Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie mam jej szukać? pod zderzakiem? muszę go sciągnąć?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy oryginalne moduły kalibruje się. Przedni park-tronik działa z opóźnieniem, tzn gdy podjeżdżam pod przeszkodę sygnalizuje strefę czerwoną z pominięciem dwóch wcześniejszych. natomiast podczas wolnego manewrowania sygnalizuje wszystkie 3 strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki urok tych czujników, znajomy kiedyś był szybszy niż czujniki i przywalił w słupek zanim one się odezwały. Biorąc pod uwagę ich "odległość" działania i do czego są skonstruowane, do przeszkody podjeżdżamy powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megane 3 dynamique z 2011 w której nie zdziałają czujniki parowania (tył). Czujniki są i jest możliwość włączenia asystenta parkowania w komputerze pokładowym, lecz jak wrzucę wsteczny bieg to włącza się ciągły sygnał dźwiękowy i pojawia się komunikat błędu mówiący o sprawdzeniu układu asytenta parkowania. Zaciekawiło mnie to, że pomimo iż są czujniki cofania, to przy włączniku świateł nie ma przełącznika dotyczącego asytenta parkowania. Jest tylko przełącznik do ESP i obok jest zaślepka. Czy tak było w megankach z tych lat ? Na zdjęciach w necie widzę, że ten włącznik chyba powinien występować i być może tu jest przyczyna problemu z działaniem czujników. Jak jest w waszych samochodach ?

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przycisk koło esp jest od wyłączania czujników z przodu (o ile są) lub z tyłu jak masz wersję bieda-edyszyn bez komputera (ale tego pewien nie jestem). Normalnie czujniki tylne wyłącza się w menu komputera (tam tez wybiera sie poziom głośności dźwięku).

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to nie wina braku przełącznika ( w komputerze pokładowym jest opcja regulacji głośności). Muszę sprawdzić wtyczki i kable w takim razie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przeszkody podjeżdżamy powoli.

Oczywiście że powoli. Wiem że wyłączenie jest związane z prędkością pojazdu. Może ktoś zerknie w clipa i podpowie czy są jakieś ustawienia dla tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dosyć długo zastanawiałem się nad montażem czujników cofania do mojej Megane III i głównie interesują mnie te czujniki od Valeo ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Chodzi mi o to gdzie je zamontować. Przeczytałem już parę tematów o czujnikach i zauważyłem że większość osób, jeśli nie wszyscy, montuje je w miejscu gdzie oryginalnie montowane są czujniki z ASO czyli 335 i 650mm od osi zderzaka. Patrząc jednak na zalecenie Valeo, czujniki nie powinny być oddalone od siebie na odległość większą niż 45cm. Stąd moje pytanie, czy montując czujki Valeo w miejscu gdzie ASO montuje swoje (czyli środkowe czujki oddalone od siebie o te 670mm) będą one bez problemu działały czy jednak będzie jakaś martwa strefa pomiędzy nimi, w której nie zlokalizują przeszkody w bliskiej odległości. Czy ewentualnie źle podchodzę do tematu i powinny one być jednak zlokalizowane w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jako, że mój problem dotyczy seryjnych czujników parkowania, podłączę się pod ten wątek.

Mam Megane III kombi z fabrycznymi czujnikami PDC przód+tył+kamerka cofania.

Samochód miał stłuczkę w wyniku której stracił dwa z czterech czujników z przodu. Dokupiłem używki, mechanik założył, ale niestety żadne z czujników (przód i tył) nie działają.

Wyłączenie w menu licznika też nic nie pomaga, ciągle wywala błąd czujników i każe sprawdzić asystenta parkowania. Najgorszy w tym wszystkim jest komunikat dźwiękowy, który załącza się za każdym razem kiedy prędkość auta spadnie poniżej ok.20 km/h, a jeżdżę głównie po mieście, więc idzie zwariować od tego dźwięku.

Poradźcie proszę, co mogę zrobić, żeby zdiagnozować co konkretnie nie działa (może jakiś bezpiecznik poszedł, albo czujka źle podłączona). Albo sposób, żeby całkowicie odłączyć PDC, w sumie kamera mi wystarcza do parkowania. Nie znam nikogo w Sz-nie, kto diagnozuje CLIP-em, a Renault zawołało sobie od 300 za diagnozę, plus np. nowa czujka za 650 zł.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam problem z czujnikami parkowania tył w megane iii coupe z 2009 roku. Po włączeniu czujników w menu oraz wbiciu biegu wstecznego słyszę jeden długi dźwięk i później już nic, podczas cofania brak jakiegokolwiek ostrzeżenia o zbliżaniu się do przeszkody. Słyszałem że po wbiciu wstecznego biegu czujniki powinny delikatnie pulsować, i faktycznie każdy z nich delikatnie pulsuje po przyłożeniu palca do nich. Nie mam żadnego błędu na desce na temat wspomagania parkowania.

 

Gdzie szukać problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!