Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane - najgorsze ogrzewanie w testach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dodatkowe grzałki załączają się tylko trybie auto, czy niezależnie od załączonej klimy?

 

Przy spadku temperatury poniżej -10 stopni, ogrzanie kabiny to katastrofa, czy ktoś próbował grzałek elektrycznych pod zapalniczkę.

Na pewnym portalu sprzedają takie urządzenia, tylko mam wątpliwości czy 150W takiej grzałki da radę, oczywiście na aukcji zachwalają że auto szybciej się nagrzewa w środku. Jestem ciekaw czy ktoś testował takie urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spadku temperatury poniżej -10 stopni, ogrzanie kabiny to katastrofa, czy ktoś próbował grzałek elektrycznych pod zapalniczkę.

Masz sprawne grzałki i prawidłowo się załączają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

a możesz rozwinąć temat jak sprawdzić te grzałki , o których piszesz?

Ja jeżdżę dwoma meganami dci 1,5 , które chcę porównać pod względem ogrzewania:

jedna z 2009 roku bardzo słabo grzeje w środku, jak jest -10C , to w trasie , jak się jedzie to dopiero po jakiś 30 km można zacząć rozpinać kurtkę, a po przejechaniu 50 km dopiero robi się zadowalająco ciepło. I było od nowości, zgłaszałem kilka razy problem na przeglądach w ASO , dowiedziałem się że " ten typ tak ma".

Natomiast ta megana z roku 2015 zaczyna grzać w środku błyskawicznie, już 2-3 minuty po uruchomieniu silnika zaczyna lecieć ciepłe powietrze, a po przejechaniu 5 km robi się już w kabinie ciepło, tak jak w tej starszej po przejechaniu 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

a możesz rozwinąć temat jak sprawdzić te grzałki , o których piszesz?

Najprościej będzie sprawdzić omomierzem, czy są sprawne.

Jeżeli są i są sprawne, to najlepiej by było sprawdzić w CLIPie, czy są aktywne.

Czasem się zdarza tak, że fizycznie są, ale CLIP nimi nie steruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - pewnie w tym Motorze pierwsze miejsca zajęły VW / Audi itp ? Ostatnio z ciekawości przeglądam sobie te niemieckie czasopisma samochodowe pisane po polsku - francuzy zawsze będą gorsze od niemców. Ekran dotykowy w Reno - bzdura która źle działa i w ogóle jest nie potrzebna. Ekran dotykowy w VAG'u - O MÓJ BOŻE CO ZA CUD INŻYNIERII I TECHNOLOGI. Najwięcej awaryjnych modeli - Renault, najmniej - VW. TFSI piją tyle oleju co benzyny? Niieeee, to jakieś internetowe bzdury. Także podchodziłbym z dużym dystansem do tych pisemek i ich testów :D

Moja Meganka 2 1.6 nagrzewa się całkiem przyzwoicie - zdarzy mi się w czasie 6 km podróży nie dogrzać całkowicie silnika ale we wnętrzu już dawno jest całkiem przyjemnie ;)

 

A co do grzałek - gdzie w clipie mogę je znaleźć? Bo po zdjęciu osłony wygląda jakbym miał te grzałki ale chciałbym się upewnić na kompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ją wypiąć ale niestety nie udało się.. Wrażenie jest takie jakbym razem z tą wtyczką coś ciągnął. Trochę kiepski dostęp tam jest.

Pytam bo ostatnio w czasie jazdy jakieś przekaźniki cykały.. a nie było ani grzanie szyby włączone ani nic co by mogło spowodować takie efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czasami słyszę jakieś cyknięcie przekaźnika 2-3 minuty po uruchomieniu silnika, może to i ten przekaźnik do grzałek?

tylko efektu nie czuć.

a może ktoś wrzucić fotkę w którym miejscu szukać tych grzałek i jak powinny wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest widoczna kostka do podłączenia grzałek w sceniolu II (duża czarna) jest i kawałek boku nagrzewnicy widoczny z widocznym miejscem gdzie powinien być otwór na grzałki elektryczne.

http://megane.com.pl/topic/66274-tajemnicze-kostki/page__p__450685__fromsearch__1#entry450685

Przypuszczam że w megankach powinno to podobnie wyglądać, szczególnie w II, bo wtyczka wskazuje na instalację pod grzałki 1000W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam się do pytania gdzie w clipie można znaleźć opcję z grzałkami?

Grzałek szukaj na dole po stronie kierowcy, jak zobaczysz rurki prowadzące do nagrzewnicy to grzałki znajdują się powyżej nagrzewnicy. Znajduje się tam kostka z grubymi przewodami u mnie koloru czerwonego i żółtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!