Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Już nigdy nie dam się nabrać na żarówki +50% lub +100%!


AbramK

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno będzie lepiej niż teraz, ale dam znać jak wymienię.

Zastanawiałem się nad tymi po 100zł (Philips, Osram) ale jak poczytałem opinie, że przepalają się po pół roku to dałem sobie spokój.

Tungsram ma dobre opinie, wytrzymuje około roku i cena też ok także to chyba jedyny słuszny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pbet, fizyki nie przeskoczysz a przepisów ruchu drogowego, wiem, że nie chcesz omijać, więc nie ma sensu. Naprawdę więcej światła da zmiana technologi...

Obecnie mam żarówki Valeo Aqua, porównując do twojego zdjęcia, dzień do nocy. Przed autem masz ciemność, nic. :)  Ja mam dosłownie może światła. Ale to jest tylko wrażenie, oszukanie oka. Na mokrym asfalcie, żółte światło jest dużo lepiej widocznie. Jak pisałem już, takie zdjęcia nic nie dają.

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kede86, Każda żarówka samochodowa legalnie zakupiona ma 12 miesięcy gwarancji.

Sam to kilka razy wykorzystałem w kilku sklepach , np. Norauto.

Wymienili mi obie żarówki Philips, jakieś tam 50+ , czy jakoś tak.

Jedna padła po 6 , a druga po 8 miesiącach.

Ale te co dostałem po wymianie świeciły sporo ponad rok.

Zawsze uznano moją reklamację  na podstawie paragonu i dostałem nową żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wpis @kacper69. Nie korzystałem z takiej gwarancji ale wiem z rozmów ze sprzedawcami, że wymieniają przepalone żarówki (te domowe zakupione np. w Kauflandzie także).

@Lelupi ja tam jestem zadowolony z tych Tungsramów. Polecane przez Ciebie Valeo kiedyś pewnie wypróbuję. Przed autem mam jasność, serio. Może zdjęcia tego nie oddają. Na mokrym wiadomo, zwykle gorzej ale dużo lepiej niż na żarówkach z którymi kupiłem auto i na Megalight Ultra +90% więc progres jest. Idziemy dalej, czasu mamy sporo. Pytałeś kiedyś o barwę, spójrz na odbicie w oknie:

image.thumb.png.9984b70e0507b51a4e5c365a23ac0aa2.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT nie mam dobrych wieści :( Części przyszły dobre ale jak chcesz to możesz wziąć wszystkie :( ponieważ zmiana tego elementu (przez ASO) nie rozwiązała mojego problemu i regulacja dalej przeskakuje. Ziomek mówił, że od góry ciężko się kręci, jest opór, którego w regulacji od tyłu lampy nie ma. Na szczęście ona działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę rozebrać? Przecież nie da się tak po prostu, a żaden piekarnik itd. mnie nie interesuje, oddać do regeneracji nie mogę ponieważ auto jest w codziennym użyciu. Regulacja jest, a że z tyłu to trudno ale jest, a to najważniejsze. Trzeba się pogodzić z takim stanem rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki piekarnik, broń boże, miałem na myśli wszystko co jest dostępne z zewnątrz, na stole i w cieple dla wygody.

Spróbować rozruszać w miarę możliwości. W cieple na stole zawsze łatwiej.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że dosłownie rozebrać. Jak patrzyliśmy z ziomalem z ASO to tam nic się nie da zrobić więcej oprócz wymiany tego elementu. Bardzo możliwe, że wyrobione mam zębatki nie napędzające, a napędzane (na trzpieniu), a ten element nie jest wymienny i nic się z nim nie da zrobić. Takie rzeczy powinni odlewać z metalu, a nie miękkiego plastiku ale cóż... koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 3 nie potrzebuję 1 jak najbardziej,tak jak Ci pisałem trzeba poszerzyć rowek w tym kole zębatym wtedy będzie bardziej się zazębiać.Od poniedziałku mam 2zm nie będę potrzebował co dzień auta więc wyjmę te ustrojstwo w pracy podtoczę i sprawdzę jak będzie ok to zdecydujesz czy wyślesz mi wszystkie i Ci przerobię czy tylko 1szt a może gdzieś u siebie znajdziesz tokarza.Ja napewno wezmę 1szt bo wiem że ten zabieg polepszy działanie.Najszybciej we wtorek dam Ci znać jaki efekt wtedy zdecydujesz czy podsyłasz czy robisz sam. 

Ps.w przyszłą niedzielę wybieram się do Jakuszyc ewentualnie jak się zdecydujesz na przeróbkę i prędko wyślesz to zrobie i gdzieś tam możemy się umówić na odbiór żeby kosztów wysyłkowych nie robić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem, że boje się już jeździć po ciemku, już była masakra, szczególnie na mokrym asfalcie.

Wymiana fabrycznych na sprawdzone kiedyś Philipsy plus 30% poprawiła wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelupi napisał:

Najgorsze jest to, że następnym razem już tego nie ruszysz.

Coś jest z prawą lampą, w necie można doszukać się wpisów na ten temat. Generalnie bez rozwiązania.

 

U mnie też prawa lampa przeskakuje. Jak byłem na przeglądzie to nie szło jej wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!