Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Czy wymieniał ktoś fiiltr paliwa ale  M3 ale benzyna 1.6 ?

Z tego co widać filtr jest osobno a nie tak jak piszecie że razem z pompą paliwa,chyba że zależy jaki silnik...

Ze zdjęcia widać że pompa jest z lewej a filtr całkiem po przeciwnej stronie , czy wystarczy ten filtr podmienić czy trzeba dodatkowo jakoś odpowietrzyć potem tak jak to w dieslu trzeba zrobić ?

Ma ktoś może jakiś film jak się go wymienia ? 

Bo pełno filmów ale z wymiana na dieslu a nie na benzynie.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten sam przypadek jak w MII. Nie w każdym jest. Miałem dwie i żadna nie miała zewnętrznego filtra. Na forum znalazł się już ktoś kto miał ten zewnętrzny.

Wymiana: całkiem prosta. W układzie jest ciśnienie i przy rozłączeniu rozbryźnie się paliwo. Węże mają szybkozłącza. Należy ścisnąć te zielone kwadraty i ściągnąć z króćca. Zakładając nowy należy założyć w tym samym kierunku przepływu co zdemontowany. Odpowietrzy się sam podczas rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostep do umiejscowienia filtra jest dosc dobry z lewarka , tylko nie wiem w jaki spsoob otworzyc obudowe na ten filtr paliwa ?

Nie udalo mi sie tego dzis rozebrac , przewody paliwowe sa na zlaczki , ale jak sie dobrac do tego zbiorniczka z filtrem to nie mam pojecia ....

IMG_20220414_152942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aniewa napisał:

To jest pochłaniacz par paliwa, filtra nie masz. Gdyby był to miałbyś coś niedużego okrągłego obok tej puszki którą chciałeś rozebrać.

Chyba w błedzie jestes , bo tam wlasnie znajduje sie filtr  paliwa wg danych silnika .

221222222.jpg

555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pochłaniacz oparów paliwa (nierozbieralne), a w M3 nigdy nie widziałem dodatkowego filtra, oprócz sitkowego w pompie paliwa. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, snowday napisał:

Chyba w błedzie jestes , bo tam wlasnie znajduje sie filtr  paliwa wg danych silnika

Na rysunku masz zaznaczony pochłaniacz i filtr paliwa. Rysunek przedstawia wszystkie możliwe opcje jakie mogą wystąpić w pojeździe. Jeżeli pod samochodem znajdziesz okrągły filtr przymocowany do pochłaniacza to masz dodatkowy filtr. Na zdjęciu widać tylko pochłaniacz z widocznym uchem do mocowania filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu nie rozumiesz? W Twoim egzemplarzu samochodu filtr ze zdjęcia nie występuje. To, że kupiłeś nie znaczy, że go zamontujesz. Brakuje odpowiednich rurek pod samochodem. Sprzedaj i po kłopocie. Przeczytaj post @jabrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!