Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie wtryski?


darkside1987

Rekomendowane odpowiedzi

ciach

Wiem dałem ciała,mogłem zapytać;/ Dlatego teraz ratuje się na forum ale jeśli nie nikt mi tu nie odpowie to będę musiał do niego zadzwonić i zapytać.

P.S Sympatyczny z niego koleś!:D

 

Zasady cytowania proszę zgłębić kolego !

 

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A: Czy jeśli wymieniam jeden wtryskiwacz to musi on być takiej samej marki jak pozostałe,czy to nie ma znaczenia?

B: Czy po wymianie będę musiał jeszcze raz jechać żeby je jakoś zaprogamować czy ustawić czy po wymianie można wsiadać i jeździć?

ad. A Jeżeli masz układ delphi to musisz kupić wtryskiwacz delphi, zamienników nie ma i innego nie kupisz do tego silnika. Jeżeli masz układ wtryskowy siemensa to kupujesz siemensa.

ad. B Po wymianie na inny musisz wprowadzić kod do komputera znajdujący się na nowym wtrysku. Najlepiej za pomocą clipa.

Jeżeli masz możliwość kupna po 500 zł za nowy to nie baw się w regenerację. Koszty podobne a co nowy to nowy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek, ja lałem mixol do dCi tylko tego 102KM - opisywałem już na forum. 200ml na zbiornik. Lałem tak przez jakiś czas i nie było w sumie ani plusów, ani minusów. Z silnikiem nigdy nie było problemów.

 

aniewa, w 1,5 też się programuje? W 1,9 na pewno się programuje, ale 1,5 to nie wiem, dlatego chciałbym dopytać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. B Po wymianie na inny musisz wprowadzić kod do komputera znajdujący się na nowym wtrysku. Najlepiej za pomocą clipa.

Czyli jeśli wyciągne stary i zamotnuje nowy to samochodem nie pojade do mechanika tak? Pytam bo sam bym wymienił i pojechał tylko zaprogramować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była diagnoza (problem injection fault), wymiana i programowanie i taki ogólny przegladzik w cenie 100PLN. Nie mam garażu więc uważam że warto, na mrozie łapki grabieją:D

Wtrysk zakupiony we własnym zakresie.

Edytowane przez artuoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Dzwoniłem i dowiedziałem się że wtryski dostane po 350zł za sztuke,więc jak za darmo.Więc chyba najrozsadniej będzie po prostu go wymienić.

Jako że jestem laik to muszę zadać jeszcze jedno pytanie;)Czy nr wtryskiwacza musi być taki sam jak wymieniany czy istotne jest tylko żeby był tej samej marki i miał tyle cyferek co poprzedni?

Edytowane przez darkside1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z gościem, który regeneruje wtryski i powiedział, że przy układzie Delphi "kodowanie" wtrysków jest zupełnie niepotrzebne. Mało tego! Zasugerował, że dobrze jest co jakiś czas zamienić wtryski miejscami by komputer skalkulował opóźnienia (czyli tzw. kody) od nowa. Jeżeli ma rację to pewnie po zmianie/zamianie wtrysków jakiś czas silnik pracuje gorzej/głośniej/słabiej po czym automatyczna adaptacja załatwia sprawę.

Czy jest ktoś kto potrafi to potwierdzić/obalić ale nie na zasadzie "słyszałem od szwagra sąsiada"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!