Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetooth - zestaw głośnomówiący


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj. Mam megane III z 2011 roku i niestety zestaw BT w ogóle nie współpracuje z moim telefonem Sony Xperia L. Ustawiam parowanie w telefonie widoczność bez ograniczeń wszystko się łączy. Megane prosi o dostęp do książki więc takiego udzielam wszystko okey ale po niecałej minucie radio na sekundę przestaje grać i następuję zerwanie połączenia i ponowna próba komunikacji i tak w kółko. Przeczytałem żeby nie zezwalać na dostęp do książki i historii połączeń. Tak też zrobiłem, próba zakończyła się sukcesem BT nie rozłącza telefonu. Wykonałem 1 połączenie i od tamtej pory po zalogowaniu telefonu pokazuje się ekran na którym widoczne jest połączenie które cały czas trwa lecą sekundy tak jakbym z kimś rozmawiał. Mam kilka opcji:

- zakończyć rozmowę (po wybraniu tego nic się nie dzieje)

- pauza ( po wybraniu tej opcji słyszę komunikat - rozmówca prowadzi samochód )

Próbowałem rozwiązać parę i jeszcze raz połączyć urządzenia wpisując kod ale niestety dzieje się to samo radio przestaje grać włącza się rozmowa.

Dzwoniłem do serwisu ale za samo podłączenie do komputera chcą 150zł, po wykryciu problemu biorą kolejna kasę i nie ma pewności że rozwiążą sprawę. Jestem z Sosnowca woj. śląskie może ktoś z forumowiczów mieszkający niedaleko ma komputer i jest w stanie rozwiązać ten problem ? może aktualizacja BT, radia. Kompletnie nie mam pomysłów. Auto z 2011 roku wersja BOSE Grandtour. Wole zapłacić forumowiczowi niż serwisowi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Samsung S4 mini dosyć często zrywa połączenie z radiem lub głupieje gdy w telefonie mam włączone wifi. Nauczyłem się już, że wsiadając do samochodu wyłączam wifi i wszystko działa bez problemowo.

 

PS. W ASO w Bytomiu za wgranie najnowszego softu do radia prawie rok temu zapłaciłem 100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam włączony tylko BT w telefonie. Ja dzwoniłem do Pietrzaka w Jaworznie powiedzieli 150zł za samo podłączenie a aktualizacja softu swoją drogą. Dlatego szukam może ktoś w okolicy się tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Znajomy miał samsunga i narzekał, narzekali też jego rozmówcy. Nie pomagały różne ustawienia, trzeba było co chwilę ładować. Lepszy moim zdaniem jest fabryczny BT lub słuchawka na ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Mam problem z połączeniem telefonicznym przez bluetooth.

Po włączeniu BT paruje się z telefonem szybko i bez problemów, moge sobie posłuchać muzyki z telefonu. Problem zaczyna się przy połączeniu telefonicznym - ja słyszę wszystko, najpierw wybieranie numeru potem rozmówcę, niestety rozmówca nie słyszy kompletnie nic. Dodatkowo nie działa wybieranie głosowe - naciskam guzik na manetce przy kierownicy i nic się nie dzieje. Mikrofon na oko wygląda w porządku, dostaje napięcie zasilające i sygnałowe w okolicy 5V. Jakakolwiek kombinatoryka z ustawieniami w menu nic nie daje.

Nie wiem gdzie jest umiejscowiona usterka - padł mikrofon i radio go nie wykrywa, czy może jakaś usterka w samym radiu (wersja z dwoma pokrętłami i USB).

Spotkał się już ktoś z podobną sytuacją?

Pozdrawiam

grebuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę się do tematu - czy rozmówcy słyszą Was czysto i wyraźnie, czy słyszą jakiś odgłos w tle (coś jakby zakłócenia)? Wczoraj znajomy zauważył delikatny pisk w tle jak ze mną rozmawiał.

Edytowane przez GregK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

u mnie problem jest głębszy - w ustawieniach radia widzę BT, ale już przejść do łączenia nie mogę :(

Wcześniej BT działał bez zarzutu.

 

Czy ktoś ma pomysł co padło lub jak odzyskać BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Zakupiłem nowy telefon xiaomi mi5 i bluetooth radia zaczął się obrażać na mnie. Jak wybieram numer rzadko kiedy słychać sygnał i rozmówcę musze przełączyć na głośnik w telefonie lub głośnomówiący w telefonie i znowu wrócić do głośnomówiącego w samochodzie i wtedy dziala. Problemu nie ma jak do mnie dzwonią​. W serwisie przez tel powiedzieli że aktualizują po vin a jak mam radio z bluetooth od niego auta to jest problem bo nie mogą wgrać softu z auta o innym vin bo nie wiedzą jaki on ma soft a auto może być skasowane i nie mogą naprawiać czegoś co może nie istnieje. Ma ktoś soft do carminata Tomtom z bluetooth aktualizowany z karty? Mój soft aktualny to 84.15 czekam jeszcze na nową aktualizacje telefonu do miui 8.2 mam obecnie 8.1 może poprawia problem.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!