Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk z silnika od rana 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja u siebie jak rozbierałem i czyściłem ten zawór to nie demontowałem przepustnicy , u mnie po tym zabiegu buczenie zupełnie ucichło . Brevo w Zgierzu jest bardzo dobry mechanior specjalizuje się w renówkach jest naprawdę godny polecenia no i ceny przystępne :)

Edytowane przez roberts1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie zmieniłem zawór na nowy z ASO i po 4 dniach było to samo, oddałem go na gwarancję, przy czym spierałem się z ASO 2 miesiące, po czym dostałem zwrot kasy, w między czasie naprawiłem zawór. Rozbieracie go i myjecie dokładnie wszystko jakiś ludwik itp. (coś łagodnego dla gumy), rozciągacie sprężynę i kilkoma ruchami zgniatającymi doprowadzacie do tej samej długości-mamy winowajce, sprężyna jak panewki w 1.9 dci 120 koni-zrobiona z gównolitu, albo wymieniacie sprężynę na normalny materiał albo delikatnie ruchem rozkręcającym rozszerzacie i składamy wszystko do kupy, cieszymy się cichą jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj blad ze przepustnice wyciqgnalem, ale wyczyszczenie jej raczej nie zaszkodzilo.... Tak czy inaczej podejme jeszcze jedna probe tak jak marek radzi... Ja okolo miesiac po czyszczeniu sprawdzilem i juz byla tak samo brudna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

jeśli ktoś czytał moje wcześniejsze posty i zastanawiał się na darmo jak mi pomóc...to podsyłam dla potomnych odpowiedź..:)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

miałem spier...rozrząd, źle założony, różnica jakieś 1,5 ząbka...heh a wydałem niepotrzebnie 500zł na wymianę przepustnicy, mapowanie jej itp. okazało się , że rozrząd przy wymianie był na końcu niewłaściwie zamontowany heh...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W tym momencie obroty ok i wszystko super. Tylko raz jeszcze trzeba było rozrząd rozkręcić, ale problem zniknął :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

czy komuś udało się wyeliminowac ten problem?

Mam Megane II 2,0 od 4 lat i nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Myślałem, że problem minął ale w listopadzie tego roku powrócił.

U mnie przypadłość pojawia się w okresie zimowym od listopada do marca. Podejrzewam, iż problemem może być niedogrzewanie silnika (jazda na krótkich odcinkach) co powoduje przypchanie parownika i w konsekwencji dziwny dzwięk. Dodam, iz w moim przypadku pojawia sie on tylko po rozgrzaniu silnika!

 

Będe wdzięczny za informacje jeżeli komuś udało się rozwiązac problem.

 

Wisnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne chyba nie potrafię czytać , przeczytałem wszystko i tak naprawdę jedni rozciągają sprężynę , co powoduje zmianą ciśnienia w korbach i dziek i tak się pojawia , jeden walczył z dźwiękiem i miał źle ustawiony rozrząd. Ale nikt nie napisał konkretnie że naprawił to. Więc takie pisanie żeby przeczytać 3 strony to chyba dla kogoś kto nie czytał tego...

Ale jak można się przyzwyczaić tu na forum jest co chwile tylko użyj szukaj ,albo podrzucanie punktów regulaminu zamiast pomoc w rozwiązaniu problemu...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś żeby Ci ktoś przeczytał na głos tego posta i następne. Coś kolego u ciebie nie tak ze zrozumieniem tekstu, zresztą obrazki też są. Kolega Tommi3737 ładnie wszystko obfocił i wyjaśnił. Jak czegoś nie rozumiesz to zadawaj konkretne pytania, a nie ślamdaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś żeby Ci ktoś przeczytał na głos tego posta i następne. Coś kolego u ciebie nie tak ze zrozumieniem tekstu, zresztą obrazki też są. Kolega Tommi3737 ładnie wszystko obfocił i wyjaśnił. Jak czegoś nie rozumiesz to zadawaj konkretne pytania, a nie ślamdaj.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Udało mi się ustalić ze ten element to jest jakis regulator/odma. PRawdopodobnie dawkuje ilosc powietrza jaka dociera do silnika. Prawdopodobnie pod wpływem ciśnienia albo zasysania ta sprezyna wpuszcza wiecej lub mniej powietrza. Wiec wydaje mi sie ze zdecydowanie to moze byc problem moich podwyzszonych obrotów na biegu jałowym. Z tego wnioskuje ze rozciaganie tej sprezynki to nie jest dobry pomysl... Niestety nowy element kosztuje 160zl. Jakies pomysly w tej kwestii?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Ja tu widzę sporo stwierdzenia prawdopodobnie a dla mnie prawdopodobnie nie brzmi wiarygodnie.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Później ten sam kolega pisze

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Gojgien-masz pomysł co z tym zrobic (oprócz wymiany elementu)? Jak to sprawdzic? Rozumiem ze w tym silniku nie ma silnika krokowego?

Tutaj filmik jak wygląda mój problem.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

a kolejny kolega mu odpisuje

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Na tym się nie znam, (jak zresztą na wielu rzeczach) a na benzynkach szczególnie

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Następnie kolega który robi dokumentacje zdjęciową napisał co zrobił

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Rozciągnąłem sprężynę którą oznaczyłem strzałką na zdjęciach (zgodnie z poradami innych forumowiczów). Auto znacznie rzadziej wydaje z siebie ten dzwięk-zdarza mu się to głownie w momencie odpalania albo gaszenia silnika. U mnie ten element był bardzo brudny-widać pełno jakiegoś żółto tłustego nalotu-wyczyściłem.

Jednak pojawił się problem z podwyższonymi obrotami na biegu jałowym (wymiana uszczelki przepustnicy nic nie dała).

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

za to już kolejny kolega pisze

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Ja miałe ten sam objaw. Wymieniłem ten zawór, wyczyściłem przepustnicę i zaczeło się falowanie obrotów. Tego dźwięku się nie pozbyłem, nadal skrzypi. Po zasięgnięciu informacji w ASO w silnikach 2,0 16V jest to dość częste zjawisko. Taki bubel fabryczny.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Więc powiedz mi gdzie tu jest rozwiązanie problemu ?

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Po czym rozwiązanie problemu jest taki jak opisuje nasz kolega

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Czyli rafal_80 -w tej sytuacji sugerujesz ze sam juz nic nie moge zrobic? Tylko clip?

Czy od razu po clipie problem ustał??

Ile Cie to kosztowało?

Dźwięk już mi nie przeszkadza-tylko chciałbym aby problem z obrotami ustał...

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Czyli próbując zrobić jedno zrobił kolejne problemy a tego problemu nie rozwiązał.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy przeczytaj takze ten wątek do którego link jest juz w tym temacie(w moim poscie nr.17) ale specjalnie dla ciebie wklejam jeszcze raz klik

 

Lysy w skrocie sprawa wyglada tak ze ten dzwiek powoduje to czarne/plastikowe/okragle coś których zdjęcia wrzuciłem na forum. Generalnie rozwiązaniem problemu jest wymiana tego elementu na inny o którym mowa na tym forum, oraz do którego link też był wklejany. Ale poniewaz jest drogi a na allegro sie z tym nie spotkałem to olałem temat.

Osobiscie po rozciagnieciu tej spręzyny omawiany dźwięk pojawia się teraz rzadziej... Jesli zamierzasz to rozbierać to postaraj sie dobrze zapamietaj w jakiej kolejności elementy-wnętrznosci tego usrojstwa byly pierwotnie. Ja do dzisiaj nie wiem czy to dobrze złożyłem...

Dodam jeszcze ze aby to wyjąc wystarczy odkrecic rure dolotu powietrza przy przepustnicy (a i bez tego tez by sie chyba dało) Element jest wciskany wiec aby go wyjac trzeba poprostu ciagnac w kierunku srodku auta (nic nie odkrecac, nic nie naciskac)

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz już lepiej bo w tym wątku nie było za dużo ciekawych informacji za to ten drugi jest bardziej sensowny.

Zapytam kolegi który pracuje w motopartnerze ile da rabatu na tą część.

Ktoś zainteresowany ? czy jazda z tym coś powoduje oprócz irytującego dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lysy1980-mimo wszystko rowniez w tym watku byl link ....wiec wystarczylo przeczytac...

CO do pytania to raczej nic nie powoduje, ale po tym jak rozciagnalem ta sprezyne to kilka razy wywalilo mi korek uszczelniajacy skrzynie korbowa...\ Daj znac w jakiej cenie ta czesc...moze tez bym sie zdecydowal... Ale boje sie ze tylko wystepuje jako orginal....

 

Dodano: 24 gru 2013 - 00:57

Łysy-udało ci się cos ustalic w temacie? Wymienić odmę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!