Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator? 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje: https://allegro.pl/oferta/varta-silver-dynamic-trio-d21-sd561400060-61ah-600-7636426599 Chociaż jak widzę, BOSCH uzależnia jeszcze od kodu silnika. Ty jaki masz?

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawidłowo można przekroczyć pojemność akumulatora fabrycznego o 10% czyli jeśli miałeś 44 AH to ok 50AH będzie odpowiedni. Najlepiej zadzwoń do serwisu i po numerze vin podadzą Ci wielkość akumulatora, kupować u nich nie musisz. Nie kupuj na pałe 60 czy 70 AH bo załatwisz układ ładowania. Akumulatora nie dobierzesz po pojemności silnika bo są różne wyposażenia  auta i w tej samej pojemności silnika może być duża różnica w pojemności akumulatora. Bez wątpienia weź akumulator o jak najwyższym amperażu 500-600A Ma wiekszą siłe przy zapalaniu silnika. Co do marki to kup coś firmowego.Jeśli chodzi o firmę Exide to w motocyklu i skuterku wytrzymywały rok do półtora Te tanie chińczyki zesrają się nie wiadomo kiedy. Bosch-e s4 były do dupy ale s5 już były ok.Bannery też były dobre, ostatnio miałem centrę futurę i też dobry akumulator miałem go w busie i użytkowany na krótkich dystansach. Bardzo dobre akumulatory to firma Yuasa ale i cena odpowiednia. W cytrynie C5 w dieslu mam Vartę AGM E39 ale cena 520zł akumulator zajeb...sty mam go 4 lata kopie w każdej pogodzie. W serwisie ASO chcieli za niego ponad 900zł. Naprawdę polecam.

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czytając ostatnie posty w tym temacie powiedzcie czy akumulatory o parametrach

53 Ah/500 A

60 Ah/540 A

61 Ah/600 A

będą się od siebie dużo różniły w eksploatacji i który z nich będzie optymalnym wyborem do Megane 2 z silnikiem 1,6, gdzie:

- auto najczęściej porusza się w ruchu miejskim, często na krótkich odcinkach, jest często gaszone i uruchamiane w ciągu dnia

- często zdarza się słuchać radia na postoju z wyłączonym silnikiem

- latem często uruchamiana jest klimatyzacja

- auto jest garażowane cały rok na noc, ale garaż nie jest ogrzewany

- z wyposażenia elektrycznego wiadomo elektryczne wspomaganie kierownicy, poza tym wszystkie szyby, oświetlenie przednie standard H7 mijania, brak grzanych foteli i podgrzewanych lusterek, radio nie fabryczne ale nie ma żadnych cudów jeżeli chodzi o audio, standardowe 4 głośniki i 2 gwizdki, jesień-zima często włączany jest nawiew wiadomo i doraźnie ogrzewanie tylnej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym akumulatorem do tego auta będzie taki, który: na jak najniższą rezystancję wewnętrzną, jest świeżo wyprodukowany, na najwyższą wagę (czyli ma najwięcej ołowiu).

Optymalnym rozwiązaniem może być 60 Ah. Z tego co pamiętam, powinien zapewniać prąd rozruchowy rzędu 530 A DIN EN. Można pokusić się o akumulator typu EFB co może być przydatne przy jeździe miejskiej.

W swoim miałem Centrę Futurę 63Ah ze względu na zmniejszoną obudowę bo obok był sterownik gazu. Działał u mnie przez 3 lata 3 mieś. i poszedł z autem. Przypuszczam, że nadal pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2021 o 17:39, szwagier24a napisał:

Najlepszym akumulatorem do tego auta będzie taki, który: na jak najniższą rezystancję wewnętrzną

 

 

im większa pojemność tym mniejsza rezystancja wewnętrzna, wybrałem 61Ah/600A, zakupiłem i czekam aż przywiozą

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czytam na temat wymiany akumulatora wymiana czeka mnie w krótce. Jak zauważyłem wszyscy w większości piszą o wielkościach i mocach akumulatorów do zamontowania i jakie mają w samochodach nie zauważyłem by ktoś pisał o alternatorze a to przecież zależy od alternatora wielkość akumulatora czy nasz akumulator będzie dobrze ładowany czy nie doładowany. Z moich własnych obserwacji akumulator do 60 ah zostanie jeszcze w miarę obsłużony co do większych mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzisiaj padła mi Topla Energii. W marcu od zakupu minęło by 8 lat. Kolejny będzie taki sam. Dla porównania Bosch S4 w yarisie wytrzymał tylko 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędna filozofia z tą mocą alternatora i pojemnością akumulatora. Alternator podstawowo powinien pokryć moc zapotrzebowania odbiorników w aucie czyli oświetlenie, audio, wentylacja itp. Grzana szyba czy lusterka to sprawy sezonowe. W czasie jazdy alternator zasadniczo doładowuje akumulator do pełna i tyle. Największy chwilowy pobór mocy to oczywiście rozrusznik ale w sprawnych autach odpalasz kilka razy dziennie i po sprawie. Jeżeli ktoś ma niesprawne auto i kręci co rano 10 razy zanim silnik ruszy, po czym jedzie 2km do roboty to sorry, nie pomoże mu ani duży akumulator ani mocny alternator. Energia sama do akumulatora nie wskoczy, coś musi ją wyprodukować i musi to trwać.

Większy problem to montaż np audio kilkaset wat które ciągle pobiera duży prąd z alternatora - wtedy faktycznie może braknąć alternatora do bieżącego zasilania i akumulator zamiast ładować się w czasie jazdy będzie zasilał odbiorniki i się rozładowywał z każdym kilometrem. 

Do grona pechowców zaliczylbum też wszystkich krótko odcinkców, korkowiczów z włączonym start-stopem, kurierów i innych którzy odpalają auto 100 X dziennie. Tu duża pojemność jak najbardziej ale też jakiś dłuższy odcinek jazdy żeby tą dużą pojemność naładować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!