Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem samochód od dealera renault z przebiegiem 32tys. km. był więc po pierwszym przeglądzie, z dokumentów wynika że został zrobiony: przegląd, wymieniony filtr kabiny i oleju oraz sam olej, czyli wszystko zgodnie z kartą przeglądów, nic natomiast nigdzie nie jest napisane na temat filtra paliwa, w owej karcie także nie ma żadnej wzmianki. Chciałbym się zapytać czy ktoś wie, jak często się go powinno wymieniać i gdzie on wogóle jest?

Pozdrawiam

 

P.S. jeśli pomyliłem działy to proszę o przeniesienie do odpowiedniego

Edytowane przez Michal.A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wymieniać filtr jeżeli producent przewiduje wymianę przy 250tys km (jeżeli jest zamontowany w pompie razem z pompą)lub sam filtr na przewodzie przy przebiegu 100tyś km o ile jest założony fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent przewiduje wymianę przy 250tys km

chyba wymianę filtra wraz z zużytą pompą :) w MIII o którą pyta 'Michal.A' filtr może wystepować oddzielnie a i sama wymianą w krótszych okresach, przy tankowaniu paliw na terenie naszego kraju sugerowałbym wymianę filtra co 60tyś.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 ja nie chce wymieniać, po prostu nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki na temat tego filtra w odróżnieniu od innych (np. filtr kabiny czy oleju). A wracając do zadanego pytania, wie ktoś czy ten filtr jest zespolony z pompą czy występuje osobno? Bo obawiam się że marr29 może mieć rację co do "jakości" paliwa na naszych stacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wymianę filtra wraz z zużytą pompą :)

Przecież to napisałem jasno.

 

producent przewiduje wymianę przy 250tys km (jeżeli jest zamontowany w pompie razem z pompą)
Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to napisałem jasno.

zgadza się, ciekawe jednak czy pompa tyle wytrzyma zwłaszcza w MII z LPG, zresztą koszt kompletu pewnie nie jest zbyt wysoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba odbiegamy od tematu, a raczej od odpowiedzi na zadane pytanie :) z dyskusji jednak wnioskuję że może być filtr zintegrowany z pompą lub też osobno, tak? Jak się tego dowiedzieć? Czy ktoś może mnie oświecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wnioskujesz. Jeżeli masz filtr założony na przewodach to powinieneś szukać go przy tylnim kole po stronie kierowcy, przynajmniej ja tak mam w megane II. Ewentualnie udać się do ASO i niech po VIN-ie sprawdzą w jakiej opcji auto jest.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc, zastanawiam się tylko czy faktycznie nie warto wymieniać filtra częściej niż zaleca producent, w końcu stan filtra wpływa bezpośrednio na ilość spalanego paliwa, o ile jest na zewnątrz to nie ma problemu, jeżeli jest z pompą to koszt wymiany na pewno będzie wyższy niż potencjalne oszczędności na spalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko czy faktycznie nie warto wymieniać filtra częściej niż zaleca producent,

Jak już to zostało powiedziane i sam też to zauważyłeś, jeżdżąc w PL na naszym paliwie, to 100 % warto częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

gdzie sprawdzić czy filtr paliwa jest na stałe z pompą czy osobno

W dci nie ma pompy paliwa w zbiorniku, filtr występuje osobno i jest za prawym reflektorem. W takiej specjalnej obejmie. Ten z aukcji pasuje ale nie bardzo kojarzę tego producenta. Na tym filtrze nie warto oszczędzać bo naprawy układu paliwowego w dci są z reguły drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!