53 470

553 401 050 3122 BLACK dynamic 12 53 500

 

Informacje pobrane z http://www.varta-automotive.com/index.php?id=256&L=15&h=1&presetApplication=&presetManufacturer=&presetModelline=&application=PKW&manufacturer=&modelline=&lang=pl&range=

 

Dodano: 02 sty 2013 - 13:26

Ale który wybrać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 masz w granicach tych 62 Ah jakie ASO zaleca, a nawet i 74Ah tam jest, choć do benzyniaka taki wielki pojemnościowo jest niepotrzebny. Gabarytowo jednak wejdzie.

Pozostałe z dołu tabeli traktowałbym jako alternatywne.

Ja do diesla zakupiłem takiego:

http://moto.allegro.pl/akumulator-exide-voltmaster-74ah-do-diesla-w-wa-i2916498061.html

Wcześniej miałem PERION-a i wytrzymał prawie 6 lat

Aku podobnej "klasy" jak ten z aukcji.

Chyba nie warto za nazwę przepłacać, a nawet czasami markowych należy unikać, przykładowo BOSCHA

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!