Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co się dzieje po odłączeniu akumulatora?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak odłącze to wszystko zniknie, trzeba będzie od nowa przyuczać czy jak? Naczytałem się tutaj różnych "strasznych" opowieści. :) Po odłączeniu trzeba od nowa włączyć radio, to jest w instrukcji a co z podnoszeniem szyb. Trzeba przyuczac czy będzie OK. W scenikach podobno trzeba a jak jest w I ph II. Mam navi padnie i trzeba od nowa wgrywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak przyuczamy te szyby czy nie. Kolego Tomik 1970 masz granda, Megi98 ma inne cudo. Gdzieś czytałem, może na tym forum, że w nowszym jak Grand trzeba. Hm...,co auto to inna historia. Cóż czekam na kogoś od scenika I ph II :)

Chciałbym sprawdzić czy poprzedni właściciel nie ukrył pod akumulatorem oszczędności a nie widzi mi się ustawiać wszystkiego od nowa. Po zakupie znalazłem kilka euro, papier toaletowy(czysty!!!) i jakieś drobiazgi. Cóż, czasy trudne to warto szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ile razy mam tłumaczyć. Miałem u siebie impulsowe i nic nie musiałem przyuczać. W S I ph II nie trzeba nic przyuczać, jedynym problemem jest wpisanie kodu do radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby przyuczamy TYLKO w II zarówno sceniolach jak megankach. W starszych modelach nie ma takiej potrzeby. Już takie generalizowanie jest błędnym rozumowaniem.

a co z podnoszeniem szyb. Trzeba przyuczac czy będzie OK. W scenikach podobno trzeba

Zapewne jeszcze po takim odłączeniu trzeba będzie zegarek ustawić.

Co do radia to też dotyczy tylko fabrycznych. Ja w starszym sceniolu mam SONY i jeszcze o kod nie wołało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim scenicu po wyjęciu akumualtora jedynym problemem było ponowne wpisanie kodu do orginalnego radia philips. Zazwyczaj kod mamy wpisany w książce serwisowej jednak osoby nie posiadające kodu nie muszą się załamywać. Można podjechać do ASO i uzyskamy taki kod za ok 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy nie można podłączyć na czas wyjęcia właściwego akumulatora jakiegoś małego o tym samym napięciu, dla podtrzymania systemu?

 

Samo wyjęcie akumulatora chyba czyści całą zawartość komputera?

 

Oraz czemu na załączonym zapłonie tak szybko rozładowuje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czas wyjęcia właściwego akumulatora jakiegoś małego o tym samym napięciu, dla podtrzymania systemu?

Ależ oczywiście, że można :l:

Oraz czemu na załączonym zapłonie tak szybko rozładowuje się?

A weź stań na jednej nodze z drugą przygotowaną do postawienia na podłodze i zobaczymy jak długo wytrzymasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!