Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Woytus, ty chyba czytasz w moich myślach. Jakiś miesiąc temu zacząłem drążyć temat kamery cofania dla TomTom Carminat. Również trafiłem na produkty CarVision ale cena jest za wysoka.

Teraz kilka faktów:

- Kamera w Megane III/Scenic III sterowana jest po magistrali CAN,

- obraz przesyłany jest na osobne piny (być może cyfrowo) do wyświetlacza TT

- zakładam, ze auto nie wymaga specjalnego car configa (a jeśli nawet to tez go postaram się zdobyć)bo TT to dosc autonomiczne urządzenie dopasowane tylko do pracy w naszych Renówkach

 

Pytanie czy ktoś ma komplet aby pożyczyć na tydzień być może dwa? Potrzebna jest informacja jakie ramki CAN'owskie wysyłane są z interfejsu aby TT aktywował wejście Video2.

Samą przejściówkę i konwerter CAN mogę zaprojektować i zrobić to akurat żaden problem dla mnie.

 

Kolego cinas_ czy już zamontowałeś cały zestaw a jeśli nie to czy byłbyś w stanie wspomóc nas swoim interfejsem w celach badawczych?

 

Mały update - CarVision:

Przejrzałem teraz instrukcje montażu od CarVision i to jest nic innego jak przełącznik sygnałów.

W większości nawigacji wyświetlacze to zwykłe analogowe układy. Dostają sygnał RGB + synchronizacje i zasilanie.

Pod taki wyświetlacz w zasadzie bez żadnych przeróbek można podłączyć DVD z wyjściem EURO SCART (tam występują osobno sygnały RGB i np z zielonego wyciąga się sygnał synchronizacji)

Przerabiałem już ten temat.

Zostaje jednak przy próbie pozyskania informacji w jakiej postaci sygnał dochodzi do TT oraz jakie ramki na magistrali CAN przełączają wyjścia.

 

Jest szansa, że może razem nam się uda to wszystko pozbierać i uruchomić :)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robgold

Walczyłem z kamerą jakiś czas temu i z braku czasu temat leży

Działa jak opisałeś ale ze wstepnych informacji jakie zebrałem to nie każda nawigacja TT pokaże obraz z kamery brak elektroniki w nawi

U mnie brakuje i nic sie nie dzieje po wbiciu wstecznego - idzie zima i będę miał więcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś .. gdy miałem jeszcze alfę przerobiłem navi na podłączenie kamery cofania

http://www.forum.alfaholicy.org/gt/65505-wyswietlacz_navi_kamera_cofania_itp-3.html

Sprawa była o tyle prosta że w taśmie idącej do wyświetlacza było wejście na sygnał RGB i przełączanie źródła..

Fajnie by było aby ktoś zdobył jakieś schematy Tom Toma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinas_

 

Czy w takim razie byłbyś skłonny wypożyczyć ten zestaw do przetestowania? Sprawdzę u siebie jakich komponentów może ewentualnie brakować.

Być może to parę tranzystorów i jakiś video-switch. Ewentualnie sprawdzę po VIN'ie jaki numer wyświetlacza posiadał samochód z którego zostało to wymontowane i będzie wiadomo czego poszukiwać.

Wtedy będziemy "w domu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W module od kamery nie ma VIN

Jest widoczny w systemie ale nie dziagnozowalny

w przeciągu 2 tygodni będę miał auto z kamera cofania i posprawdzam jakie elementy są niezbędne do działania kamery - czy info nie idzie z licznika o wtecznym , czy elektronika z TT po pojawieniu się sygnału video zmienia obraz

 

Ale jak by co to można temat pomęczyć :) za chwilę będę miał kolejngo SIII w stajni to by się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz wpisane w system konfiguracji auta, ze jest kamera ?

 

Zrób proszę zdjęcie tego modułu wyśle na znajome "szroty" do Poznania może i mnie wydłubią jeden :)

Edytowane przez Robgold
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipem grzebałem

Materiały potrzebne do kamery

nr modułów kamery

284A13266R

284A10002R

284A13435R

 

Kamera

thumb_hosting_zdjec_1381433046__kamera_1.jpg

 

Kamera nr

thumb_hosting_zdjec_1381433121__kamera_2.jpg

 

Moduł

thumb_hosting_zdjec_1381433149__modul_kamery.jpg

 

Wiązka Auta

thumb_hosting_zdjec_1381433174__wiazka_auto_1.jpg

 

Wiązka Auta nr

thumb_hosting_zdjec_1381433198__wiazka_auto_2.jpg

 

Wiązka Klapy

thumb_hosting_zdjec_1381433222__wiazka_klapa_1.jpg

 

Wiązka Klapy nr

thumb_hosting_zdjec_1381433250__wiazka_klapa_2.jpg

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam jeszcze do wszystkich dość przewrotne pytanie. Czy widział ktoś na żywo kamerę cofania w aucie Megane/Scenic z nawigacja TT ?

Pytam bo wszystkie auta (również te nowe) jeśli mają kamerę to mają starego Carminata (duży ekran bez karty SD)

 

Oczywiście patrząc na schematy pod NAV1G1 (czyli TT) można znaleźć dla Scenica III kamerę cofania pewności nigdy jednak nie ma czy inżynierowie Francji czegoś nie pokręcili w Visu :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny dzień walki z kamerą

Byłem w na giełdzie w Poznaniu i przywiozłem 4 wyświetlacze TT i tylko jeden zagadał ten który zagadał ma identyczne numery renault co mój a mój nie gada :)

Sprzętowo wyglądaja identycznie , ogólnie brak dostępu do elementów w nawigacji - zalutowane w metalowych ekranach

Konfiruracji nie da się wycignać clipem ( brak na liście w reprogu nawi )

I już jest prawie dobrze :) mam obraz z kamery na ekranie ale nie działa jojstik od sterowania nawi , wychodzi iż są różne protokoły komunikacji

Kolena wycieczka do Poznaia i muszę przywieźć kilka jojstików od nawi i dopasować odpowiedni

 

thumb_hosting_zdjec_1382208645__nawi.jpg

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!