Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa po kolizji.


Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem drogą z pierwszeństwem co potwierdzał znak pionowy D-1 stojący przed skrzyżowaniem, kierowca BMW (około 55-latek) dojeżdżał powoli do skrzyżowania, mógł spokojnie wyhamować, nie wiem czy mnie nie zauważył, ale nagle wjechał mi pod maskę, nie miałem możliwości ucieczki. Pan z BMW oznajmił że to nie jego wina, bo "to ja w niego wjechałem", odpowiedziałem "oczywiście, wjechałem! Ale to Pan wymusił pierwszeństwo i wjechał mi pod maskę". Powiedziałem że jak chce to niech dzwoni na policję, dla mnie sprawa była klarowna. Co się okazało zadzwonił po jakichś znajomych. Opisali to tak w notatce że, ja już dawno widziałem i miałem możliwość zareagowania. Na dodatek, po 5 minutach od przyjazdu, nie robiąc ŻADNYCH pomiarów, a przypominam że nawierzchnia była mokra i nie było najmniejszych śladów hamowania, zaproponowali mi dać mandat 500 zł, za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dla mnie to była kpina z prawa! Na chwilę obecną, jest już skarga na zachowanie policjantów, z przebiegiem całego zdarzenia, w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Krakowie, oraz Powiatowej Komendzie Policji w Wieliczce, ponieważ sytuacja miała miejsce w tej miejscowości. Nie dostałem żadnej odpowiedzi, a skarga była oddana 21 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście było tak jak piszesz to wina jest po stronie gościa w BMW, nie jest istotne ile jechałeś, byłeś na drodze z pierwszeństwem. Skoro gość dostał w lewy przód to jak dla mnie wymusił na tobie pierwszeństwo. Nie wiem więc dlaczego chcesz to robić z AC, nie wiem czy przyjąłeś mandat, w takim przypadku nie należało go przyjąć, a skargę i tak bym złożył. To jest tak samo jak komuś wjedziesz w bagażnik, zawsze wina jest Twoja.

Co się okazało zadzwonił po jakichś znajomych

Byli to przynajmniej mundurowi na służbie, jeżeli nie to o tym też powinieneś wspomnieć w skardze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie przyjąłem mandatu. Dla mnie również sytuacja jest klarowna. Policjanci tłumaczyli mi w głupi sposób "Bo kierowca BMW się zatrzymał", słyszałem też "Pan ma prawo jazdy 9 miesięcy". Co to za tłumaczenie, mam czy nie mam prawo jazdy, a nie ile, to jeszcze oznacza że znam lepiej przepisy, a nie jeżdżę na pamięć. Denerwuje mnie strasznie cała sytuacja. Sprawa w sądzie na pewno będzie. Ludzie którzy tam byli, uszom nie dowierzali, jak policjanci kpią sobie z prawa. Nie ma świadków zdarzenia, jedynie są świadkowie ale rozmowy z policjantami. Sprawa z ubezpieczalnią wygląda następująco. Jest zgłoszone z AC, ale pieniądze będą wypłacone po zakończonej rozprawie sądowej, i wtedy będzie to wypłacane z mojego AC lub z OC sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłata odszkodowania powinna być wypłacona natychmiast z twojego AC ,a po rozprawie sądowej jak padnie na Ciebie to tak zostanie ,a jeżeli sąd jednak dopatrzy się winy gostka (mam nadzieję ,że tak będzie)ubezpieczyciel przeksięguje szkodę z Twojego AC na OC sprawcy.Kilka lat temu też to przerabiałem była kolizja facet przyjął mandat ,a później nie zapłacił tylko się odwołał .Sąd rozpatrzył sprawę i zadecydował ,że to jednak jego wina i było po zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dzwonił jutro i pytał kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Jak na razie, muszę się wam pochwalić, sporo zostało zrobione przy Megance. W dniu dzisiejszym dotarł do mnie Zderzak i błotnik( w kolorze), oraz deska wraz ze schowkiem. Poprzedni schowek był cały, ale miał uszkodzony zatrzask.<czerwona> Dziś był Pan od szyb, wymienił mi przednią szybę, na szybę firmy NordGlass, wszystko bardzo dobrze poszło. Miedzy czasie ja założyłem błotnik, odkręciłem schowek, oraz obudowę wokół taśmy pod kierownicą. Dlaczego? Mam zamiar montować oryginalne radio ze zmieniarką i dodatkowo pilot przy kierownicy, ponieważ do chwili obecnej było rodio firmy Becker Monza. Nie pasowało zbyt dobrze, więc postanowiłem zmienić na oryginał. :) Na chwilę obecną przed założeniem zderzaka wstrzymuje mnie brak, ślizgu i uchwytu który jest przy podłóżnicy, ten na którym wisi zbiorniczek do spryskiwaczy, poza tym jeszcze dwie części nadkola. W środku brakuje mi poduszek do foteli, sensora poduszek, napinaczy. Oraz z elementów dachu brakuje mi 3 listew do solar dachu. Pewne części mam już nagrane, ale pod znakiem zapytania są na pewno listwy do solar dachu, i tu prośba do klubowiczów z okolic Krakowa. Jak możecie, to podajcie jakieś numery, adresy z częściami. Byłbym bardzo wdzięczny. Jutro mam zamiar założyć deskę rozdzielczą, nie wiem dokładnie jak się za to zabrać. Ale myślę że jak z resztą dojdę do tego. Nie pogardziłbym jakąś pomocą w postaci zdjęć, z opisem jak to zrobić. Szukałem na forum, jednak nie znalazłem. Jutro postaram się wreszcie dodać zdjęcia z przedstawionych tu prac. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem własnie co z tym fantem zrobić, bo jak będzie ściągana deska, to wtedy ściąga się środkową tapicerkę, i pomiędzy skrzynią biegów a ręcznym jest sensor. Dobrze myślę? Filtr będzie zmieniany z tego powodu, iż obudowa filtra podczas kolizji uległa pęknięciu, więc przy zmianie obudowy, będzie zmieniany filtr paliwa. <czerwona> Z tego też powodu samochód nie odpala, bo jest zapowietrzony, dziś prawdopodobnie będzie u mnie mechanik z częściami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska nie ma nic wspólnego z tunelem , jego zdjęcie to 10 min ,wiec składaj wszystko i nie zawracaj sobie tym głowy,żeby zwolnic poduszki musisz miec wszystkie napinacze i dopinacze sprawne, jezeli udeżenie było nie duże , ew nikt z boku nie siedział, to dopinacze mogły nie strzelić, bo one odpalaja jak strzela drugi ładunek w poduszkach. Sprzwdź też tylne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dosyć podobnie waloną tylko po przeciwnej stronie.

do wymiany szyba deska dwa jaśki dwa błotniki zderzak maska minimalnie podgięta lampa halogen.

auto sprowadził uszkodzone znajomy i składał je dla mnie. wyszło ok , przynajmniej mam pewność że są poduszki.

post-43626-0-06108200-1352574707_thumb.jpg

post-43626-0-82242800-1352574748_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!