Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Zastanawiałem się ostatnio nad dodtakowym zabezpieczeniem samochodu i popytałem w kilku firmach jakie autoalarmy oferują do Megane III, w większości sugerowali SEO Perfect, z tym że nie wiem czy ten alarm nie jest już trochę "leciwy" a co za tym idzie dobrze znany.. koszt alarmu z montażem 800zł, działa z orginalnej karty. Dzowniłem oczywiście też do ASO :) Alarm Cobra, podobno model specjalnie dedykowany dla tego modelu samochodu, koszt alarmu ok 870zł + 270zł za robocizne, oczywiście też działa z orginalnej karty i pewnie wszyscy Ci którzy mają autko od nowości z utoalarmem to doskonale o tym wiedzą bo właśnie ten alarm jest montowany.

Co myślicie o tych modelach, który lepszy i czy wogóle warto wydawać na to kasę.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszym zabezpieczeniem jest zabezpieczenie własnej roboty. Wszystkie alarmy na rynku są znane również "firmom pozyskującym samochody". Co do ubezpieczenia to jak masz w pewnej firmie na przyzwoitych warunkach to raczej możesz spać spokojnie. Niektóre firmy mają też różne wymagania co do drugiego zabezpieczenia. Jedne wymagają go juz od 50 tys. zł (np. PZU) inne np. od 70 tys. zł (np. Warta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści AC mam, ale wątpliwe to pocieszenie jak zwrócą Ci tyle kasy że o takim samym aucie możesz pomarzyć, wiem że lepsze to niż nic, bo jedno auto mi ukradli i AC nie miałem... Wiem też że na każde zabezpieczenie znajdzie się "kozak" co sobie z nim poradzi, ale prawda jest taka że auto bez zabezpieczenia znacznie łatwiej ukraść niż z jakimkolwiek zabezpieczeniem.

 

Dodano: 16 lis 2012 - 13:28

no troche słabo z tymi poradami chłopaki.... :(

ale w koncu ostateczna decyzja i tak należy do mnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko alarm Cobry zna protokół K-line a w zasadzie pseudo K-line po którym "lata" autoryzacja kodu i parę innych kluczowych informacji. Chłopaki z SEO korzystają z ramek na sieci CAN.

Dlatego alarmu Cobry dla platformy Borneo nie da się przełożyć z używanego auta a SEO tak. Ja przy tych samych cenach brałbym Cobre. Zerowa ingerencja w magistrale pojazdu. Dedykowane wyjście do alarmu, pełna integracja z samochodem. Z dokładaniem nody CAN'owej (alarm SEO) zawsze wiąże się minimalnie ryzyko wpływu na sieć od choćby pojemności zabezpieczeń na CANL i CANH.

Tyle tylko, że mało kto w ogóle bierze takie rzeczy pod uwagę bagatelizując to.

 

Tak jak powiedziałeś wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Po pierwszym podłączeniu w centralce (syrence) zapisywany jest VIN auta.

Pozostaje Ci kupienie nowego alarmu. Montaż jest dziecinnie prosty (wpięcie kostek, auto ma niezbędne konektory) o ile trafi Ci się oryginalna wersja dedykowana pod Megane III.

Na rynku były również alarmy Cobry z dedykowanym oprogramowaniem pod Megane III ale niestety już bez wiązek i centralka była osobnym modułem co wymagało lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgold - czyli jak kupię alarm Cobry dedykowany dla Megi III to wystarczy że go podepnę i śmiga? Nie trzeba nic programować ustawiać itp? Przepraszam jeśli to śmieszne pytanie, ale w dziedzinie elektryki/elektroniki to jestem ciemny jak tabaka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko czy jest opcja kupienia takiego alarmu Cobry poza serwisem ASO, bo tam to kosztuje 870 zł...

Ps. Robgold, wnioskuję,że posiadasz taki Clip? i napewno należysz do tych życzliwych forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym trochę odświeżyć temat i zapytać szanownych kolegów w jaki sposób można się zabezpieczyć przed kradzieżą auta i jaki wybrać alarm .. immobilizer.

Z tego co czytam zasada działania alarmu po sieci CAN polega na tym że blokuje on UCH podobnie jak immobilizer fabryczny .. wszystkie informacje np. otwarcie drzwi, klapy itd. są wysyłane w ramkach jak i w ramkach wysyłana jest np. informacja załączenia alarmu i błysku np. kierunkowskazów / Tytan , Cobra/. Nie piszę tu o tym że załącza on syrenę która wyjąc denerwuje tylko sąsiadów / złodzieje często wywołują specjalnie alarmy aby je pod presją wyłączyć / ...zresztą kogo dziś obchodzi wyjący samochód na parkin gu.Jak ma się to do ochrony auta przed zeskanowaniem lub sklonowaniem karty / czasami auto zostawiamy u mechanika / , jej kradzieżą np. na basenie lub zwykłym zarobieniem na parkingu w palnik i zabraniem karty i samochodu przez złodzieja. Alarmy o których tu czytam Cobra czy Tytan / koszt powyżej 800 pln /czy seo perfect / trochę tańszy nie uchronią nas jeśli ktoś będzie miał kartę od naszego auta. Chciałbym uniknąć sytuacji jaką opisał kolega

http://megane.com.pl/topic/38915-skradziono-meganke/page__hl__autoalarm

który miał zamontowany fabryczny alarm. I co..?? auta nie ma. Rozwiązanie polegające na wyłączniku i odcięciu pompy paliwa może jest mniej wyszukane ..ale chyba bardziej skuteczne. W kilku poprzednich swoich autach montowałem sobie rozwiązanie bazujące na immobilizerze ..była to proxima pen. W kieszeni nie zależny transponder i bez żadnych syrenek i innych pierdołów. Chodziło o to aby auto nie odjechało. Tym razem patrząc na ceny alarmów CAN i zasadę działania..równolegle z immobilizerem fabrycznym / niech mnie ktoś z kolegów poprawi jeśli się mylę / gdzie załączanie i wyłączanie alarmu jest kartą / kluczem / pojazdu ...chyba powrócę do tańszego i nie zależnego rozwiązania :notacrook:. Czy ktoś z kolegów ma jakieś opinie na temat takiego sprzętu...

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3488-Mot-Proxima-ZeroGHz.html

W tym temacie kol. radzi przerwać obwód przycisku rozruchu..przyznam że genialne <szukaj>

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10752060#10752060

Jakie są Wasze opinie odnośnie tematu zabezpieczenia auta ..

 

Dodano: 27 sie 2014 - 14:42

Dla tych wszystkich którzy zastanawiają się nad dodatkowym zabezpieczeniem auta w postaci odcięcia pompy paliwa informuję że po jej odcięciu / elektrycznym :) / przerwa na wyjściu z R374 pin 1 nie ma żadnych błędów w komputerze i na wyświetlaczu a w czasie odpalonego silnika nie pokazują się żadne komunikaty. Silnik gaśnie i nie można go ponownie uruchomić. Również czas na ponowne odpalenie po załączeniu obwodu dla pompy paliwa nie jest zbyt długi. Przerwę należy zrobić na przewodzie biegnącym do pompy najlepiej przy pomocy przekaźnika wykonawczego a elementem sterującym przekaźnik może być ukryty wyłącznik, immobilizer itd. W moim przypadku to : http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3488-Mot-Proxima-ZeroGHz.html

Bezpiecznik F21 zasilający pompę paliwa zasila również kilka innych obwodów m. innymi cewki i moduł sterujący dlatego przerwa na nim jest nie wskazana. Nie będę opisywał jak ja zrobiłem i gdzie to zabezpieczenie / bo to już by nie było zabezpieczenie :) / ale montaż sprowadza się do przecięcia kabelka na którym biegnie zasilanie pompy i doprowadzenie masy / np NAA pod tapicerką schowka pod nogami kierowcy /do układu. Polecam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre rozwiązanie, na szybko auto ukraść teraz to nie problem,

Jest dostepny sprzęt który koduje klucze bez niczego - czyli łamakiem do zamka drzwi wchodzimy z komputerem i nową kartą 30s kodowanie i jedziemy w sina dal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!