Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

O jakich błędach mowa? O klapie? Chyba nie widziałeś błędów w innych markach. Miejsca na nogi jest z tyłu jest dosyć mam 183cm i za sobą usiądę spokojnie, fakt nie jakoś mega komfortowo ale tez nie ciasno. Do pracy na pokład zabieram 4 osoby, 3 facetów i 1 kobieta, nikt nie narzeka na brak miejsca a faceci to waga królewska ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce z tyłu, to nie odczuwam różnicy między megane II,III czy IV. Przy moim wzroście, mało kto się mieści. Jedno co w końcu poprawili, to zagłówki z tyłu, w końcu nie zachodzą na oparcia foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zagłówki to wada - wielkie i nie można ich złożyć. Idealne są zachodzące na oparcie jak nie są używane, dzięki temu mamy lepszą widoczność. Miejsca z tyłu w MIV htb jest trochę więcej, ale co dziwi w wersji Grandtour mniej niż w MIII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayn, jeżeli wyłączę silnik całkowicie to automatyczny hamulec nie da się wyłączyć, przynajmniej ja nie potrafię, chyba że mówimy o sytuacji gdy silnik się wyłącza przy udziale stop and start, wtedy sam mogę włączyć ręczny i sam go wyłączyć

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak mam wciśnięty pedał hamulca i wciskam ręczny (tak jak bym go zwalniał ręcznie) i wyłączę zapłon przyciskiem to gaśnie bez zaciągania ręcznego. W MIV pewnie też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich błedach mowa?O klapie? Chyba nie widziałeś błędów w innych markach.Miejsca na nogi jest z tyłu jest dosyć mam 183cm i za sobą usiądę spokojnie,fakt nie jakoś mega komfortowo ale tez nie ciasno. Do pracy na pokład zabieram 4 osoby 3 facetów i 1 kobieta, nikt nie narzeka na brak miejsca a faceci to waga królewska ;)

Czesc chodzilo mi o stopy miejsce na stopy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam za duzo miejsca pod fotelem ale przeciez to nie limuzyna...

Stopy w butach się mieszczą bez przesady.

Moi pasarzerowie nawet nie wkładają stup pod fotele.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 :?:Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników w M4, to na profilu FB właśnie napisali, że dla GT (hb i kombi) do 205 konnej benzyny dołącza 165 konny diesel w automacie. Może dla "zwykłych" wersji też coś będzie :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Update ode mnie po wizycie w serwisie i zgłoszeniu 6 uwag:

- Nowe oprogramowanie skrzyni biegów. Po wizycie próbowałem zreprodukować przegrzewanie skrzyni biegów podczas jazdy po autostradzie, ale bezskutecznie więc tu jest sukces. Poza tym skrzynia jakby delikatniej operuje sprzęgłami i gazem podczas zmian biegów przy niskich prędkościach, więc szarpanie również jest wyraźnie mniej odczuwalne - kolejny sukces.

- Układ klimatyzacji nie świszczy

- Zamówione nowe dysze spryskiwaczy przedniej szyby - próba ich udrożnienia nic nie dała

- Dwukrotne przeprogramowanie i "przyuczenie" sterownika związanego ze światłami ambientowymi nic nie dało - prawdopodobnie sterownik będzie wymieniony ale jeszcze nie ma konkretów.

- Drążek zmiany biegów ma luzy w każdym egzemplarzu i w Talismanie, gdzie jest taki sam, również. Nic się z tym nie da zrobić, bo luz jest nie na samej końcówce drążka ale w mechanicznym układzie prowadnicy skrzyni i wynika z jej konstrukcji. Sprawdzałem w salonowej Megance i Talismanie i rzeczywiście tam też jest tak samo.

- Zmiana logiki układu stop-start na domyślnie wyłączony jest według serwisu niemożliwa.

 

Wynik: 2/6 i jest nadzieja na 4/6, ale najważniejsze że najpoważniejszy problem wygląda na rozwiązany. Oby tak zostało :)

 

Aktualizacja:

- Klima jednak dalej świszczy

Edytowane przez Wojti89
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Start -Stop wyłączą po podłączeniu kompa, ja jak odbierałem MIII to powiedziałem im żeby wyłączyli mi to dziadostwo bp autem nie wyjadę i wyłączyli, na początku chcieli mnie umawiać na wizytę ale wiadomo co za tym idzie....$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się wszyscy uczepili tego start-stop? ;) Ja akurat nie mam, ale w firmowych Skodach to mamy i w sumie w codziennym użytkowaniu nie przeszkadza kompletnie, a zawsze pewnie jakaś oszczędność jest na paliwku. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekgt wyłączyli Ci to w serwisie? extra <ok> .

Cały problem tego systemu polega na tym, że potrafi zgasić niedogrzany silnik po 500m, na pierwszym skrzyżowaniu, przy braku nawet jednego kwadraciku temperatury, rzadko, ale tak miałem kilka razy, gasić zimny silnik?, to jest niedopracowane w Renault.

Teraz wbiłem sobie, że zapinamy pasy i naciskamy start/stop off :mrgreen: .

Pewnie w M4 jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!