Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam Scenica 1.5 dci z 2004r przebieg 135000,od dnia zakupu swieci sie trojkat P oraz kontrolka SERWIS.

Hamulec dziala normalnie tylko przy zwalnianiu wydaje jakis dziwny dzwiek.

Plyn,klocki ok

Wykasowac sie nie da ,bylem na kompie,pisze uszkodzony obwod el oraz dzwignia hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij panel z regulacja wysokości świateł i przyciemniania oświetlenia deski, wykręć torxy i wyciągnij dźwignie ręcznego. Posprawdzaj kostki i styki. Podociskaj jak być powinno, ewentualnie przed tym wyczyść.

Na forum już była opisana podobna usterka, z podobnym komunikatem z komputera i takie zabiegi pomogły.

Co do odgłosów, to mogą być pomocne porady z poprzedniej strony tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z ręcznym, że gdy chcę zaciągnąć dzwignię to ona nie daje się zaciągnąć, spada na dół. Gdzie szukać przyczyny ? Wcześniej było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ciagniesz dzwignie do gory to slyszysz charakterystyczne terkotanie zebatki? Sprawa jest bardzo prosta-otworz schowek i zdemontuj plastikowa oslone hamulca recznego-musisz ja pociagnac do gory i w kierunku silnika. Zobaczysz caly mechanizm odpowiedzialny za blokowanie recznego w odpowiedniej pozycji-tzn dwie zebatki... Tam looknij co moze byc nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie potrzebuję podpowiedzi. Kupując Megi sprawdzałem ją na stacji i wyszło że hamulce OK jedynie ręczny lewe koło słabsze. Prawe miało 1,20 lewe 0,65. Wystarczyłoby naciągnąć jedną linkę? Pomyślałem o tym ponieważ po zdjęciu tunelu środkowego zobaczyłem coś takiego:

 

thumb_hosting_zdjec_1377260853__cam00061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem jak jest rozwiązany ręczny w megi. Zasugerowałem się tym że linka akurat lewa ma większy luz i być może wystarczy gdzieś ją bardziej naciągnąć.

Dzięki za sugestie jutro zdejmuje koło i sprawdze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. temat wymiany linek wraca do mnie jak bumerang. dzisiaj po raz kolejny zabrałem się za próbę wymiany linki ręcznego, tym razem po prawej stronie (po lewej mi się nie udalo) i niestety jest ten sam problem tzn. koniec tego kanału w którym idzie linka pod autem przy zbiorniku jest na tyle zwężony, że nie dam rady wyjąć końcówki linki! proszę o jakieś rady bo dzisiaj spędziłem nad tym po raz kolejny dwie godziny i się poddałem. mam dwie nowe linki które leżą i czekają na jakieś pomysły. muszę je wymienić do mrozów bo ma dość zamarzających linek w zimie, które unieruchamiają koło i przez to tej zimy nie używałem ręcznego a jak wiadomo to niedobrze. proszę podrzućcie jakiś pomysł,

kaag, u siebie też tak mam, że lewa linka jest jakieś 3-5 mm przed prawą czyli jest luźniejsza.

 

Kolego Bania proponuje od następnego posta zaczynać nowe zdania wielką literą. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz jezeli chodzi o linke i jej wymiane to tez sie temu przygladalem i niedalem rady. Zapewne w nocie technicznej jest do tego instrukcja.

A co do luzniejszej jednej linki to tj.pisalem kwestia mechanizmu samoregulacji w kole...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na downloadzie są ale zaraz może sam lookne za tym...

 

Na szybko znalazlem to: tylko to jest do cabrio...chociaz roznicy pewnie nie ma...

thumb_hosting_zdjec_1378160630__screenhunter_09_sep_03_0022.jpg

Po lewej na dole tam gdzie ucielo jest tylko napisane:"Wyjąć linki hamulca parkingowego z mocowań."

Pewnie ci to nie pomoże ale kiedyś jak sam się głowiłem jak wyjąć tą linke to zrobilem zdjęcie od strony podwozia.

thumb_hosting_zdjec_1378160979__2013-05-04-1635_-_kopia.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi3737, dziękuję za pomoc ale już to wszystko widziałem i robię jak w opisie. Na Twoim zdjęciu widać troszkę miejsce wyjścia/wejścia linki do nadwozia i właśnie z tym mam problem bo jest tak zwężone, że nie przechodzi ta pogrubiona końcówka linki. Co z tym zrobić?

Edytowane przez bania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba ją wyciągnąć w kierunku tyłu auta. Jeśli nie przechodzi to sprawdz czy przypadkiem ta dziura w podwoziu nie jest otoczona gumą-trzeba srubokretem popukać. Być może został tam założony taki gumowy okrągły pierścień który póżniej został pomalowany jakims srodkiem zabezpieczającym podwozie przez to teraz nie widac ze jest to inna czesc. Byc moze da się to wyciagnac i wtedy linka wychodzi. A masz juz nową linke kupioną? Jak tak to wrzuć zdjęcie?

Powyższe to tylko moje przypuszczenia i pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!