Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy silnik nie osiąga temperatury. Sytuacja wygląda następująco: temperatura silnika wskoczy do pionu(3 kreska) i spada delikatnie, później jadąc kolejne kilometry się utrzymuje tak. Co to może być? Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając auto na luzie osiąga temp i ją trzyma. Dzisiaj zauważyłem, że podczas postoju na luzie przy 9 stopniach na zewnątrz oraz padającym deszczu idzie lekki biały dymek z rury wydechowej. Ale myślę że to normalne? Czy uszkodzony termostat wykaże na komputerze??

Edytowane przez grom91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biały dymek przy 9 stopniach i jak mniemam wilgoci jak [cenzura] to oznaka padniętego silnika!!. No weź facet.... przecież to normalne na taką pogodę. I mówię weź wykręć ten termostat i przeczyść. Na [cenzura] jechać na kompa za 100 zł jak można zrobić to za friko +- koszt piwa.

 

Kolego, na forum wysławiamy się cenzuralnie! damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grom91 jeśli się na tym nie znasz podjedź do mechanika i powiedz żeby wymienił termostat. Jeśli dasz rade sam to wjeżdżaj do garażu i do roboty. Jeśli jeszcze da rade to wyczyść choć osobiście bym go wymienił. Termostat kosztuje niedużo a wymiana da Ci pewność jego sprawności. Uszkodzonego termostatu raczej komputer Ci nie pokaże. Wymień to jak najszybciej bo zimą nigdy nie dogrzejesz auta i będziesz jeździł w rękawiczkach :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ok, w tym tygodniu się zabiorę za wymianę. Tylko mam pytanie czy muszę kupić termostat z obudową tzn taki: http://allegro.pl/termostat-gates-laguna-megane-scenic-ii-1-4-1-6-i4662715375.html Dzisiaj patrzyłem to ta plastikowa obudowa z z linku u mnie jest metalowa. Czy poprostu sam termostat: http://allegro.pl/termostat-renault-clio-megane-i-ii-scenic-thalia-i4656689982.html

 

Dzięki za odpowiedź

 

Dodano: 04 lis 2014 - 16:56

dzisiaj wymieniłem termostat. wybrałem verneta, okazało się że w oryginale też wsadzony był vernet z numerami renaulta, po wstępnej jeździe dzisiaj wskazówka stoi w pionie, czyli wszytsko ok. czas wymiany 50min.

Edytowane przez grom91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem od niedawna użytkownikiem Renault Megane II z silnikiem diesla 1.9 o mocy 120KM. Ostatnio zauważyłem że temperatura silnika nigdy nie dochodzi do 90 stopni max do 70, co prawda są mrozy max -5 ale według mnie i tak się za długo grzeje. Czy jest możliwość ze to termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przyklejam się postem z innego tematu: Temperatura w moim dci 1,9 dobiega do drugiej kreski max i nic nie da rady więcej. I dobrze. Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą - mianowicie po osiągnięciu max temperatury wiatrak nie załącza się wcale, bo sprawdzałem. Już od dawna nie słyszałem załączającego się wiatraka nawet podczas ostatnich upałów 35 stopni. Jazda 10 min przy dzisiejszej temp zewn. 25 stopni na pierwszym biegu na obrotach pod 2 tys. i nic. Czy to normalne, że diesla nie można przegrzać? słyszałem że b. ciężko. W takim razie po co wentylator skoro się wcale nie załącza?. Sprawdziłem że went. stoi poprzez zaznaczenie jednej z łopatek w górnym położeniu. Jeśli jeździłbym ze zwiększoną prękością pęd powietrza wpadający przez chłodnicę mógłby obrócić wiatrakiem. Wiatrak obraca się lekko gdy go poruszę ręcznie. Kto ma diesla niech się wypowie proszę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zauważyłem ten sam problem u siebie, było OK dopóki temperatura nie spadła poniżej 0.

MII Ph2 1.6 16V 112KM, klimatronik na 18 stopni - nawiew ustawiony na 3.

Wskazówka temperatury dochodzi do 3 kreski i po otwarciu termostatu opada.

Później waha się, nigdy nie stoi stabilnie na 3 kresce.

Podłączyłem wczoraj ELM-a przy -7 na zewnątrz, pokazywał w trasie max 81, temperatura zależnie od obrotów już po otwarciu termostatu 70-80 stopni.

Teraz albo ELM źle pokazuje albo uszkodzony mam czujnik, bo 80 to chyba ciut mało, z tego co wyczytałem termostat dla benzyny otwiera się przy 89 ?

Zauważyłem też, że przy -14 na zewnątrz wskazówka temp. przy niższych prędkościach potrafiła spaść prawie do drugiej kreski.

Za dwa tygodnie montuję LPG i zastanawiam się nad wymianą termostatu, mam niestety ten plastikowy za 200PLN :(

Czy te spadki temperatury to norma i TTTM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!