Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję być wczoraj w salonie Renault i stały dwie Meganki IV.

Jedna jakaś lepsza z cyfrowymi zegarami, tym większym wyświetlaczem kolorowym w radiu (ale nie tym największym) i ta mi się ogólnie spodobała, raczej autko na plus jeżeli chodzi o wykończenie i dodatki.

Obok stała tańsza wersja (najtańsza?), która miała zwykłe radio (wyświetlacz mnie odraził bo moim zdaniem pikseloza w porównaniu z tym z klasycznego radia w Megane III). Dodatkowo zegary cyfrowe + klasyczny obrotomierz moim zdaniem są obleśnie wykonane, wyglądają tandetnie. W Megane III wyglądało to o niebo lepiej. Zauważyłem również, że w tej droższej wersji schowek był wyłożony materiałem, a w tej najtańszej sam plastik.

Ogólnie gdybym porównał najtańsze Megane IV do najtańszej Megane III (nie biorę pod uwagę Generation) to Megane III wygrywa :) Jedyne co na plus w tym starciu to fotele przednie w Megane IV takie fajne masywne i dobrze trzymają na bokach nawet w najtańszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj kilka ofert różnych producentów żeby porównać sobie Megane IV. Z "normalnych" benzynówek, które nie są zamulone to został chyba tylko Civic 1.8 i Auris 1.6. Po zobaczeniu oferty Forda (Focus ST)... z tym 1.6 w Megane GT to Renault mogło sobie darować. Jeżeli do Megane RS nie dają dobrej 2 litrówki z turbo i bezpośrednim wtryskiem, tylko 1.6 biturbo to firma dla mnie jest przegrana i żadna stylizacja ani "bajery" mydlące oczy nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego: całe szczęście, że jest jeszcze konkurencja. Jeśli Renault zamierza iść w złym kierunku to sorry mimo przywiązania do marki jak większość użytkowników tutaj dla mnie mogą iść do piachu. Ja kupuję konkretny model auta aby mieć przyjemność z jazdy. Jeśli miałbym pomykać "kosiarką" to kupiłbym domek za miastem i za parę tysi pierwszą z brzegu kosiarkę w OBI za mniejsze pieniądze a nie Renault.

you made my night:) masz 100% racji. Mnie też załamuje, co się dzieje. I coraz śmielej patrzę w stronę konkurencji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do salonu jechałem R19 E6J. Odbyłem jazdę próbną MIV wersją TCe 130 Bose. Pomimo pedału gazu w podłodze nie odczuwałem satysfakcji z jazdy. Po przejechaniu pierwszego kilometra drogą ekspresową nawet nie miałem ochoty testować audio by Bose. MIV generalnie mi się spodobało. Wykonanie i wygoda w porównaniu z MIII wyraźnie na plus (... i R19 też;). Najbardziej podoba mi się wersja ze zwykłym radio i umiarkowaną ilością guziczków. Z przyjemnością do domu wracałem R19.

 

Pozdrawiam,

GrGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej warto. Pod względami technicznymi zbyt widocznych różnic w stosunku do konkurencji nie widzę. Co do silników, to Euro 6 robi swoje. Za kupnem MIV znacząco do mnie przemawia niepowtarzalny wygląd zewnętrzny, eleganckie i klasyczne wnętrze w wersji life i zen, zakres standardowego i opcjonalnego wyposażenia wersji zen (u konkurencji mój zestaw wyposażenia niezbędnego jest dostępny w wersjach o ok. 5-10K PLN droższych) bezpieczeństwo, tendencja wzrostowa w trwałości stosowanych przez Renault rozwiązań (w stosunku do "najlepszych" konkurentów) oraz niepowtarzalna na rynku błękit koloru cosmos:) O tym czy warto dać takie a nie inne pieniądze za to auto pisał nie będę bo to kwestia negocjacji i potrzeby dopłacania za dodatkowe wyposażenie potrzebne wyłącznie na etapie kupna auta. Jedyne czego czasem by mi brakowało w tym aucie, to dodatkowych 10-15 cm na długości bagażnika ale na to już mam sposób...czekam do jesieni na kombi 130TCe zen, p. clima, p. look16, cosmos blue.

 

Pozdrawiam,

GrGa

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon sprzedaży mobile.de ma już megankę w ofercie :-)

Vehicle offer: Renault Megane for 10500 EUR

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=223469843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiary pojawią się lada moment. Remont dla handlarza to będzie z 5000zł, sprzeda za 65-70 tys po zrobieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodził Golf VII, to w jednym komisie stał prawie rok rozwalony (pojawił się tam jakoś zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży), a później w tym samym pojawił się taki sam Golf, ale bezwypadkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rabatów to nie ma co na nie liczyć przez najbliższe 2 lata. Tak powiedzieli w kilku salonach. Jedynie jakiś groszowy upust na firmę mi proponowali. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić to pozostaje zarezerwować wersje demonstracyjna. Auto do produkcji dostarczają na czerwiec.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla kogo grosz.

Ja skonfigurowałem swoją cennikowo za 106 tys z hakiem.

Po negocjacjach zeszliśmy do 99 tys. a jestem nowym klientem, żadnej floty, wcześniejszego renault też brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!