Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Kupiłem Megane 1.6 16V z 2008r i aku mam Renault 50Ah 420A, jest tam od nowości.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy.

1. Dlaczego wg katalogu Centry proponowany jest 60Ah 630A, skoro Renault włożyło sporo słabszy a te wartości są ustandaryzowane

2. Czy biorąc pod uwagę, że aku renault ma ponad 4 lata a sprzedaję stare auto z aku rocznym Centra 53Ah 540A, warto byłoby je podmienić?

ja nie wiem ale może np dlatego że mi radio pada za szybko jak na postoju czekam na żonę

• +1 1

Jak masz możliwość to sobie zamień jak pasują klemy plus i minus. Ja w swoim mam akumulator wstawiony przez ASO 44Ah i prąd rozruchu 420A. Ważniejszy od pojemności akumulatora jest prąd rozruchowy.

Ja swój akumulator od nowości wymieniłem dopiero miesiąc temu chociaż jeszcze kręcił (pewnie przez to że zawsze stał w garażu) oryginalnie miałem 47ah, teraz mam Centre Future 47 Ah/450.

Hej, o co chodzi z tymi niepasującymi klemami? Jeśli są odwrotnie, można chyba obrócić aku?

Jeśli są odwrotnie, można chyba obrócić aku?

Nie bo nie starczą przewody. Musisz mieć plus w nowym akumulatorze tam gdzie masz teraz inaczej nic z tego nie będzie.

Witam... Od niedawna jestem posiadaczem Scenica II z 2003r. z silnikiem 1.6 16V i potrzebuję porady odnośnie doboru odpowiedniego akumulatora do tego autka (stary aku był włożony na tzw. sztuke, więc nie mam punktu odnisienia). Nie pytałbym gdyby nie telefon do serwisu <> i..., no właśnie. Pomijając już "zaporową" cenę akumulatora (550zł za idealnie dopasowany do mojego auta), wysłuchałem też całą litanie och-ów i ach-ów o owym akumulatorze oczywiście bez podania żadnych parametrów i to że jak będą choćby minimalne różnice w parametrach od proponowanego to mogą nastapić takie usterki jak uszkodzenie wyświetlacza licznika, problemy z kartami, z systemem hands free ogólnie z elektroniką (pan z serwisu to "gwarantował"). Jak powiedziałem, że zwryfikuję te "informacje" m.in. na naszym forum to delikatnie mówiąc nie był tym faktem ucieszony i delikatnie stwierdził abym głupot nie czytał i itd. itp. Nie przepadam za tym jak próbuje się mi "prostować rogi", więc stąd ten temat. Doradźcie proszę.

Edytowano przez Depe

usterki liczników (wyświetlaczy) w tych rocznikach to norma, a nie przyczyna w aku.

To samo dotyczy kart i HF, jak się mają zepsuć to się zepsują, niezależnie od wielkości i pojemności aku.. Znalazł słuchacza, który płaci za za jego monolog i pojechał po bandzie, wciskając wszystkie skopane przez producenta podzespoły pod niedopasowany aku.

W zakupie nowego zawsze jest tolerancja i te widełki nie są takie wąskie jak to ASO sugerowalo. A jaki dokładnie aku zakupić, to znajdziesz już w tematach jakie tu sa i to całkiem aktualne. Przynajmniej raz na 2 tygodnie ktoś o to samo pyta.

Tu porzykładowy temat:

http://megane.com.pl/topic/43816-jaki-akumulator-16-16v/

Edytowano przez gojgien

Dzięki kolego...

Z tego co się zorientowałem, według katalogu powinien być akumulator 50-55Ah 600A, raczej trudno znaleźć 50Ah, a nawet 55Ah z 600A prądu rozruchowego (podobno była taka Varta 55Ah 600A ale ja nie mogę jej nigdzie znaleźć). Skupiłem się więc na Centrze Futurze (bo taki zakupiłem do swojego "starszego" Scenica z gazem i hula 3 rok - 53Ah 540A) i mam zamiar kupić albo identyczny albo trochę mocniejszą Future 60Ah 600A (gdyż też mam zamiar założyc do niego LPG). Mam nadzieję, że to jest dobry wybór...

Edytowano przez Depe

Pojemność i prąd rozruchowy jest odpowiedni według danych z innych tematów co do producenta jedni chwalą inni nie. Czytaj też o aku do diesli ale głównie zwróć uwagę na opinie o producentach. Czasami nie warto za nazwę płacić.

Dzisiaj zakupiłem nowy akumulator go meganki. Padło na Centrę Plus 50Ah 450A. Aktualna cena to 224zł brutto przy oddaniu starego. Poprzednio miałem zamiennik renault 44Ah i 420A prądu rozruchowego i wytrzymał ponad 5 lat.

Witam!!

Jakoś tematów o aku jest sporo, ale to których kto poleca nie widać.

Czy musze wymienić aku?

Samochód z 2008 roku, miał zamontowany oryginalny aku renaul 420A 50Ah.

Aku jak i samochód ma już prawie 6 lat wiec chyba czas na wymianę.

Jaki akumulator kupić? Większy czy taki sam.

Mój scenic to alize i elektroniki w nim jak kot napłakał (tylko przednie szyby i lusterka).

Edytowano przez aston76

@Boski

Generalnie jeśli bateryjka nie sprawia problemów to nie ma sensu jej wymieniać. 6 lat to dużo i nie. Mam mondeo tdci z 2003 roku z akumulatorem, który włożyli na montażu - jak do tej pory nie było takiego mrozu żeby nie odpalił (prędzej ropa w filtrze stawała). Mam megankę z 2003 roku, do aku się jeszcze nie dobrałem, ale podejrzewam, że jeszcze nie był wymieniany.

• +1 1

Szukam problemu w samochodzie, wiec pierwsze padło na akumulator. Ale to nie aku... ale…

Jak już jesteśmy w tym temacie to czy do mojego auta (miałem 420A, pojemność 50Ah) może być zamontowany akumulator o pojemności 60Ah i rozruchu 600A (Centra Futura)?

Czytałem że można zwiększyć moc standardowo zamontowanego akumulatora o nie więcej niż 10%, a rozruchu na maksa, ile tylko się da.

Tutaj wzrost pojemności wychodzi o 20% więcej.

Czy lepiej mniejszy co te parametry spełnia (54Ah i 520A – Centra Plus)?

Samochód to benzyniak, nie diesel.

Kolego, ja finalnie zakupiłem do swojego Scenia Centre Futurę 60Ah 600A w pażdzierniku zeszłego roku. Myślalem o Futurze 53Ah, bo miałem w starszym Sceniku i go przełożyłem, ale niestety nie dawał rady (rozładowywał się po tygodniu). Myślałem, że jest uszkodzony i oddałem go na reklamację do serwisu EXIDA bo był jeszcze na końcówce 3-letniej gwarancji, ale naładowali, pomierzyli i oddali z wzorcowymi wydrukami pomiarów. Więc sprzedałem go i kupiłem Futurę 60Ah, śmigam i jest ok. Nadmienię tylko, że mam dość bogatą wersję i instalację LPG.

Od wczoraj mam Vartę BLUE dynamic 60A 54Ah. Machanik mówił że taki jest polecany przez Renault do mego woza. Więc jest już sobie i dalej szukac nie muszę :(. Dzięki za pomoc i opinie.

Panowie a takie pytanko. Mam w megi ori akumulator jeszcze z fabryki z 03r 50ah. "oczko"juz jest białe,ale normalnie odpala nawet po długim słuchaniu radia na otwartych drzwiach (lampki). Sprzedaje aktualnie 307mke,w której mam prawie nową Centre future 64ah. chętnie bym ją zamienił,ale czy 64ah to nie za dużo do 1.6? coś się może stać?

Nie sądzę żeby coś sie zepsuło, a nowy to zawsze nowy :notacrook:

ale 1.6 doładuje 64AH? bo fabryka podaje zazwyczaj 50... żebym siekierki na kijek nie zamienił:notacrook:

Jakiej firmy kupić? Bo u mnie dziś fabryczny akumulator odszedł... Więc w sklepie są:

SPECBAT(VARTA), GROM, VIPER(VARTA), Voltmaster(CENTRA), Westa Forse, Exide, Yuasa, Centra, Tuborg Black, Banner, V-MAX, TAB polar, Sznajder, Fiamm, Topla energy. Który z nich wybrać?

Edytowano przez airbites

Najcięższy. :mrgreen: Osobiście mam już 1,5 roku Centrę plus i nie narzekam.

Właśnie kupiłem polski akumulator...Tylko silnik trochę trzęsie, a wcześniej tak nie było... <zolta> tzn na postoju był sprawdzony...

Ja mam 2 x Tuborg Pro Dynamic (różne pojemności), na razie sobie radzą dobrze, zobaczymy co będzie zimą.

Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z 3 letniej gwarancji.

Każdy K4M się trochę trzęsie, taka już jego uroda, a akumulator nie ma na to żadnego wpływu.