Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czarna Skrzynka - rejestrator drogi


sanfran

Rekomendowane odpowiedzi

Połączono z istniejącym tematem.

 

W ostatnim czasie czytam w sieci o rejestratorach jazdy. Na placu boju pozostały dwa modele - Prestigio 310i i G1WH. Pożyczyłem od brata Prestigio 310i więc mam jako takie pojęcie o jej możliwościach. O G1WH wiem tylko tyle że ma bardzo dobre opinie, chwalony procesor, tylko czy to jest warte dopłacania 100zł do Prestigio? Bardzo odpowiada mi ten zamykany ekran w P310. Przy jeździe w nocy poza miastem, nie będzie świecił w oczy. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy w G1WH można go wyłączyć.

Może podpowiecie mi czy powinienem dopłacić do G1WH? Czy jednak kupić sporo tańszą Prestigio?

A jakich Wy używacie rejestratorów?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpula przeczytaj ten wątek od początku.

Teraz przeczytałem, ale to nie jest mój post :) Powstał jakiś błąd przy przenoszeniu. Ja tego nie pisałem :)

 

EDIT: Już jest OK.

Dzięki mrarek za info

Edytowane przez Szpula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam coraz bardziej nad takim co ma wbudowany GPS i będzie nagrywał aktualną prędkość mojego wozidła.

Skłaniam się ku temu po przeczytaniu kilku artykułów, jak policja łapie autami z video rejestratorami i po doświadczeniach Hołka ;)

Naciąganie ludzi na kasę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje urządzenie w aucie nie ma żadnej homologacji odnośnie pomiaru prędkości z jaką się poruszasz.

Po doświadczeniach Hołowczyca? Nie bądźmy naiwni. Nie jechał przepisowo jakkolwiek by się tłumaczył. Przekroczył, powinien wziąć to na klatę, a nie robić z siebie niewiniątko.

Ja się natomiast coraz bardziej utwierdzam w przekonaniu, że używanie rejestratora jest przydatne. Co prawda jeszcze nikt mi tak nie wymusił aby do czegoś doszło, ale nigdy nie wiadomo patrząc na to co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy naiwni. Nie jechał przepisowo jakkolwiek by się tłumaczył

A znasz dokładnie całą sprawę :?:

On się nie tłumaczy, że jechał przepisowo ale nie tyle co mu zmierzyli ;)

Po prostu nie raz i nie dwa naciągają.

Robią pomiar gdy ciągle cię doganiają a nie po osiągnięci twojej prędkości.

Wtedy zawsze wyjdzie więcej niż jechałeś normalnie.

I tu będzie właśnie pomocna kamera z GPS, która wychwyci tą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wideo rejestratorach policyjnych jest jedna poważna wada. One nigdy nie mierzą prędkości auta ściganego tylko prędkość auta ścigającego. I tutaj jest pies pogrzebany. Jak dla mnie to taka praktyka powinna być zakazana, bo kierowca policyjnego auta może dodać gazu i pomiar już będzie zakłamany lub kierowca auta namierzanego zdejmie nogę z gazu i już pomiar jest do bani. I nasza kamerka z nagraną prędkością z GPS-u może pomóc w walce z systemem państwa policyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadali się Ci co w tym siedzą, nawet na niezależnych portalach, że to co mu zmierzyli jest wykonane prawidłowo, bo ewidentnie widać, że przez pewien czas nie zbliżali się do niego. Tyle w temacie.

Hołowczyc tłumaczy się, że dopiero się rozpędzał. Nic nie wspomina, że rzeczywiście przekroczył prędkość.

Żadna kamerka z gps nie pomoże, bo nie ma żadnej homologacji. Ot, taki bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!