Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem Megane 2003 1.5dci 82km


Piotr_KnowHow

Rekomendowane odpowiedzi

Kup ten przewod z gruszka,on jest na szybko zlaczce i ma caly moze z 1m,sam to zrobisz spokojnie bez kanalu

Jezeli jeszcze masz stary filtr paliwa,wez go rozetnij od gory i zobacz czy nie ma srebrnej pasty pasty w nim czasami,jak jest,to szykuj pan portfel

Co do zaworka zwrotnego,to jest on w filtrze paliwa,w pompce jest tylko taki gumowy dynks jak w taniej chinskiej pompce do materaca,ale zawsze cos tam przytrzyma..

W CLIPie jest opcja sprawdzania szczelnosci ukladu wysokiego cisnienia,i radzilbym to zrobic bo czesto leci z rampy wtryskowej poprostu paliwo.

A tak ogolnie,to nie wiem czy w polsce zostali jeszcze jacys fachowcy,skoro nawet nie potrafia posprawdzac podstawowych pod zespolow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie,to nie wiem czy w polsce zostali jeszcze jacys fachowcy,skoro nawet nie potrafia posprawdzac podstawowych pod zespolow

Mnie się wydaje, że to raczej chodzi o fachowców stamtąd, gdzie po niewłaściwej stronie drogi się jeździ...

To raczej Ci, co stąd wyjechali, by w £ strzyc klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeszcze masz stary filtr paliwa,wez go rozetnij od gory i zobacz czy nie ma srebrnej pasty pasty w nim czasami,jak jest,to szykuj pan portfel

Co do zaworka zwrotnego,to jest on w filtrze paliwa,w pompce jest tylko taki gumowy dynks jak w taniej chinskiej pompce do materaca,ale zawsze cos tam przytrzyma..

 

Nie mam juz starego filtra. Ale gdybym mial i bylaby srebrna pasta, co to dokladnie oznacza. I jak to sie ma do zaleznosci wystepowania problemu ze startem od temperatury powietrza?

Sprobuje dzisiaj kupic pompke i poprosic mechanika o wstawienie jej w miejsce zaworu. Potem z nim pogadam o sprawdzeniu oringow i ogolne obadanie szczelnosci.

 

Czy poprzez pompowanie pompki da sie latwo zassac paliwo? Zastanwiam sie czy to zadziala jako rozwiazanie tymczasowe, glownie po to aby mozna bylo to auto uruchomic.

 

PS: Warto jest sprobowac wymienic sam czujnik temp.? Raz byl juz wymieniany ale slyszalem, ze zdarzaja sie 'fabrycznie' uszkodzone. Podobno te silniki, gdy zimne i uruchamiane w niskich temperaturach, powinny zwiekszyc obroty na chwile tuz po odpaleniu. U mnie nic takiego sie nie dzieje, niezaleznie czy zimny czy cieply silnik, czy 20 stopni czy 0 na dworze

 

PS2: Wlasnie dostalem raport od malzonki, ktora sprobowala odpalic samochod po 4ech godzinach postoju na odkrytym parkingu (zaczyna prace dosc wczesnie rano), ze odpalil za pierwszym razem, bez najmniejszego problemu. Wczesnie rano gdy wyjezdzala do pracy, odpalil za pierwszym razem ale po dlugim kreceniu i komunikacie Injection Fault. Ten komunikat w sumie pojawia sie za kazdym razem po pierwszej probie gdy auta nie uda sie odpalic. Nie pojawia sie przy kolejnych probach uruchomienia samochodu

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest metal w filtrze,to znaczy ze masz caly uklad paliwowy do roboty i u ciebie wlasnie stawiam na to,a odpala ciezko dla tego,ze nie ma odpowiedniego cisnienia na rampie CR,proponowal bym probe przelowa zrobic,jak nie polecic mechanikowi zrobienie jej,a czujnik temperatury mozna sprawdzic na rezystancje,rezystancja przy 20 stopnaich powinna byc okolo 4k ohmy,i zmniejsza sie wraz z wzrostem temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, ze nie ma cisnienia to wydaje sie logiczne tylko pytanie czy to zaraz musi byc caly uklad a nie np. regulator cisnienia albo wtryski albo wlascnie jakies nieszczelnosci przy pompie.

Czy przyczyna, ktora prowadzi do robienia calego ukladu paliwowego, nie powodowalaby rowniez innych problemow? Np brak mocy, nierowna praca silnika, dym w czasie jazdy?

 

Tak czy inaczej, w piatek auto laduje u mechanika na caly dzien. Maja je rozebrac i po kolei wszystko posprawdzac. Zrobia rowniez test wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze sa objawy czegokolwiek,tylko wlasnie nie bedzie odpalac,ostatnio robilem kangoo i czasami poprostu nie odpalalo za pierwszym razem,ale za drugim na pol obrotu i wina wlasnie byly opilki metalu w rampie cr,ktore psuly czujnik cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik czy regulator. Bo czujnik cisnienia byl wymieniany w listopadzie i nic nie pomoglo... na drugi dzien z rana nie odpalil

 

Da sie jakos jeszcze sprawdzic czy sa opilki bez rozcinania filtru paliwa? Zawsze moge poswiecic ten aktualny jesli innej metody nie ma.

 

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz - gdyby to byly opilki to przeciez nie zalezaloby to od temperatury. A jak juz pisalem wczesniej mialem problem z odpalaniem zima 2011/2012 a potem przez 9 miesiecy nic!! Nie znam sie, ale troche czytalem wczesniej na temat wystepowania opilkow, na temat uszkodzonych wtryskiwaczy, pomp itp i zarowno mnie jak i mojemu mechanikowi ciezko bylo uwierzyc, ze nic by sie nie dzialo przez 9 miesiecy, ze stan by sie nie pogarszal, ze nie doszlyby nowe objawy. Samochod byl uzywany codziennie, przez te 9 miesiecy zrobil 10 tys. km. Moze to nie duzo (tymbardziej dla diesla) ale byl w ciaglym uzytku, w miescie. Wiec odpalanie, ruszanie, hamowanie, przyspieszanie (a wiec zmienne podawanie paliwa) to byla codziennosc.

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2: Wlasnie dostalem raport od malzonki, ktora sprobowala odpalic samochod po 4ech godzinach postoju na odkrytym parkingu (zaczyna prace dosc wczesnie rano), ze odpalil za pierwszym razem, bez najmniejszego problemu. Wczesnie rano gdy wyjezdzala do pracy, odpalil za pierwszym razem ale po dlugim kreceniu i komunikacie Injection Fault. Ten komunikat w sumie pojawia sie za kazdym razem po pierwszej probie gdy auta nie uda sie odpalic. Nie pojawia sie przy kolejnych probach uruchomienia samochodu

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz - gdyby to byly opilki to przeciez nie zalezaloby to od temperatury. A jak juz pisalem wczesniej mialem problem z odpalaniem zima 2011/2012 a potem przez 9 miesiecy nic!!

 

a ja się wtrącę :) Sprawdźcie świece żarowe, jeśli macie injection fault na liczniku - była u mnie osoba z identycznymi objawami jak u Was, clip pokazał błąd obwodu sterownika świec żarowych - problemem był najprawdopodobniej brak styku na bezpiecznikach w skrzynce bezpieczników pod maską.

Ogólnie rzecz biorąc 1,5 "bez świec" odpalają gorzej niż 1,9 - tak wynika z moich obserwacji.

Dla mnie związek z temperaturą jest tu istotny, dlatego obstawiam świece żarowe lub ich sterowanie. Do sprawdzenia wystarczy Wam kontrolka 12V, operacja trwa kilka minut i najlepiej jakby były przy tym dwie osoby: jedna trzyma kontrolkę i patrzy co się dzieje, druga wkłąda kartę do slotu i odpala.

Jak sprawdzić - na szybko napiszę. Zdejmujecie plastikowy kapturek ze świecy żarowej, jeden koniec kontrolki wkładacie do kapturka, drugim końcem dotykacie do świecy żarowej. Nie świeci - to padnięta świeca żarowa, albo brak napięcia ze sterownika świec. Jak nie świeci to można dotknąć kontrolką zamiast do świecy, to do masy silnika. Jak wtedy zaświeci, tzn że świeca spalona, a sterownik świec w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez czytalem o swiecach. Mechanik sprawdzal jednak i wszystkie sa sprawne. Ale fakt, ze sprawdzal kazda z osobna, na pewno nie odpalal auta w czasie testu zeby sprawdzic kontroler swiec (z tego co napisales rozumiem, ze cos takiego jest). Moze byc cos takiego, ze to nadal 'obszar' swiec mimo, ze kazda swieca z osobna jest ok?

 

PS: ja caly czas liczylem na to, ze to sa swiece albo jakas nieszczelnosc albo cos innego ale nie tak powaznego jak wtryski czy pompa. Na samochodach sie nie znam i moge sie mylic, ale logika mi podpowiadala, ze gdyby to byly czesc mechaniczna/hydrauliczna, to dzialo by sie z nia cos w ciagu tych 9 miesiecy. A nie, ze wtryski sa walniete zima 2011/2012, potem przez 9 miesiecy wtryskuja dobrze i w listopadzie 2012 znow zle. To ma ewidentnie zwiazek z temperatura, a dokladniej, ze schladzaniem 'czegos' w samochodzie (przy wiekszym zimnym wietrze ciezej odpalic niz przy podobnej pogodzie ale bez wiatru). Z drugiej jednak strony, jak juz odpali raz, to moge go zgasic natychmiast (wiec nie ma szans sie rozgrzac) i ponownie odpala bez problemu. Czy to nie wyklucza jednak swiec?

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece mogą być dobre, ale co z tego jak nie dostają napięcia przed uruchomieniem? Sterownikiem grzania świec żarowych steruje komputer na podstawie informacji z czujnika temperatury silnika, ale zdecydowana większość przypadków, z którymi miałem do czynienia to były świece, sterowniki świec, instalacja elektryczna - w tej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, sprawdzimy swiecie jeszcze raz chocby po to zeby wyeliminowac. Przypomne, ze jak auto odpali za ktoryms tam razem, zgasze je i odpale ponownie to odpala. Inna sprawa, o ktorej w sumie nie wspomnialem wczesniej, to w dwoch sytuacjach gdy nie odpalil kilkukrotnie, odpalal po zaaplikowaniu startera. Nie wiem jak obie powyzsze rzeczy maja sie do elektryki.

 

Jedno jest pewne, bede chcial wyeliminowac wszelkie 'mniejsze' problemy zanim pojde w wieksze naprawy. Tylko zanim oddam samochod mechanikowi chce jak najwiecej sie dowiedziec wlasnie przez analize objawow. Bo sa pewne zaleznosci, ktore z pewnoscia to czy owo wykluczaja

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto odpali i pracuje prawidłowo, ma moc, nie kopci, nie słychać głośnego klepania spod maski, równo pracuje, to ja bym się nie przejmował wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sporadycznie potrafi pracowac nierowno zaraz po odpaleniu, moze przez 3-5 sekund... lekko telepie i przygasaja lekko zarowki. Bardzo lekko, ale da sie zauwazyc. Dlatego pierwsza rzecza jaka zrobilem kiedys bylo sprawdzenie swiec. Ale tak jak mowie, tylko swiece zostaly sprawdzone, nie sterownik. Byl tez wymieniany czujnik temp. choc mechanik twierdzil, ze te czujniki potrafia przyjsc uszkodzone z fabryki.

 

Poza tym pracuje rowno. Jesli chodzi o dymienie, to mam drobny problem ze zbieraniem sie oleju przez co po uruchomieniu auta po dlugim postoju, potrafi dmuchnac rzadkim lekko niebieskim dymem przy wiekszych obrotach. Bardzo szybko daje sie ten dym 'wyczyscic'. Podjazd pod rampe w garazu, potem start na swiatlach i czysto. Potem juz nic nie dymi nawet na wysokich obrotach. Silnik pracuje rowno, nic nie mruga, nie przygasa, nie dlawi sie ani nie telepie. Mechanik nigdy nie laczyl tego dymienia z odpalaniem. Poza tym, auto musi stac zdecydowanie dluzej aby potem dymic, niz zeby nie odpalic. No i dymienie bylo rowniez w czasie cieplejszej pory roku. Nie wiem jaka moc powinien miec 1.5dci 82km ale na pewno odkad mam samochod (2 lata prawie) nie zauwazylem spadku mocy wraz z uzytkowaniem. Startuje i przyspiesza dobrze jak na moje oko. W czasie pobytu w Polsce pare miesiecy temu jezdzilem Kangurem z tego samego rocznika i z tym samym silnikiem, i jechalo sie podobnie. Sadze wiec, ze z moca jest ok.

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!