Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obecnie ciężko pali na zimnym


golddg

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie wtryski są OK (sprawdzone).

Świece żarowe podłączone do akumulatora i grzeją elegancko.

 

Od pompy do wtryskiwaczy idą metalowe "przewody" przez jakiś metalowy "rozdzielacz" również metalowymi wraca nadmiar do pompy, także tam wszystko jest szczelne.

 

Dziś po 2 dniach postoju odpalił za 7 razem, potem za każdym odpaleniem startował na dotyk

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być? w innym temacie wyczytałem że to może być czujnik położenia wałka rozrządu, który ma duży wpływ na odpalanie, czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić ten czujnik. Bierze on czynny udział w fazie rozruchu silnika. Zacytuję dialogysa:Czujnik wałka rozrządu służy wyłącznie do rozruchu silnika. Kiedy tylko silnik zacznie pracować w sposób niezależny (bez rozrusznika), informacja wychodząca z czujnika górnego martwego punktu jest wystarczająca. Nieprawidłowe działanie czujnika położenia wałka rozrządu, przy włączonym silniku, w niczym nie zakłóca jego poprawnego działania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie w którym miejscu w megane II 1.5 dCi znajduje się ten czujnik?

 

A poza tym to by tylko z zimnego ciężko odpalał? tak jak wcześniej pisałem, z ciepłego silnika na dotyk odpala

Edytowane przez golddg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie cofa, są zaworki zwrotne założone i widzę w przezroczystych przewodach paliwowych że jest paliwo w każdym przewodzie. Cofało się przed założeniem zaworków i jak przewody odprowadzające szły przez filtr, teraz nie ma problemu z cofaniem się paliwa. Sprawdzę jeszcze na wszelki wypadek i jak będzie zimny to przed odpaleniem ponaciskam gruche. Osobiście coraz bardziej jestem przekonany, że pompa puszcza powietrze (może jakaś uszczelna się zużyła).

 

Sprawdzone z gruchą i pomogło. Zrobiłem ciśnienie z 20 razy nacisnąłem i na zimnym odpalił za 1 razem!

Edytowane przez golddg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!