Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hak holowniczy do Megane II CC


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, na razie dość luźno, o montażu haka holowniczego do samochodu. Z oczywistych względów musiałoby to jakoś wyglądać, tzn. najlepiej aby wcale nie było go widać. Czy ktoś przechodził już przez to w tym samochodzie? Czy hak jest inny niż do pozostałych odmian nadwoziowych? Ile mniej więcej kosztuje? Jak wygląda z założoną / zdjętą kulą?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda z założoną / zdjętą kulą?

ja mam i w oczy nie kłuje. Nawet mi do głowy nie przyszło żeby zdejmować.

jak z resztą pytań to nie wiem, ale jak na cabrio to jest mega udźwig na haku bo do 60 kilo nacisku i przyczepka 1600kg (w ducato też tyle mam :oops: )

sądzę więc, że rama auta jest ta sama co w nie cabrio a więc i hak będzie ten sam.

Dla porównania w audi miałem 500kg uciągu <lol> i 50 kg nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Moge wiedziec ile placiliscie za hak? W tej chwili ceny sa jakies horendalne do CC.

do zwyklej meganki 200/300zl

do cc prawie 1000zl

 

zastnawiam sie czy one nie sa takie same...moze ktos potwierdzic/zaprzeczyc?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwróć uwagę na DMC przyczepki jaką Ci wbiją w dowód. żebyś nie miał haka takiego jak ja na 700kg (prawie przyczepka lekka ;) )

Tylko że to wynika z homologacji auta a nie widzimisię urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wynika to też czasem z widzimisię (niewiedzy/głupoty) urzędnika.

Koledze przy Doblo wbili przyczepkę max. 750 kg z hamulcami i 500 kg (!) bez hamulców, gdzie w homologacji auta jest wpisane 1300 kg.

Musiał się sporo nalatać, żeby to odkręcić, wyciągał homologację auta z FAP, homologację haka i do tego dodatkowa wizyta na stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wynika to też czasem z widzimisię (niewiedzy/głupoty) urzędnika.

To po to dostajemy dowód rejestracyjny do obejrzenia przed podpisaniem odbioru aby wszelkie błędy wychwycić. Sam miałem parę razy problem z adresami zamieszkanie w dowodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie Renault Thalia, którego byłem drugim właścicielem (auto krajowe) miałem wpisane, że mogę ciągnąć przyczepę z hamulcem 1100 kg, a auto ważyło 900 kg :-) Także również potwierdzam, że jak ktoś źle wpisze to tak jest potem w dowodzie.

 

Dodano: 18 mar 2016 - 20:41

To po to dostajemy dowód rejestracyjny do obejrzenia przed podpisaniem odbioru aby wszelkie błędy wychwycić. Sam miałem parę razy problem z adresami zamieszkanie w dowodach.

Jak kupujesz z drugiej ręki samochód to czasem jest za dużo zachodu aby wprowadzić zmiany, ponieważ standardowo przypisują parametry że starego dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po to jest wyciąg z homologacji aby go dołączyć. No cóż, raz miałem Twingo z pojemnością silnika 11148cm3, znajomy miał w dowodzie pulgocie 208 55 miejsc siedzących, czyli dobry autokar :lol:

 

Dodano: 18 mar 2016 - 20:45

I mają 30 dni na weryfikację wszystkich danych zawartych w dowodzie, bo najpierw wydają miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!