Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat TomTom Live


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zacząłem się interesować usługą Live w nawigacji TomTom. Polega ona na tym że w urządzenie wbudowany jest modem z kartą SIM, który co 3 minuty łączy się z centralą i aktualizuje informacje o ruchu drogowym. Od czerwca taka usługa ruszyła również w Polsce. Więc idąc z postępem czasu stwierdziłem że warto wymienić sobie Nawigacje wbudowaną na właśnie taki model- zwłaszcza gdy system TCM (aktualizowanie ruchu drogowego przez RDS z radia), nie działa w PL albo działa testowo niektórych trasach.

Więc znalazłem na Allegro takowy wyświetlacz. Trudno było takie coś znaleźć. Bo jak odróżnić zwykłą Navi TomTom do TomTom Live jak wyświetlacze i są identyczne. Jednak są dwa sposoby:

1. Carminat TomTom Live ma z tyłu jedno gniazdo Fakra więcej niż zwykła nawigacja- podłączamy pod to z łącze antenę GSM

post-24044-0-33732100-1323375752_thumb.jpg

2. Jeśli sprzedawca nie wystawił zdjęcia, można poprosić o numery seryjne Nawigacji i po tym adresem, po numerach seryjnych sprawdzić model urządzenia.

post-24044-0-02245900-1323375760_thumb.jpg

 

Instalacja nie jest wcale trudna.

Wystarczy odczepić stary wyświetlacz wyjąć, odpiąć wtyczki, podłączyć wszystko do nowego wyświetlacza. Zakupić w Internecie antenę GSM ze złączem fakra – koszt u mnie 50,00 PLN wpiąć takową antenę i zostawić ją pod wyświetlaczem, mocując taśmą lub co kto woli aby podczas jazdy nie jeździła na zakrętach. Ja czekając jeszcze aż kurier przywiezie mi antenę jeżdziłem w Poznaniu bez podłączonej anatemy niekiedy łapałem sygnał i łączyłem się z usługą Live. Zaktualizowałem mapy do najnowszych i nawigacja działa bez problemu.

 

Usługa HD- Trafic działa w całej Europie środkowej i zachodiej. W zachodniej dział od około maja 2010 roku i jest w ofercie w Renault w salonach samochodowych na zachodzi od tej daty- bez problemu można ją dodać do konfiguracji. Jednak na stronie PL trudno szukać jakichkolwiek informacji o Carminiat TomTom Live.

 

Mam też jeden problem. Na tym wyświetlaczu moje radio nie wyświetla mi informacji. Czyli nic nie widać w tym dolnym pasku. Ani nazw piosenek ani jak ktoś dzwoni czy jak chce cos w radiu ustawić. Posiadam radio fabryczne z pokrętłami czyli z wbudowanym bluetooth-em. Navi fabrycznie współpracowała z radiem płaskim bez pokręteł czyli z radiem bez bluetootha. Jak podłączę to radio bez zestawu głośno mówiącego to mam wyświetlane informacje i wszystko jest OK. Moje pytanie czy ma ktoś pomysł co by można zrobić aby informacje z mojego oryginalnego radia z bluetootem były wyświetlane na nowym wyświetlaczu. Może ludzie którzy mają na co dzień styczność z CLIPEM renault mają jakieś informację jaka ewentualną konfigurację by można po zmienić aby to działało. Jedyna co mi przychodzi do głowy to konflikt numerów VIN, między wyświetlaczem a radiem.

 

Jak macie jakieś pomysły to czekam na pomoc.

 

EDIT: 13-12-2011

Problem rozwiązany w wyświetlaczem.

Wystarczyło w wyświetlaczu i w radiu przywrócić ustawienia fabryczne. Teraz wyświetlacz wszystkie informacje z rada na bieżąco pokazuje.

post-24044-0-33044800-1323375726_thumb.jpg

post-24044-0-13247200-1323375731_thumb.jpg

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podaję sposób wykupienie usługi TomTom Live dla nawigacji w samochodach Renault: Po zainstalowaniu programu TomTom Home zmieniamy w narzędziach/ustawienia państwo na Niemcy i teraz pięknie pokazuje sie nam mozliwośc wykupienia LIVE, płacimy, czekamy ok 24-36 h na uruchomieni, w navi wpisujemy swoje dane i juz działa pieknie !!! pozdrawiam!!

Ps. nie pytajcie o to w Reno bo mówią że w Posce nie działa (kłamią !!??)!!

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Podaję sposób wykupienie usługi TomTom Live dla nawigacji w samochodach Renault: Po zainstalowaniu programu TomTom Home zmieniamy w narzędziach/ustawienia państwo na Niemcy i teraz pięknie pokazuje sie nam mozliwośc wykupienia LIVE, płacimy, czekamy ok 24-36 h na uruchomieni, w navi wpisujemy swoje dane i juz działa pieknie !!! pozdrawiam!!

Ps. nie pytajcie o to w Reno bo mówią że w Posce nie działa (kłamią !!??)!!

Kilka postów wyżej masz dokładnie napisane co trzeba zrobić i to działa. Ja przeszedłem przez mękę aby wykombinować jak to za aktywować. Infolinia TomTom wiedziała swoje i cały czas twierdziła że w PL nie da się aktywować usługi Live. Mówili że działa, ale aktywować trzeba na zachodzie Europy. Najlepsze że wybrałem się do Niemiec przy okazji przejechałem się nowym odcinkiem A2 i tam nie zadziałało- znaczy nie dało się aktywować. Najlepsze że potem coś mnie olśniło. Założyłem nowe konto w TomTom Home z lokalizacją domową na Niemcy. Nowe dane login i pass wklepałem do urządzenia w samochodzie i w PL udało się aktywować. Jakie było zdziwienie konta TomTom Polska na Facebooku jak pokazałem im filmik z aktywacji usługi Live w PL.

 

Ogólnie śmiech TomTom tworzy usługę a jego pomoc techniczna nic nie wiem na jej temat. Trzeba samemu kombinować.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie się sprawdza, chociaż jako długoletni kierowca po Poznaniu i tak wiem, którędy jechać aby ominąć korki a na początku Navi prowadziła mnie często w korki, chodź nie zawsze. Ale jakoś od miesiąca zauważyłem jak by poprawę w obliczaniu drogi, bo ostatnio ładnie korki zaczęła omijać.

Drugą rzeczą to stan na drodze nie jest w 100% dokładnie tak jak urządzenie pokazuje, ale to chyba jeszcze takiego urządzenia dla ludu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A co do samego systemu LIVE, czy sprawdza się on na polskich drogach?

 

Przy kupnie nowej subskrypcji (na mapę) na cały rok dostałem HD Traffic na 3 miesiące (do końca października). Napiszę tak. Jechałem na weekend do Szklarskiej Poręby i ten cały Traffic nie potrafił wykryć, że jest zamknięta droga z powodu zawalenia mostu na peryferiach Jeleniej Góry. Z powrotem pokazywało mi, że "za 2 minuty trafię na mały korek". Żadnego takiego nie było - trasa czysta. Wg mnie ten HD Traffic to bzudra i po wygaśnięciu ważności nie będę tego przedłużał. No chyba, że nie potrafię wykorzystać tego systemu... Sama zaaktualizowana mapa jest na 100% :mrgreen:

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grzes74, w niedzielę wróciłem znad naszego morza. W obydwie strony pokonałem 800km + ok 350 po Pomorzu Zachodnim. Ruszyłem z HD Traffic pełen optymizmu, a wróciłem z przeświadczeniem, że na 100% nie przedłużę subskrypcji na tę usługę. Sama mapa Polski w 99% ok. Całe to Live lub HD Traffic to jakaś kicha. Non stop pokazywało korki, których nie było. Przed Gorzowem Wielkopolskim pokazywało budowy i stanie w korkach - żadnych korków nie było. Owszem budowy dróg trwają, ale są porobione objazdy dokoła budowanych dróg i mostów i ruch był płynny (dość wolny, ale płynny). W sumie ani razu nie zasugerowałem się tym, że gdzieś jest jakiś korek - i dobrze. Jechałbym nad morze chyba ze 20h :notacrook: Mapa prawie dokładna. Na Pomorzu Zachodnim są w budowie ronda (spowalniacze), a na mapie ich już nie ma. Drobnostka. Da się przeżyć.

 

W sumie to nie wiem dlaczego wszyscy się tak "rozkoszują" tym systemem w Polsce jak nie działa jak powinien... Na jakiej zasadzie on generalnie działa (HD Traffic - Live)? Czy podobne (innych producentów) działają również bardzo niedokładnie?

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert_p

Ja również wracałem w ostatnią niedziele z nad morza. Dokładnie z Ustki. Zanim ruszyłem w drogę powrotną włączyłem CB i się przeraziłem mówią że korki z Ustki do Słupska i dalej za Słupsk również korki. Ludzie jechali po 50 minut z Ustki aby się dostać do Słupska. Po tych wszystkich komunikatach przeraziłem się że nie dojadę na rano do pracy.

Jednak włączyłem Nawi „prowadź do domu” i poszło. Jak ruszyłem to tylko o korkach słyszałem na CB, bo ja po drodze w żadnych nie stałem. Jak dziewczyna potem sprawdział na gogle maps to nawigacja ładnie poprowadziła mnie bocznymi drogami. Co prawda nie były to drogi krajowe, ale dobre, czasami wąskie drogi wojewódzkie i wewnętrzne na których praktycznie ruchu nie było. Inni stali w korku i przeklinali na CB a ja jechałem i podpoiadałem jak maja się kierować aby jechać bez korka.

Ja naprawdę jestem z tej nawigacji zadowolony. Na początku korzystania z usługi Live (październik 2011) nie byłem jakoś zachwycony, ale widzę że z dnia na dzień ta usługa dojrzewa i naprawdę prowadzi dobrze.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!