Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat TomTom Live


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Od grudnia 2012 jestem posiadaczem Renault Megane III z nawigacją Carmiant Live TomTom, która działała super przez około 3 miesiące. Później zaczął się problem z aktualizacją. Postanowiłem w czerwcu 2013 kupić nową mapę Polski z 4 krotną aktualizacją. Tak się stało. Zainstalowałem i jakież było moje zdziwienie że faktycznie zniknęła mi baza fotoradarów. Co jakiś czas wyjmowałem kartę z auta i aktualizowałem przez komputer, lecz brak fotoradarów nadal istniał. Czytając różne fora i stronę TomTom doszedłem do wniosku, że aby to działało muszę oprócz nowej mapy Polski wykupić usługę LIVE i usługę Fotoradary. Na dzień dzisiejszy to Mapa 179,95, Usługa LIVE 199,95, Usługa Fotoradary 82, RAZEM wychodzi 461,90. MASAKRA, szczególnie gdy czytam i się dowiaduję że to w Polsce może nie działać. Kontakt z Renault w Gdyni - my się na tym nie znamy. Kontakt do TomTom ograniczony. Planuję w sierpniu trochę pojeździć w czasie urolpu po Polsce i chciałbym zaktualizować swoją Mapę i uzupełnić ją o Fotoradary. Jako kierowca, jednak nie specjalista komputerowy, proszę więc o pomoc i poradę co zrobić, jak zrobić żeby wszystko z nawigacją działało i było OK.

Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup usługi "fotoradary" jest bez sensu, baza nieaktualna, bardzo rzadko aktualizowana.

Dlatego najlepiej zainstalować "radary" jako punkty Poi i w menu ręcznie załączyć ostrzeganie.

Wszystko znajdziesz tutaj:

http://peb.pl/poi-do-tomtom/599855-zawsze-aktualne-fotoradary-od-stif45.html

Tylko pamiętaj o tym, że są to radary jako POI i nie mają nic wspólnego z opcjami ostrzegania oryginalnych radarów TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelupi ma rację ja zawsze tak robię. Usługę Live miałem wykupioną w ubiegłym roku i szczerze mówiąc w Polsce tak sobie się sprawdziła bo mało jest użytkowników lub ci, którzy używają z systemem live czy bez nie mają aktywnej opcji sledzenia pojazdu więc wg mnie statystyki są mało wiarygodne. Dlatego 2 dni temu wykupiłem tylko opcje aktualizacji map całej Europy z 40% rabatem za 191,40 głównie dlatego aby mieć aktualne mapy przed wyjazdem na urlop za granicę.

Ja też mam w opcjach zaznaczone radary jako POI i wszystko jest ok, chociaż sporo z nich jest nieaktywmnnych t.j. punkty są stare bo są te te szare puste radary, które stopniowo są demontowane. Btw obecnie tam gdzie są ustawione żółte masz tablice ostrzegawcze. Gorzej jest ze śmietnikami ustawianymi przez starż miejską. Na te to czasem ani CB radio ani Janosik nie pomoże kiedy akurat co wystawią na trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wykupował usługi Live przez TT za 59 euro? Jak chciałem wykupić to przy potwierdzeniu wyskakuje mi jakiś błąd a płacić w renault 400zł to przesada. Czy w ogóle ktoś z was próbował tak aktywować tą usługę przez TT??

Edytowane przez toudi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może mnie uświadomić, jak uruchomić (aktywować) usługę TMC. Podobno to już działa w Polsce? Szukam jakiejś wskazówki, kombinuję i nic nie wychodzi.Moja nawigacja to tomtom carminat live. Oczywiście live nie aktywne na razie. Dziękuję za poradę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toudi777 czy masz najnowszą wersję TT Home zainstalowaną i czy jesteś zalogowany do swojego konta. Jeśli tak to powinno pójść. Robiłem to w u.r. i teraz kupowałem tak samo mapy i bez problemów poszło. Płaciłem kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odkopię trochę temat, i tym samym chciałbym zapytać czy wymieniony w #1 poście zabieg uda się przeprowadzić w Lagunie 3 ph1 ? Krócej rzecz ujmując - czy wyświetlacze i radia w Megane III są takie same jak w Lagunie III?

 

Znalazłem info na innym forum - potwierdzam, pasuje.

Edytowane przez chingi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, jestem nowy. Mam scenica III rocznik 2011, kupiłem go bez karty SD z mapą z tego co wiem mam tomtom carminat live, proszę o podpowiedź czy dam radę sam zrobić taką kartę żeby działała nawigacja?? Z góry wielkie dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dasz radę. :)

Kupujesz kartę, formatujesz następnie wkładasz do nawigacji, uruchamiasz, TT nagra potrzebne pliki.

Następnie na komputerze instalujesz Home, jest na stronach TT. Wkładasz kartę do czytnika a Home poprowadzi Cię rękę przy zakupie mapy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem nowy. Mam scenica III rocznik 2011, kupiłem go bez karty SD z mapą z tego co wiem mam tomtom carminat live, proszę o podpowiedź czy dam radę sam zrobić taką kartę żeby działała nawigacja?? Z góry wielkie dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

 

Zrobiłeś to w końcu? Bo tutaj też pytałeś:

http://megane.com.pl/topic/40794-carminat-jaka-karta-sd/page__view__findpost__p__432245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!