Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zostawienie otwartego samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie w podobnym temacie ( dlatego nie zakładam nowego tematu , chyba że Admin uzna inaczej).

Za rozwiązanie stawiam butelkę ... napoju gazowanego.

Chodzi mi o taką sprawę:

często w mroźne dni zanim odwiozę dziecko do szkoły wychodzę przed dom i odpalam swojego Scenica i wracam jeszcze dopić kawę.Autko chodzi sobie i się grzeje. A ponieważ Scenic 1,4 tce ma ogrzewanie do bani to tak ze 20 min musi silnik popyrkać to przynajmniej szyba się trochę odszroni.

I tu mam problem. Podobnie robiłem wcześniej z innym autem i robię tak teraz w drugim samochodzie z tą jednak różnicą , że auto odpalam i zamykam je drugim kluczykiem aby mi go nikt sobie nie pożyczył :!: Ale w scenicu nie mamy kluczyka ( poza tym grotem awaryjnym ). Chciałem zapytać w jaki sposób można zamknąć auto z zewnątrz na pracującym silniku?

Czy jest to wykonalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zrobić, przynajmniej w sceniolu II (z funkcją HF). Nie wiem jak w tym nowym, ale trzeba by wypróbować. Na pewno na pracującym silniku, przyciski na karcie nie są aktywne. Ale działanie takie jest niezgodne z prawem, chyba że na prywatnej posesji.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działanie takie jest niezgodne z prawem, chyba że na prywatnej posesji.

jest na prywatnej posesji :!: . Ale z tym łamaniem prawa to też nie popadajmy w skrajność :)

A czy jazda z zamarzniętą przednią szybą na Amen przez 5 kilometrów jest zgodna z prawem ? Skoro mam w aucie ogrzewanie ( a raczej jego imitację) które nie jest w stanie w miarę sprawnie zagrzać auta i odszronić szyby podczas jazdy to co mam niby zrobić ???

Przy - 10 C to praktycznie nie idzie nawet silnika zagrzać jadąc do pracy 5 km. Nie wspomnę już co by było przy -25 C. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać w jaki sposób można zamknąć auto z zewnątrz na pracującym silniku

A próbowałeś zrobić to drugą kartą :!:

tak ze 20 min musi silnik popyrkać

Nawet w PL takie pozostawienie auta bez opieki jest niedopusdzczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to wykonalne ?

Nie wiem jak jest rozwiązane awaryjne zamykanie w megance/sceniku III, ale powinno być takie samo jak w megance /sceniku II, czyli w drzwiach znajdują się dzinksy do awaryjnego blokowania klamek zewnętrznych. Wystarczy przekręcić o 1/3 obroty i klamka od zewnątrz jest zablokowana. Tylko, że pozostawienie auta z włączonym silnikiem dłużej niż minuta i oddalenie się od auta z pracującym silnikiem jest karalne mandatem.

A próbowałeś zrobić to drugą kartą :!:

Nie da się zablokować zamków z karty przy pracującym silniku. Sprawdzone osobiście.

jest na prywatnej posesji :!:

Czyli wstawiasz sobie 20 minut wcześniej farelkę do auta i włączasz ja go gniazdka 230V i masz ciepełko jak przyjdziesz. To lepsze rozwiązanie i bardziej ekonomiczne niż grzanie wnętrza silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jazda z zamarzniętą przednią szybą na Amen przez 5 kilometrów jest zgodna z prawem ? Skoro mam w aucie ogrzewanie ( a raczej jego imitację) które nie jest w stanie w miarę sprawnie zagrzać auta i odszronić szyby podczas jazdy to co mam niby zrobić ???

Szyba zamarza od środka?

Z zewnątrz to sprawa jest prosta - skrobaczka albo chemia albo osłona na szybę itp.

Silnik najszybciej rozgrzewa się podczas jazdy a nie na postoju.

A jeśli chcesz mieć w samochodzie ciepło przed odjazdem to może pomyśl o montażu ogrzewania postojowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam inne pytanie, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Czy jest możliwość w megane 2 3D zrobienie automatycznego zamykania po oddaleniu się od auta?

Żeby nie naciskać za każdym razem przycisku zamykania w klamce czy też przy bagażniku.

Mam hands-free dlatego kartę mam cały czas w portfelu. A wiadomo jak zimową porą, przyciski w klamkach czasami ciężko chodzą, przymarzają..

Pozdrawiam!

 

Dodano: 31 gru 2012 - 11:32

Profit

 

Załóż sobie dodatkową grzałkę w nawiewie. Nie wiem jak jest w megane 3, ale jest dokładny opis jak to zrobić w megane 2

w ciągu 2 - 3 minut leci z nawiewów ciepłe powietrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość w megane 2 3D zrobienie automatycznego zamykania po oddaleniu się od auta?

Żeby nie naciskać za każdym razem przycisku zamykania w klamce czy też przy bagażniku.

Zakupić M III z HF ale tam znowu problemy z ogrzewaniem szyby....... :!:

A na poważnie, raczej trudna sprawa, ten model takiego działania HF nie posiada. (z tego co wiem)

Musiałbyś coś dorobić albo pożenić z kartami i modułami z M/ S III lub LAGUNY.

U siebie też mam HF w sceniolu drugim i problem rozwiązałem przez podpięcie do karty pilota od bramy, kluczyka jej awaryjnego otwierania, breloka z logo forum, żetonu do wózków w markecie i całość zawiesiłem na smyczy. Nie mieści się ten komplet w portfelu, wobec czego klikniecie w przycisk zamykania na karcie nie stanowi problemu.

post-2372-0-63889900-1356952433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie dodatkową grzałkę w nawiewie.

Ta ... jasne , już myślałem prędzej o Webasto mokrym ale 5000 PLN to trochę słono a zima w tym roku nas oszczędza :!:

Z tymi dodatkowymi grzałkami to fajna sprawa ( miałem tak w Fieście 1,4 TDci) pół minuty i już leciało ciepłe na szybę. Niestety trochę boję się takie samodzieły robić w nowym aucie ( nie chcę z dymem instalacji puścić). Poza tym nie wiem czy jest jakieś fabryczne miejsce na dołożenie tej grzałki czy jak ?

Najłatwiej to można dołożyć grzałkę w układ chłodzenia z gniazdkiem w zderzaku ale to tylko przed domem działa. Po pracy jak wsiadamy do auta to i tak zimno będzie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!