Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem Megane 2003 1.5dci 82km


Piotr_KnowHow

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia po przeczytaniu tego co wyżej, może być błędna bo nie widzę auta, nie miałem z nim do czynienia i nie znam ogólnej kondycji silnika. Poza tym, to tylko forum i możemy podpowiadać, sam zainteresowany musi działać. Mój wyrok :) :

Auto sprawne, tylko problem jest ze świecami i w tym kierunku bym się zwrócił.

Dodatkowo, co mnie utwierdza w tym przekonaniu:

Bardzo sporadycznie potrafi pracowac nierowno zaraz po odpaleniu, moze przez 3-5 sekund... lekko telepie i przygasaja lekko zarowki. Bardzo lekko, ale da sie zauwazyc.

świece grzeją jeszcze chwilę po odpaleniu. Zazwyczaj jak nie grzeją, to auto musi chwilę pokręcić, żeby złapac równe obroty. To samo miałem u siebie w megance przy palonych świecach.

Także nie ma co gdybać, lepiej jechać do lidla po probówkę za 3zł i testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak temperatura jest niska, to nie ma znaczenia, powinny zadziałać za każdym razem (i tak chyba podgrzewają przed każdym uruchomieniem, nawet gdy silnik ciepły). Im zimniej tym dłużej grzeją.

Aha, sterownik od świec jest widoczny spod maski, pod lampą od strony kierowcy, dochodzi do niego kilka kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sobie przypomniec jak mechanik badal te swiece poprzednio. Pamietam na pewno, ze stwierdzil poprawne dzialanie wszystkich. Z Twojego postu wynika, ze niezaleznie czy walnieta jest swieca czy sterownik, ktoras swieca powinna nie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli telepie przy odpaleniu i kopci,to bardzo trafna opinia ze strony kolegi,moga to byc swiece zarowe,ale rowniez moze to byc zawor EGR,wiec niech to mechanik sprawdzi

 

Dodano: 14 lut 2013 - 20:30

Opilki mozna sprawdzic na jeszcze jeden sposob.

Wez przezroczysty czysty sloik, i zlej paliwo z filtra paliwa przez ten koreczek od dolu,wez czysty magnesik i go wsadz i pomieszaj,jezel sa opilki to napewno beda na magnesiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem zupelnie, a to moze byc wazne w sumie - latem zeszlego roku przy jakiejs tam okazji mechanik podpial auto pod komputer. Pojawil sie nastepujacy kod bledu

 

DF053 (dtc 0089)

Rail pressure regulation function (44 at minimum limit)

Rail pressure regulation function (DA)

Rail pressure regulation function (45 at maximum limit)

 

Nic z tym wtedy nie robilem bo w sumie z samochodem nic sie nie dzialo - az do wspomnianego listopada i spadku temp.

 

W weekend odebralem auto od mechanika, twierdzi, ze swiece sa ok, ze przejrzeli uklad paliwowy i nie znalezli nieszczelnosci (czy to wogole da sie znalezc bez wymiany wezykow w ciemno?). Nie bylo mnie przy tym, moge tylko uwierzyc, ze to rzeczywiscie bylo posprawdzane rzetelnie. Skonczylo sie sugestia sprawdzenia wtryskow, czego robic nie chce, bo za duzo sie naczytalem i nasluchalem o tym, ze wymiana wtryskow nic nie dala w kontekscie problemow ze startem. Chce miec absolutna i niepodwazalna pewnosc, ze wszystko co mozliwe zostalo zrobione/sprawdzone zanim zabiore sie za wtryski

 

Wogole to ten problem wyglada na dosc 'popularny'. Wystarczy popatrzyc na to forum. Jednoczesnie, mimo czestotliwosci wystepowania tego problemu, nie ma znanego rozwiazania. A mnie to wyglada na wade konstrukcyjna. Tylko, ze nawet w autoryzowanym serwisie od razu wala z grubej rury 'proponujac' wymiane wtryskow

Edytowane przez belinea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przerabiałem ten temat kropka

Nawet pisałem o tym samym problemie kropka

Też nie mogłem dojść do ładu z tym powietrzem w układzie paliwowym kropka

Zrobiłem: wtryski, wymienione wężyki, zrobiona pompa, nowy filtr paliwa i dupa. Aż pewnego razu postanowiłem zrobić jeszcze jedną rzecz kropka Założyłem filtr paliwa od vw golfa 4 1.9 tdi i zapomniałem o kłopocie kropka Moim zdaniem to fabryczna wada tych filtrów paliwa. Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Tak ciężko zbudować normalne zdania :lol: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto wrocilo tydzien temu od mechanika. Rezultat - 2 wtryski walniete, komputer pokazuje cisnienie 140 na starcie (powinno byc ponad 400). Pompa ok, nie ma opilkow w paliwie. Swiece ok. Wezyki ok, zadnych nieszczelnosci. Koszt wymiany wtryskow to 700 ojro plus, jak pokazala historia innych wlacicieli meganek z tym samym problemem, zadnej gwarancji na rozwiazanie problemu. Niby dwa wtryski walniete, a od 4-ech dni, odkad zrobilo sie cieplej i temperatura nawet w nocy nie spada ponizej 7 stopni, auto startuje bez problemu.

 

Tak jak napisal przedmowca, wydaje mi sie, ze to wada konstrukcyjna. A ja w wade konstrukcyjna inwestowac nie zamierzam wiec po niecalych dwoch latach przygody z silnikiem 1.5dci, sprzedaje auto za ile sie da. Szkoda auta bo Scenic fajny, duzy i wygodny. Ale mam dosc stresu i, jak to musialem robic w ostatnich dniach zimnej pogody, jezdzic i rozgrzewac go co 6 godzin zeby potem po nocy z rana odpalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, u mnie w megance 1.5dci 82km 2003r. jest taki problem przy minusowych temperaturach długo kręci i zapala się injection defaillante. Zauważyłem, że jak przy odpalaniu pompuje gaz lepiej zapala czasami bez injection defaillante ale też nie zawsze. Gdy już zapali pochodzi 30sekund i ją zgaszę zapala od strzała. Auto nie traci mocy. Ostatnio zaczęła więcej palić aktualnie komputer pokazuje 8.3/100km, gdzie miesiąc temu było to 7.5/100, a jesienią 6.2/100. Podpiąłem pod OBD i pokazało błąd P0089 - Układ napędowy Suction control valve stuck - nie wiem czy dobrze rozumiem ale może chodzi o zawór EGR? Filtr paliwa był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widząc kiedy napisano ostatni post, stwierdzam że temat rozwiązany albo auto sprzedane.

Ja w moim megane miałem podobne objawy (wg. licznika ma przejechane 276-tyś) nigdy nie zapalał za pierwszym razem, zawsze za trzecim albo czwartym. Jak dłużej postał to przed próbami uruchomienia ściskałem kilka razy pompkę paliwa. Mechanicy przeglądali układ z każdej strony, podmieniali różne części i prawie mieli silnik rozkręcać jak znalazł się jakiś "pan Rysiek" i zasugerował sprawdzenie akumulatora. Po wymianie na nowy i taki jak powinien być od początku, auto odpala od razu.

A ha tankuje sprawdzone paliwo (Verva) i filtr paliwa wymieniam co 10-tyś (mann - golf IV)

Raz na czas podczas jazdy wyskakuje mi błąd "EINSPRITZUNG DEFEKT" z reguły jak dłużej w korkach stoję to w tedy szukam miejsca i podciągam go pod czerwone pole na 2 i 3 biegu i temat znika na dłuższy czas.

Edytowane przez kmromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość BlackRaven

Wydzielono z tego tematu i scalono z tym. Niniejsza wypowiedz dotyczy tego postu.

 

Jeśli cofa się paliwo wystarczy podpompować gruszką i powinien odpalać jeśli to nie pomaga czas na próbę przelewową.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest po nocy przy temperaturze typowej teraz czyli -2 do +5, gdy odpalam go po nocy nie rano ale około 11, gdy temperatura jest powiedzmy 12-15 na plusie nie ma większego problemu zapali za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!