Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podgrzewane fotele


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Udało mi się zakupić dość fajne skórzane fotele do Megane II z funkcją podgrzewania.

Moja Megane II niestety takiej funkcji nie posiada.

Postanowiłem jednak, skoro już jest, podłączyć ogrzewanie tych foteli.

Teoretycznie sprawa nie wygląda skomplikowanie, wystarczy podłączyć zasilanie przez bezpiecznik i dwa wyłączniki (po jednym do każdego z siedzeń) i powinno działać.

Chciałbym jednak zrobić to tak, jak w samochodach fabrycznych.

Z tego co wiem, włączniki podgrzewaczy usytuowane są przy "wolancie" hamulca ręcznego.

Podobno na desce rozdzielczej jest też odpowiednia kontrolka pokazująca załączenie podgrzewania siedzeń, a pod siedzeniami odpowiednie wtyczki.

 

Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w instalacji takich siedzeń, bo szukałem w internecie i jest wiele wypowiedzi że ktoś coś takiego już robił, ale żadnego poradnika nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elementami problemu raczej nie będzie, ale ze schematem już tak :-(

Poszukuję właśnie schematu lub wskazówek gdzie jaki przewód pociągnąć lub może jakiegoś tutoriala.

Ja na pewno coś takiego zrobię podczas montażu, bo z tego co widzę w necie niczego takiego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie może nie ma ale na forum jest.

Nie ma kontrolki tylko jest napis na wyświetlaczu.Musisz do licznika pociągnąć dodatkowy przewód. Clipem nie trzeba nic uruchamiać

 

http://megane.com.pl/topic/19701-podgrzewanie-foteli-doposazenie/

http://megane.com.pl/topic/34410-podgrzewane-fotele/page__p__266514__fromsearch__1#entry266514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te posty już widziałem, ale mało w nich praktycznych treści. Jedyne co jest przydatne to schemat, ale i on ma wady, bo brakuje opisu choćby kolorów przewodów.

Dla przykłądu, wiem, że trzeba podczepić jeden przewód do licznika, ale do której kostki i do którego pinu no i oczywiście gdzie ma być on podczepiony z drugiej strony? Domyślam się, że licznik to moduł 247 ze schematu, ale 100% pewności nie mam. Podobnie mam też problem ze zidentyfikwaniem elementw takich jak EMAM-A, EMAM-B, ESP2-1 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMAM-A, EMAM-B, ESP2-1 - to są oznaczone miejsca w których kilka przewodów o tej samej funkcji połączonych są ze sobą zaizolowane i schowane w wiązce nie bierz tego pod uwagę bo brak do nich dostępu.247 to licznik i jest wyraźnie na schemacie zaznaczone pin 17(licznik ma 1kostkę) a z drugiej do pin A1 włączników.Kolory są opisane tylko że symbolami np. JA to żółty , RG to czerwony itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję właśnie schematu

Przecież leżą na Downloadzie !

Jedyne co jest przydatne to schemat, ale i on ma wady, bo brakuje opisu choćby kolorów przewodów.

W schematach jest wszystko opisane, wystarczy poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

GOTOWE!

Wszystko działa pięknie. Siedzenia grzeją jak szalone, a na wyświetlaczu pokazuje się odpowiedni komunikat.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Jeśli ktoś zabierze się za taką rozbudowę swojej meganki służę pomocą na PW.

Temat uważam za zamknięty.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!