Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zostawienie otwartego samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie - czy jest jakakolwiek możliwość zostawienia MIII wyposażonej w HF (hands free) otworzonej?

Czyli zamki są otworzone, a ja z kartą znajduję się daleko poza strefą działania HF.

 

Po co mi to? Bo czasami muszę zostawić auto (mechanik, myjnia) otworzone. Są to oczywiście wyjątkowe sytuacje i nie chcę zostawiać tam karty. Czy jest możliwość rozbrojenia funkcji automatycznego zamykania auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to post dotyczy M III, a wiem, że instrukcja tego auta jest bardzo oszczędna w treści...

Dla M- S II jest bardziej szczegółowa i tam jest opisane jak jedną z kart czasowo zaprogramować jako serwisową z ograniczonym działaniem, niezbędnym tylko w takich miejscach jak serwisy, czy użyczenie auta.

Nie mam pewności czy to zadziała w M III ale warto moim zdaniem się z tym zapoznać i spróbować zastosować.

Co do samego pytania, to również odpowiem na podstawie tego jak jest w Sceniolu II z HF.

Jak wysiadam z auta i go nie zamknę, to auto pozostaje stale otwarte, nawet jak karty nie ma w pobliżu.

Jeśli natomiast auto było zamknięte, odblokuje się zamki ale nie zostaną otwarte drzwi kierowcy, to po minucie auto samo się pozamyka.

Tu jednak może być różnica pomiędzy tymi modelami.

Sceniol II nie zamyka się samoczynnie po oddaleniu z kartą tak jak to występuje w nowszych LAGUNACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysiadam z auta i go nie zamknę i odsunę się od samochodu na 2m, to zamknie się samo.

Natomiast myk z kartą serwisową odpada, bo otwiera ona tylko drzwi kierowcy. Czy to mechanik, czy myjnia czasami muszą się dostać i do bagażnika i do pozostałych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysiadam z auta i go nie zamknę i odsunę się od samochodu na 2m, to zamknie się samo.

 

gdzies czytalem że to działa tylko jak masz fabryczny alerm dołozony - bez alarmu jest tak jak miałem w MII - nie nacisnę guziczka na klamce to mam otwarty samochód :-(

Ja mam alarm i po odejsciu do samochodu sam się zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić bo zgłupiałem, ale czy nie jest tak, że jak się otworzy z palca (karty) samochód to on się sam nie zamknie? Na 100% po zamknięciu z palca trzeba otworzyć też z palca i tak do uruchomienia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje - zasada jest prosta: każde użycie karty dezaktywuje system HF - jego aktywność przywraca uruchomienie silnika lub w zamkniecie samochodu poprzez guzik w klamce

 

Czyli np.:

- otwierajac samochód z karty (bez uruchamiania silnika) - sam się nie zamknie

- zamykając wieczorem samochód z karty- rano się sam nie otworzy - musimy ponownie użyć karty

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie to co Athlon i Liso napisał. Każde użycie karty dezaktywuje system Hands-Free. W ten spsoób można np zostawić kogoś w aucie i nie usłyszeć po chwili przeraźliwego krzyku w stylu "wypuść mnie" i wycia alarmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam coś od siebie :mrgreen: Kiedy odbierałem moją megankę z serwisu przedstawiciel odpowiedział mi o bajerach i jak działają. Więc karta hands free działa na zasadzie takie, że gdy odpaliliśmy silnik karta się aktywuje i od tego momentu gdy nie użyjemy żadnego przycisku będzie aktywa. Czyli za każdym wysiadaniem i wsiadaniem będzie się samo auto zamykało/otwierało. Jeżeli otworzymy/zamkniemy auto sami za pomocą karty będzie HF nieaktywne do momentu odpalenia silnika.

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadam po raz kolejny: auto będzie się samo zamykało tylko jesli samochód ma autoalarm (fabryczny)

Jesteś w błędzie :D Ja nie mam alarmu fabrycznego tylko blokade skrzyni biegów i gdy mam aktywny HF czyli po odpaleniu silnika nie używałem przycisków na karcie po oddaleniu się auto się samo zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes a czy to takie bezpiecznie i wygodne wychodząc z auta zostawiać pasażerom kartę ? Tyle się mówiło kiedyś o nie pozostawianiu kluczyków w pojeździe...

 

Najprościej odchodząc "kliknąć" na karcie "otwartą kłódkę" i po sprawie. To w 100% załatwia sprawę HF, pozostawienia otwartego auta i rozbrojonego alarmu.

 

Pawelka, owszem otworzysz drzwi ale alarmu nie rozbroisz. Cytując fragment komedii Barei "A gdyby tak wasza matka...." (siedziała w środku) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!