Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czarna Skrzynka - rejestrator drogi


sanfran

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie, tylko nie wiem po jakim kursie przeliczałeś funta, że wyszło Ci to 250zł :l:

 

Gdyby było to do dostania za 250zł to bym brał już dziś.. Na ebayu kosztuje to 149 funtów, a u nas na Allegro ponad 8 stów z przesyłką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poddaje w wątpliwość sens instalowania kamerki (rejestratora drogi), polecam filmik. Kolego gojgien, właśnie na takich kierowców jak w filmiku należało by donosić. Ilu ludzi taki delikwent może zabić...

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to co wcześniej napisałem temu przeczy???

No i właśnie na tej podstawie należałoby drążyć temat, by takie nagrania były zawsze brane pod uwagę jako dowód.

Skoro są podstawą do karania za wykroczenia, a o takich przypadkach już było kilka informacji, (nawet amatorskie filmiki z Youtube) to tak samo powinny być przyjmowane jako wiarygodne w pozostałych przypadkach. Wtedy to ma sens.

Moim zdaniem nie, wręcz domagam się w tej wypowiedzi, by takie nagrania były prawem jako dowód uznawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzewam temat. Wypróbowałem swój telefon (XPERIA T) z aplikacją DailyRoads Voyager na Androida i poniżej pokazuję dwa filmiki-dzienny i nocny. Oceńcie jakość, rozdzielczość ustalona na HD 1024x720:

 

 

 

Jakość jak dla mnie w porządku, tablice daje się rozczytać (oczywiście nie wszystkie). Ale zasadnicze problemy są takie:

1. Strasznie zżera baterię. Więc jeżeli ma mi się ciągle plątać przewód od ładowarki i dodatkowo mam sobie wykańczać szybciej niż ustawa przewiduje niewymienny (przynajmniej w warunkach domowych) akumulator to dziękuję... Telefon dla mnie służy głównie do prowadzenia rozmów a dopiero dalej do różnych rozrywek-jest to moje narzędzie pracy, zawartość baterii musi być w miarę dostępna.

2. Póki co mimo działania w tle w momencie rozpoczęcia/odebrania rozmowy nagranie zostaje przerwane-możliwe że nieodpowiednio poustawiałem, wg innych użytkowników aplikacji ten problem nie występuje.

3. Mimo że mam odruch pakowania telefonu w uchwyt na czas jazdy i uruchamianie zestawu glośnomówiącego bluetooth (ustawione automatyczne włączenie aplikacji po połączeniu z nim) to jednak zdarza mi się telefonu nie wyciągać z futerału-jak jadę do sklepu na sąsiednią ulicę nie chce mi sie tego robić a różne sytuacje mogą trafić się wszędzie...

 

Zatem zbieram informacje o poszczególnych modelach i gromadzę środki.

Poprawiłem linki do filmików.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zakupiłem sobie kamerke samochodową marki Omega, po tym jak musiałem wymienić przednią szybę bo jechałem za tirem i oberwałem kamieniem. Telefon napewno jest tańszym rozwiązaniem ale co wprzypadku gdy mkniecie sobie >140km/h lub też pomykacię wśród gęstego ruchu w mieście i tu nagle ktoś do Was zadzwoni??? :!: Wypinanie, odpinanie i kombinowanie... Dzieki, wolę wydać dwie stówki i mieć kamere do filmowania, a telefon do dzwonienia :!: Pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem-chciałem sprawdzić najtańszą opcję (telefon siłą rzeczy już mam), odpinać go nie trzeba bo i tak używam zestawu głośnomówiącego, ale to nie zmienia faktu że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeję temat, bo chciałbym zapytać czy ktoś z Was ma jakieś nowe doświadczenia z rejestratorami. A konkretnie jaki sprzęt warto kupić, a jaki nie. Czy ktoś używa Opticam A4 albo Opticam G3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polskim sądownictwie nie jest to dowód w sprawie

dowód nie dowód, ale jak się coś zobaczy na nagraniu to zmienia się podejście do sprawy.

 

Obecnie używam kamery Media tech 4036 - nie jest źle, ale jak zobaczyłem nagrania z Prestigio road runner 520 z pełnym HD to zmieniłem zdanie i być może pomyślę nad zmianą, a to co mam wyślę na tył auta.

Ostatnio miałem taką akcję:

 

Jakość beznadziejna, bo film przeszedł przez windows movie maker i youtuba, ale widać co za niespodzianka wyskoczyła z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedząc, że w polskim sądownictwie nie jest to dowód w sprawie, to masz ją tak dla świętego spokoju? :mrgreen:

"- Zgodnie z art. 308 kodeksu postępowania cywilnego Sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki. Tym samym także nagranie z rejestratora zamontowanego w samochodzie może stanowić dowód na okoliczność przebiegu wypadku. Także ubezpieczyciel w toku tzw. likwidacji szkody winien uwzględnić dowód w postaci filmu z rejestratora na okoliczność przebiegu i przyczyn wypadku - tłumaczy Wirtualnej Polsce prawnik Mariusz Sadowski z Centrum Dochodzenia Odszkodowań Eventum."

 

A gdybym nagrał jak biją chłopa na chodniku albo gwałcą dziewczynę w parku to też nie byłby to dowód? Oczywiście czym innym jest dokumentowanie faktu pewnego zdarzenia a czym innym wnioskowanie na jego podstawie np. o przekroczeniu prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!