Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dziwny objaw grzechotania jak nie jeżdżę na włączonej klimie, objaw ten jest taki że coś z pod spodu auta z okolic tam gdzie jest sprzęgło sprężarki klimatyzacji coś grzechocze jak gazuje (grzechotanie coś podobnego jak wysypany katalizator). Jak załącze klime to objaw ten ustaje. W związku że chce mieć w aucie 1000% to może podpowie ktoś z was co to może być, i co może być do wymiany?? Czy tylko wystarczy coś przesmarować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po załączeniu klimy ten dźwięk ustaje, to oznacza, że sprawcą jest luźno obracające się na wale sprężarki klimy elektrosprzęgło.

Po włączeniu sprzęgło zaskakuje i przestaje się luźno pod paskiem obracać, a ciągnie wał sprężarki. Gdzieś w downloadnie są materiały o wymianie łożyska sprężarki, prace trzeba rozpocząć właśnie od strony sprzęgła. To może być pomocne w poznaniu tych części i ewentualnej podmianie tych wadliwych. Myślę, że to może być łożysko pod sprzęgłem.

W zależności od miejsca można pokusić się o demontaż bez wyciągania sprężarki z układu klimy. Może nawet przez wcześniejszy demontaż plastikowych nadkoli pod błotnikiem. To musisz rozeznać od środka, z pod maski czy jest tam tylko plastikowe nadkole, czy jeszcze blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie grzechotanie to objawy, że coś niedobrego się dzieje i trzeba to szybko zdiagnozować i nie czekać z wymianą. Na tym sprzęgle leci pasek wielorowkowy. Przez nieprawidłowa pracę, może nastąpić bicie sprzęgła i przesuniecie na nim, jak też na innych kołach paska wielorowkowego. To może doprowadzić do jego postrzępienia i wkręcenia jego kordu na wał pod pasek rozrządu. A czym to grozi chyba nie muszę pisać. Niestety nic tu nie pomoże stałe włączenie klimy, by nie grzechotało, bo działa ona czasowo, według obciążenia silnika. Zawsze następują takie momenty, że koło ze sprzęgłem się kreci a sprężarka stoi. Niestety koszty nie są mi znane. Wszystko jeszcze zależy, kto to będzie robił i czy trzeba do tego sprężarkę wyciągać, co wiąże się z wizytą w serwisie klimy. Czasami tam też można to zlecić jako regenerację sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba do tego sprężarkę wyciągać

Trzeba. Sprzęgło trzeba ściągnąć z osi sprężarki za pomocą ściągacza, a nie da się go założyć jeżeli sprężarka jest w aucie, za mało miejsca.

Polecam i parę innych watków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin za linka ;) dzwoniłem i jestem umówiony do mechanika, ale powiedział że nie koniecznie to musi być łożysko, tylko całe sprzęgiełko i w tedy tylko wymiana sprężarki. Możliwe to że od tak samo z siebie padło całe sprzęgło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrac i sprawdzić co padło, bo na chwilę obecną to jest wróżenie. Łozysko mogło paść ze starości, albo dostał się brud, jak np nie było osłon pod zderzakiem czy silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!