Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hak holowniczy do Megane II CC


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie płacisz też OC, to się go jak najszybciej pozbądź.

Znajomemu przyszło do zapłaty kara z UFG na ponad 3500 zł + składki za okres 3 lat wraz z odsetkami.

Kwota spora, nawet sprzedając auto i tak będzie musiał sporo dopłacić z własnej kieszeni.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania w audi miałem 500kg uciągu <lol> i 50 kg nacisku.

Chyba a raczej na pewno przyczepa bez hamulca?

 

Dodano: 20 mar 2016 - 18:49

W poprzednim samochodzie Renault Thalia, którego byłem drugim właścicielem (auto krajowe) miałem wpisane, że mogę ciągnąć przyczepę z hamulcem 1100 kg, a auto ważyło 900 kg :-) Także również potwierdzam, że jak ktoś źle wpisze to tak jest potem w dowodzie.

Raczej wpis był prawidłowy- tym bardziej że auto krajowe - więc wpis na podstawie homo. To że ważyło 900kg to nic- jego DMC było o 500 kg wyższe. Należy też pamiętać że: O.1 — maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg), -konstrukcyjna- nie koniecznie dopuszczalna. W przypadku holowania przyczepy jest też zachowanie 2 parametru z tabliczki znamionowej tj dopuszczalnej masy zespołu. Szczególnie w francuzach, nie za bardzo matematyka pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za info-jeżeli sie zdecyduje na hak to zwróce na to uwage. Jednak jego cena to okolo 1200zl-bez montazu. Toz to jakis absurd....ze złota bedzię?

 

Czy komuś udało się kupić tańszy? Do mojej M1PH2 Coupe placilem jakies 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeję starego kotleta bo może komuś się przyda,

Właśnie założyłem hak do mojego Megane 2 CC.

Oczywiście nie znalazłem już oryginalnego, ponieważ są już niedostępne, nikt ich już nie robi, niestety.

Na szczęście zaryzykowałem i kupiłem hak od Megane 2 kombi. I udało się go założyć.

Nie robiłem tego sam, zleciłem to zaprzyjaźnionemu blacharzowi, ale stopień trudności tej operacji określił jako "dość łatwy"

Więc jak ktoś, tak jak ja, chce wozić rowery na platformie na haku, to teraz już przynajmniej wiecie od czego taki hak można dopasować.

Ja tej wiedzy nie miałem, bo 80% dyskusji w tym wątku to jakieś dywagacje o przepisach, a konkretnych info co kupić aby hak założyć, brak.

To teraz już wiecie. Jak ktoś będzie chciał to zrobię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!