Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Megi, ale nie odpowiadało mi fabryczne radio. W kwestii PDC mam trochę inne pytanie odnośnie modułu parkowania a mianowicie - jak przekazuje moduł informację do samochodu? Wydaje mi się coś niejasna instrukcja, bo nie znajduję w niej jak połączony jest do reszty auta sam moduł - czy tylko CAN i zasilanie?

W swojej Megi wymieniłem radio na jednostkę z androidem i mam świadomość, że z tymi androidami jest temat rzeka, ale co ciekawe - w poprzednim aucie miałem takie radio i zachowanie było w pełni poprawne Na kranie były wszystkie informacje włącznie z climatronic-iem a także radar co z resztą działało także na fabrycznym radiu. Problem, który chciałbym rozwiązać - jak zrealizować wskazanie radaru odległości bez kamerki (aktualnie nie mam czasu przeciągać kabel a sama kamerka nie jest mi niezbędna, wolę wiedzieć z której strony czujnika coś jest nie tak jak to miało miejsce w poprzednim aucie).

 

By łatwiej zobrazować załączam obrazek.

 

Na forum widziałem, że niewielu zdecydowało się na wymianę radia na Chińczyka więc temat nie jest łatwy do zgryzienia.

obraz_2022-06-27_102803008.png

Edytowane przez SilverGTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wracałem do domu w ulewie i dziś nie działają tylne czujniki parkowania. Jest sygnał i komunikat: skontroluj pomoc parkowania. 

Co się mogło stać? Zalana jakaś wtyczka? Dostęp do czujników i wtyczek jest od dołu zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. W mojej megance mam zamontowane czujniki parkowania przód/tył, z zewnętrznym wyświetlaczem.

Nie wiem czy to jakaś opcja zakupowa montowana fabrycznie, czy dołożona przez właściciela już po zakupie.

Wrzucam fotki, może ktoś rozpozna model (gumki opasujące ekran to moja radosna twórczość)?

Czujniki działały bez zarzutu, obecnie mam ciągły sygnał, ekran pokazuje że prawy przedni czujnik

jest na dystansie od przeszkody 0,0 m.

Muszę zdjąć cały zderzak, czy dostanę się do czujników od spodu? Ta czarna 

wstawka w zderzaku ze skrajnym czujnikiem jest może wyjmowalna "od ręki"?

IMG_20220717_151912.jpg

IMG_20220717_153504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.12.2013 o 21:27, cinas napisał:

Schemat mam w głowie :) zawsze takie to na bieżąco, przekaźnik wymieniałem u siebie bo robiłem wyłącznik na parktronik na przód i troszkę bardziej to rozbudowałem bo każde naciśnięcie pedału stop aktywuje parktronik na 30s ale to inna bajka

Ale na szybko wracając do tematu ten przekaźnik sterowany masą tak wychodzi ze schematu do kompletu 2 x przekaźnik

Pod bistabilny pod styk 3 dajesz plus a ze stykku 5 zasilacz 2 x przekaźnik zwykły

Z przekaźnika zwykłego nr 1 styk 30 dajesz plus z styku 87 dajesz na wyłącznik parktronika pin nr 7

Z przekaźnika zwykłego nr 2 styk 30 - 87a wpinasz sterowanie parktronikiem - czyli w szereg od świtała cofania do modułu valeo

 

Zamiast 2 x "zwykły przekaźnik" można dać taki miniaturowy i taki da się wcisnąć w oryginalną obudowę zamiast fabrycznego do przekaźnika bistabilnego

 

Schemat postaram się nasmarować

 

Cześć. Chcę zainstalować zestaw tylnych czujników w moim Megane 3. Kupiłem zestaw Valeo 632000. Ale chciałem też włączyć/wyłączyć czujniki oryginalnym przyciskiem ON/OFF, który również kupiłem w międzyczasie. Widziałem, że wiesz jak to zrobić, możesz wysłać schemat i powiedzieć jakie materiały są potrzebne (podobno 2 niskie, ale czy możesz podać przykładowe odniesienie?). Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 12:23, SilverGTA napisał:

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Megi, ale nie odpowiadało mi fabryczne radio. W kwestii PDC mam trochę inne pytanie odnośnie modułu parkowania a mianowicie - jak przekazuje moduł informację do samochodu? Wydaje mi się coś niejasna instrukcja, bo nie znajduję w niej jak połączony jest do reszty auta sam moduł - czy tylko CAN i zasilanie?

W swojej Megi wymieniłem radio na jednostkę z androidem i mam świadomość, że z tymi androidami jest temat rzeka, ale co ciekawe - w poprzednim aucie miałem takie radio i zachowanie było w pełni poprawne Na kranie były wszystkie informacje włącznie z climatronic-iem a także radar co z resztą działało także na fabrycznym radiu. Problem, który chciałbym rozwiązać - jak zrealizować wskazanie radaru odległości bez kamerki (aktualnie nie mam czasu przeciągać kabel a sama kamerka nie jest mi niezbędna, wolę wiedzieć z której strony czujnika coś jest nie tak jak to miało miejsce w poprzednim aucie).

 

By łatwiej zobrazować załączam obrazek.

 

Na forum widziałem, że niewielu zdecydowało się na wymianę radia na Chińczyka więc temat nie jest łatwy do zgryzienia.

obraz_2022-06-27_102803008.png

Jak sytuacja? Udało się coś ogarnąć? Pyclip pokazuje odległości po połączeniu z obd2... Kwestia podłączenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2022 o 10:47, basstek1 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Póki co odpuściłem i zwyczajnie w lusterka patrzę uważniej ?

 

Natomiast po odłączeniu akumulatora mam taką dygresję - na ekranie radia przez chwilę pokazał się panel klimatyzacji, co nigdy nie ma miejsca czyli funkcjonalność w sofcie jest (w poprzednim czyli Golf VI) informacje do radia z panelu wyświetlały się. Przypuszczam, że albo do transceivera CAN nie dochodzą wszystkie informacje o samochodzie czyli w tym przypadku panel klimatyzacji i parktronik albo to wina samego softu w tym transceivera i radia. Spróbuję poszukać czy do mojego Hi-world nie ma przypadkiem jakiejś aktualizacji, bo takowe są tylko muszę sprawdzić jaki dostałem z radiem. W radiu do VW transceiver był wewnątrz radia co też może sporo zmieniać czemu się wyświetlało. Nie mniej na oryginalnym radiu RNS-310 również się wyświetlały sygnały jak powyżej z modułu parktronic.

 

Mile widziane info od doświadczonej osoby czy faktycznie pewne moduły były tu realizowane na osobnych liniach CAN czy jednak przez główny komputer. W nowych autach tych potrafi być co najmniej 6-7 a liczba nadal rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!