Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk z silnika od rana 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz mój problem rozwinął sie w trzech tematach to na szybko streszcze w czym problem i co zostalo zrobione:

1)Problem wyglądał tak: Pojawia się tylko rano i po kilku minutach cichnie. M2 ph1 CC 2.0 16v Odgłos pojawia sie w 20 sekundzie filmiku...

2)Rozciągnąłem sprężynę którą oznaczyłem strzałką na zdjęciach (zgodnie z poradami innych forumowiczów). Auto znacznie rzadziej wydaje z siebie ten dzwięk-zdarza mu się to głownie w momencie odpalania albo gaszenia silnika. U mnie ten element był bardzo brudny-widać pełno jakiegoś żółto tłustego nalotu-wyczyściłem.

Jednak pojawił się problem z podwyższonymi obrotami na biegu jałowym (wymiana uszczelki przepustnicy nic nie dała).

thumb_hosting_zdjec_1358149798__2012-12-25-664.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149817__2012-12-25-665.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149829__2012-12-25-666.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149845__2012-12-25-667.jpg

thumb_hosting_zdjec_1358149859__2012-12-25-668.jpg thumb_hosting_zdjec_1358149871__2012-12-25-669.jpg

 

Obroty biegu jalowego podniosly sie podczas jazdy na luzie do 1100/1200 obr/min- w momencie kiedy zatrzymam się i postoję dłuższą chwilę to obroty spadną do 800/900 obr/min. Przez ten fakt spalanie znacznie wzrosło a moja irytacja jeszcze bardziej.

Tutaj filmik jak to wygląda:

http://www.youtu.be/vt-A7dLunRU

-cos nie potrafie wstawic tego filmiku aby sie tutaj wyswietlił prawidłowo...

Ten sam problem znalazłem w tym wątku ale nie wiem co finalnie jest rozwiązaniem

http://megane.com.pl/topic/33510-budowa-odmy/

 

Przy okazji wyczyscilem przepustnice-nie robilem zadnego przyuczenia w ASO, kilkakrotnie odpinałem akumulator, problem wystepuje juz ponad 2 tygodnie...

PS.ten okragly element nazywa sie odolejaczem odmy albo zaworem regulacji ciśnienia.

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałe ten sam objaw. Wymieniłem ten zawór, wyczyściłem przepustnicę i zaczeło się falowanie obrotów. Tego dźwięku się nie pozbyłem, nadal skrzypi. Po zasięgnięciu informacji w ASO w silnikach 2,0 16V jest to dość częste zjawisko. Taki bubel fabryczny. Na szcęscie nie powoduje to żadnych innych usterek tylko dręczy ucho. Co do falowania obrotów to wpierw wymieniłem wszystkie oringi na większe przy dolocie, uszczenienienie przepustnicy, ale i tak skończyło się w warsztacie na clipie.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rafal_80 -w tej sytuacji sugerujesz ze sam juz nic nie moge zrobic? Tylko clip?

Czy od razu po clipie problem ustał??

Ile Cie to kosztowało?

Dźwięk już mi nie przeszkadza-tylko chciałbym aby problem z obrotami ustał...

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja pisałem w innym wątku ale nikt nie był w stanie odpowiedzieć...

Mam podobny problem po wymianie KZFR. Przepustnica była ruszana więc do tej pory falują mi obroty na biegu jałowym tzn opadają poniżej 750 i tak zatrzęsie czasami autem....

Wydaje mi się ,że samoistnie się nie przyuczy....Chyba też mnie czeka przyuczanie. Mam tylko pytanie czy musi to być w ASO?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brevo-koles podłaczyl CLIPa i tam jest taka funkcja poprostu. Wiec mysle ze powinien ci to zrobic kazdy Pan Kaziuz clipem-najlepiej taki ktory sie we francuzach specjaliszuje. Koszt-pewnie z 50zl....

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to ten CLIP. Czy to oryginalny program Renault do diagnostyki?

Bo miałem podłączany komp przez OBD ale mechanior nie miał silnika 2.0 w tym swoim programiku!! :D

użył niby adaptacji do 1.6! Nie pomogło i nie wiem jaki to był program.

 

Umówiłem się na poniedziałek do ASO w Zgierzu. Koszt 100 zł.

 

ps. nie piszcie prosze "zmień mechanika" ;)

Edytowane przez brevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat clipu jest duzo na google... W skrocie to taki specjalny interfejs ktory kosztuje powyzej 800zl. Jesli koles robi renaulty to nie powi ien miiec z thym problemu...

Napisano z n8

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj napisałem... Po rozciągnieciu sprezyny jęki znacznie sie zmniejszyly. Przy okazji wyjalem i wyczyscilem przepustnice. Po tej operacji obroty po wrzucaniu na luz podniosly sie 1200obr/min podczas jazdy. Sprężyne spowrotem ścisnąłem-ale obrotry dalej wysokie. Przyuczenie przepustnicy w ASO za 100zl rozwiazalo problem wolnych obrotów. Auto caly czas troche jęczy-chociaz mniej. Moze za jakis czas wyjme raz jeszcze tą odmę i rozciągne sprezyne bez wyciąania przepustnicy i wtedy sprawdze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stwierdzono jednak uszkodzoną przepustnicę, niestety w tej części nierozbieralnej. Jest taki spadek napięcia na biegu jałowym , który powoduje to wahnięcie obrotów. Zamiast trzymac około 750 spadają nawet do 640 i wracają do około 750. Ale przez ten moment jest takie lekkie trzęsienie autem , które doprowadza mnie do szału :D

 

Wyczyścili mi dokładnie to napisałeś Tommi3737, więc auta na kolejne 100 000 spokój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!