Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam u mnie parktronik przód i tył nie działa , po włączeniu wstecznego jest sygnał krótki informujący działanie sytemu. Na komputerze nie pokazuje informacji skontroluj pomoc parkowania, czyli żadnych błędów. Czujniki nie działają, czym to może być spowodowane, będę wdzięczny za jakąś informację, może macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a panowie wiedzą co to są programy diagnostyczne i łącza OBD2 ? :Ja bym pomógł ale dziś piłem kawę rozpuszczalną i fusów nie mam...

Ale tak z opisu mogę pomóc:

- uszkodzony któryś czujnik

- uszkodzona wiązka

- uszkodzony moduł

Jeżeli nie podepniecie pod kompa to wymieniajcie wg. tej kolejności (czujniki najtańsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do kolegi jeszcze że może spróbuj najszybszej rzeczy odłącz na chwilę akumulator, może usunie się zamrożony błąd jak nie umiesz ich odczytać. U mnie w zimę czasami szwankuje parktronic ale przypuszczam że to przez iż samochód parkuje na zewnątrz i mróz też oddziałuje na te czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer był podłączany, niestety nie wskazał żadnego błędu. Jednakże wskazał tez, że wszystkie czujniki nie reagują :(

Zadziało się tak po wyminę wadliwego czujnika z przodu. Nawet tył który wcześniej działał to po wynianie czujnika z przodu przestał działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety u mnie jest tak samo po podłączeniu pod kompa pokazuje odległość czujników 255cm natomiast jeśli się zbliżam do przeszkody to żadnej reakcji nie ma cały czas jest ta sama wartość, dodam że  po wrzuceniu wstecznego sygnał jest krótki oznaczający działanie systemu, może ktoś pomożę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć czy czujnik, który pulsuje pod palcem można uznać za 100% sprawny? Czy może być tak, że pulsuje, a jednak jest uszkodzony?

 

Edytowane przez jinx_20
Naprawiłem, działa zarówno przód jak i tył. Wszystkie osłuchałem stetoskopem lekarskim i okazało się, że jeden przedni nie "odpowiada". Problemem była luźna wtyczka. Po dociśnięciu wtyczki cały system zaczął działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może ktoś posiada schemat z lokalizacją ECU cofania w Megane III Grandtour 1.2 TCe z 2013 r? Nie mogę znaleźć jego lokalizacji. Po każdym deszczu podobno moknie i do czasu wyschnięcia mam komunikat o błędzie. Znajomy serwis twierdzi, że to nie wina wiązki ani czujników tylko właśnie uszczelnienia modułu. Robią coś silikonem co jakiś czas i na 2 miesiące pomaga. Ponieważ robią to po przyjacielsku nie chcę ich zamęczać i pomyślałem, że popatrzę sam co i jak. Nie wiem od czego zacząć. Podobno sterownik jest gdzieś z tyłu. Proszę o pomoc. Instalacja oryginalna na tył z brzęczykiem. Z góry dzięki za każdą pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem uszkodzone Megane III coupe cabrio 2011r. Niestety po wypadku nie było starego zderzaka przedniego i jego wiązek, nie wiem czy były zamontowane oryginalne czujnik parkowania - przednie, w związku z tym nie wiem jaki zderzak kupić - z otworami pod czujniki czy nie. Przeczytałem wątki na forum i co ustaliłem:

1. Posiadam czujniki tylne które mogę wyłączyć w menu jak i przyciskiem obok regulacji świateł i esp.

2. Brak w menu opcji włączenia-wyłączenia czujników przednich.

3. Kostka do podłączenia halogenów i ewentualnych czujników wygląda tak:

Wiązka halogeny     Gniazdo do wiązki zderzaka(strona kierowcy)

 

Po stronie pasażera z przodu mam wolną wtyczkę, która wychodzi od wiązki do lamp.

 

20180712_145138.thumb.jpg.42572e386cb9a1c30517129cb7920a41.jpg       Wolna wtyczka po stronie pasażera

 

 

1.W jaki sposób sprawdzić czy czujniki przednie występowały.

2. Gdzie szukać sterownika i głośniczka do czujników przednich(chciałbym sprawdzić dla 100% pewności)

3. Od czego może być ta wolna wtyczka (ostatnie zdjęcie)?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Komunikatu brak, czyli nie było od nowości.

Będę dokładał w takim razie zestaw  valeo o którym piszecie, Czu czujniki mogę założyć tak jak są w oryginale tzn. 2 na dole po bokach i 2 środkowe wyżej pod zaślepkami zderzaka(tą od holowania i odpowiednikiem z drugiej). Serwis renault twierdzi cytuję:" 2 środkowe radary znajdują się pod zaślepkami-wewnątrz, są schowane i nie widać ich z zewnątrz" po vin nie odpowiedział czy są przednie czujniki w tym konkretnym aucie.

Od czego może być ta wtyczka-wcześniejszy post 2 zdjęcie,nie jest od spryskiwaczy,filtra paliwa, klaksonu ani lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!