Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Mój egzemplarz jeżeli chodzi o spasowanie jest bardzo dobrze, siedzę troszkę w temacie megane/ talisman i wiem że byli użytkownicy którzy na to narzekali, u mnie nie mam się do czego doczepić, sprzęt audio bose gra na tyle dobrze, że jak tylko leci dobra muzyka to dziewczyna od razu podgłaśnia, basy są piękne a tata który się na tym zna docenił ten sprzęt:)

Nie miałem żadnej awarii, nic podczas 20tys mnie nie zaniepokoiło, silnik 130KM 1.6dci jest dość żwawy a przy tym bardzo mało pali, najczęściej spalanie oscyluje między 4,8 a 5,0 przy czym to spalanie wg komputera, na stacji wychodzi 0,2~0,3 więcej, moje trasy to głównie autostrada 120km/h i trochę miasta. Najniższe spalanie jakie uzyskałem było na trasie 250km Kraków~ Zabrze~ Brzesko, wyszło 3,9 według komputera, mam z tego również dokumentację foto: ) Oceniając mój egzemplarz jestem szczerze zachwycony, auto robi mega wrażenie zwłaszcza na 18 felgach i ledowych światłach. Co mógłbym zmienić? Hmm, podłokietnik mógłby dalej się wysuwać, miejsca z tyłu nie jest dużo, po złożeniu tylnej kanapy jest próg, to takie głupoty nieistotne zwłaszcza jak się nie jeździ w 4~5 osób. Najbardziej mi brakuje chyba mocy, gdyby był jakiś mocniejszy diesel, choć 150~160km, przy moich przebiegach autostradowych gt odpada

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jeżdżę do 140km/h i nie odczuwam żadnego stresu podczas prowadzenia, sprawdzałem auto przy prędkościach rzędu 100km/h przy wjazdach/ zjazdach na autostrady i jestem pełen podziwu. Nie wiem w jakim też stopniu jest to zasługa opon Continental sport contact 5 Ale auto trzyma się bardzo dobrze, w okresie letnim czasem na mokrym przy sprincie do 100 odczułem wspomaganie a poza tym wytrącić go z równowagi ciężko. Przy prędkości 160~170 oprócz większego hałasu nie odczuwam w prowadzeniu różnicy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 5500km w MIV GT i sprawy mają się następująco. Zacznę od niedoróbek i wad fabrycznych, z których część już zgłaszałem:

 

- Występuje ślizganie sprzęgieł skrzyni biegów, w wyniku czego skrzynia się przegrzewa i rozłącza napęd. Efekt występuje podczas dynamicznego przyspieszania na biegach 4-7 przy prędkościach powyżej ~100km/h. Problem zgłoszony w ASO 3 miesiące temu. Ma być jakaś akcja naprawcza, ale jeszcze jej nie ma i nikt nie wie kiedy będzie. Za naszą zachodnią granicą podobno zaczęły się już naprawy i z pierwszych relacji wynika, że są skuteczne. Skrzynia w ogóle działa tak sobie.. O ile do szybkości jej działania nie mam zastrzeżeń, o tyle do stylu już tak - podczas jazdy z małymi prędkościami ciągle szarpie, np. w korkach jest to denerwujące.

- Światła ambientowe mrugają. Na pierwszy rzut oka wygląda to tak, jakby występowały spadki napięcia w instalacji 12V związane z pracą skrzyni biegów, podgrzewania szyb czy pracą wycieraczek. Byłbym skłonny uwierzyć w to, że tak się dzieje gdyby nie fakt, że one mrugają niezależnie od siebie, a efekt tylko się nasila podczas np. włączania/wyłączania podrzewania tylnej szyby czy wycieraczek.

- Spryskiwacze przedniej szyby pryskają tak jakby były przytkane, pompka była za słaba lub nie było płynu. Na postoju jest w porządku, ale podczas jazdy cały płyn ląduje nie na szybie ale w okolicy wycieraczek i pod nimi.

- Klimatyzacja wydaje świszczący dźwięk, tak jakby była jakaś nieszczelność w centralce. Efekt zanika i pojawia się podczas przełączania kierunków nawiewu i najczęściej występuje w położeniu na nogi i na szybę, rzadziej centralnie.

- Gałka drążka zmiany biegów jest luźna i się rusza. W ogóle cały drążek razem z przyciskiem i mechanizmem jest jakiś taki luźny i niepewny co powoduje, że wszystko co związane ze skrzynią biegów EDC (patrz punkt pierwszy) robi słabe wrażenie.

 

Plusy:

- Wygląd. Samochód jest piękny na zewnątrz i bardzo przyjemny w środku.

- Świetne zawieszenie. Nie za twarde, nie za miękkie, przechyły boczne są małe.

- Kierownica i układ kierowniczy. Kierownicę świetnie się trzyma, układ kierowniczy jest precyzyjny a poziom wspomagania w sam raz. Czuć progresywność i to, że przy wyższych prędkościach trudniej jest wyjść z położenia "na wprost".

- 4 Control. Mały promień skrętu i taka "zadziorność" i "gokartowość" w trybie sport. Tak, to niestety również pogarsza komunikację z układem jezdnym i kiedy zaczynamy przesadzać to nigdy tak do końca nie wiadomo czy już jesteśmy w poślizgu czy to jeszcze 4 Control, ale mnie się to bardzo podoba bo przez 95% czasu jeżdżę spokojnie i bezpiecznie, a z kolei kiedy chcę zaszaleć to 4 Control zdecydowanie zwiększa wrażenia.

- Fotele. Bardzo wygodne i z dobrym trzymaniem bocznym. Na szczęście są na tyle szerokie, że te boczne poduszki nie uwierają, co na przykład w Focusie ST czułem bardzo wyraźnie.

- Nagłośnienie Bose dla mnie brzmi bardzo dobrze, pod warunkiem żę słuchamy muzyki z flac lub mp3 wysokiej jakości. Brakuje tylko bardziej rozbudowanych ustawień korektora, bo zwykły dwuzakresowy korektor jak w radiach z przed 20 lat trochę dziwi w połączeniu z dumnie brzmiącym "Bose sound system".

- Oświetlenie ambientowe jest bardzo fajne i robi wrażenie na pasażerach (ale mogłoby nie mrugać!)

 

Minusy:

- Skrzynia EDC. Poza tym co już napisałem wyżej jej minusem moim zdaniem są bardzo krótkie przełożenia (setkę osiągamy na 4 biegu) co sprzyja szarpaniu przy odpuszczaniu gazu i powoduje, że skrzynia bardzo często zmienia biegi. To z kolei czasem wychodzi jej bardzo delikatnie, czasem mocno szarpie, a najczęściej jest to coś pomiędzy. Do tego ten luźny drążek. Podobno wymiana sprzęgieł w ASO w Niemczech jak już je w końcu szlag trafi po gwarancji będzie kosztować ok. 5000 euro.

- R-Link 2. Nawigacja jest i jakoś tam działa, obsługa głosowa też jest i też jakoś tam działa. Z aktualnością map nie jest najlepiej, tak samo jak z liczbą budynków 3D - w Warszawie jest ich może kilkanaście. Kompletnie nie rozumiem czemu ma służyć R-Link store, bo totalnie nic tam nie ma. Wbudowana aplikacja Coyote nie działa. Ostrzeganie przed nadmierną prędkością i fotoradarami działa bo ostrzega gdy jedziemy za szybko (wow), problem polega na tym, że gdy stoimy na światłach (powtarzam STOIMY) to system dalej mówi "zwolnij". O aktualności bazy fotoradarów nawet nie wspominam, bo nie spodziewałem się że będzie mieć cokolwiek wspólnego ze stanem faktycznym i.. że tak powiem nie zawiodłem się. Plusem R-Link 2 jest to, że ma duży ekran, który ładnie wygląda, odtwarzanie mp3 z USB i kart SD, Bluetooth.. i chyba tyle. A, i mając iPhone'a można z poziomu R-Link przeglądać calą bibliotekę iTunes z okładkami więc to też jakiś plus. Niestety nie ma CarPlay ani Android Auto, więc Spotify czy Google Maps na nim nie zobaczymy.

- Światła. Niby LEDy więc najnowsza technologia, ale jak dla mnie świecą zbyt nisko a regulacji nie ma, i granica światła i cienia jest bardzo wyraźna więc efekt jest taki, że w nocy widzę mniej niż w Dusterze ze świeżymi żarówkami Philipsa, którym jeździłem wcześniej. Plus za automatyczne światła drogowe.

 

Punkty neutralne lub "małe minusy":

- Czujnik deszczu. Jak dla mnie nawet w najbardziej czułym ustawieniu jest zbyt mało czuły.

- Silnik. Przyspiesza bardzo sprawnie, ale brzmi przy tym co najwyżej średnio choć na szczęście nie jest przy tym głośny. Spalanie w trasie 6,5-8 , w mieście 9,5-11 (korki). To są średnie wartości jakie widuję na komputerze, żadnych dokładniejszych badań nie prowadziłem.

- Stop/start, którego nie da się wyłączyć raz na zawsze, ale podobno w serwisie da się to zrobić.

Edytowane przez Wojti89
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sporo napisał więc i ja coś dodam odnośnie mojej Megi.

W manualu skok skrzyni biegów jest duży, powiem tak, nie jest to bardzo precyzyjna skrzynia biegów, też mam wrażenie że światła mijania świecą krótko ale to ponoć taka uroda tych ledów, drogowe ekstra. Czujnik deszczu faktycznie powinien być bardziej czuły, często zmieniam automatyczne wycieranie na manual.

Czarny kolor wiemy jaki jest, sądzę że widać na nim zabrudzenia tak jak na innych czarnych kolorach, po prostu regularnie myję auto, w lecie po umyciu na stacji suszę go ręcznikiem z mikrofibry bo lubią zostać na lakierze ślady. Co 2msc woskowanie, w lato sam kładę a teraz na myjni. Oczywiście więcej zachodu lecz efekt wynagradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest poprawa trakcji i prowadzenia w porównaniu do M3, muszę kiedyś się przejechać, przy okazji wizyty serwisowej :P .

 

Mayn jeżeli jesteś typem pedanta samochodowego, nie bierz czarnego, taki wujek dobra rada ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze być na tym forum ;) u mnie po prawie 4 tyś km IV 1,6 Sce ....w zasadzie wszystko ok , na minus dysze spryskiwaczy które działają jakby były przytkane i wycieraczki które sprawiają wrażenie jakby miały z 2 lata a są nówki , mażą okropnie i słabo zbierają aha o dziwo spasowanie jest ok ale wiem że problem istnieje.

 

pzdr

Edytowane przez TOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wpisów kolegów wyżej.

Skrzynia w manualu jest dla mnie bardzo precyzyjna nie odnoszę wrażenia ze przełożenia są zbyt długie.Zwykłe światła dobrze oświetlają drogę są jasne.

Czujnik deszczu przy delikatnej mrzawce nie zawsze zadziała natomiast przy normalnych opadach deszczu jest ok, zawsze mam ustawiony na najwiekszą czułość.

Rlink 2 działa bez przycieć ale w sklepie słabo i drogo.Nawigacja pracuje świetnie z aktualizacją równierz nie ma problemów nawet w moim małym miescie była informacja o remoncie 1 pasa obwodnicy także bardzo fajnie.

Ukłąd kierownicy jest precyzyjny, fakt trudno auto wybić z rytmu jazdy.Przy ostatnich opadach śniegu na ziówkach continental dobrze trzyma się drogi i zeby uruchomić esp musiałem się postarac ;)

Spryskiwacze-działają idelanie na postoju ale podczas jazdy słabiej, nie odniosłem wrazenia ze są przydkane.

Tylnia klapa-rozmawiałem o tym w serwisie powiedziano mi ze malują zderzak i regulują klape jeśli takie coś wystąpi.U mnie rys nie ma (jeszcze) ale stwierdzili ze kalpa zaczyna się luzowac i musze podjechac na regulację.

Silnik 1.2 tce 130.Jestem zadwolony z wyboru.Dynamiczny elastyczny i kiedy się tego chce oszczędny.

Nagłośnienie w wersji intens jest ok ale nie na radiu.Radio nawet na głośności max gra niezbyt głośno.Jednak na mp3 głośnosć jest wystarczająca bas równierz oraz co najważniejsze nie harczy :)

Narazie nie widzę zadnych większych negatywów a jedyny malutki to za zagłownki nie wiem po co są tak wielkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z miejscem na tylnej kanapie, jechałem jakiś czas temu wersja intens, fajny kokpit i ogólnie bardzo ładnie, ale te miejsce na tylnej kanapie.... myślałem ze powiększa przestrzeń na nogi a koniec końcem zmniejszyli na stopy jakaś masakra, dodatkowo niespasowanie tych tylnich klap, wiadomo nie w każdym, ale ogólnie rzecz biorąc nie było chyba tyle błędów co w MIII w porównaniu MIV no nic trzeba czekać dalej moje po face liftingu coś zmienią ale ilości miejsca z tyłu już nie dadzą rady powiększyć, już jestem ciekawy jak będzie wyglądała Megane V może projektanci pójdą po rozum do głowy i poprawia swoje buble z wersji IV. Mimo tego MIV najładniejszy samochodzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!